Beauty triky, ako na Silvestrovskej párty zažiariť

Už o pár dní oblohu rozžiari svetlo novoročných ohňostrojov. Ak aj vy chcete zažiariť na silvestrovskej párty, na ktorej sa chystáte osláviť príchod Nového roka, mali by ste sa držať pár beauty trikov. Oslňte všetkých nádherným účesom, líčením a oblečením.  Vstúpte do nového roka s množstvom komplimentov na konte.

Predpríprava

Ešte pred samotnou prípravou make-upu a účesu pripravte svoje telo, tvár i vlasy. Doprajte si menší domáci wellness alebo pokojne do nejakého i zabehnite. Zmažte všetky stopy, ktoré na vás zanechal predvianočný stres. Doprajte si voňavý kúpeľ v bublinkách i s ochutnávkou šampanského a očistite si pokožku peelingom. Svoju pleť si taktiež rozžiarte a dôkladne vyčistite. Po čistení si nezabudnite naniesť svoju obľúbenú masku. Pozornosť si zaslúžia i vaše vlasy. Dožičte im taktiež posilnenie maskou alebo olejom. Po všetkých procedúrach nezabudnite telo hydratovať a najmä navoňať krémom s príjemnou vôňou. Po takomto mini wellnesse budete prekrásna i bez štipky make-upu.

Nezabudnite na ruky

Aj vám sa určite stalo, že ste pri všetkých tých prípravách na ples, či párty ste zabudli na ruky. Krásna manikúra je ale čerešničkou k vášmu outfitu. Ak sa obávate, že manikúru pres Silvestrom nebudete stíhať, spravte si ju aj deň vopred. Použite kvalitný dlhotrvajúci lak na nechty, aby sa vám pri natieraní chlebíčkov neoškrel. Svoj lak si nemusíte vôbec ladiť s rúžom na pery, či oblečením. Práve naopak, odtieň farby laku môže byť zaujímavým kontrastným prvkom. Ak nechcete riskovať alebo ešte neviete, čo si oblečiete, francúzskou manikúrou nič nepokazíte.

Viac, či menej?

Ak ste si už pleť dôkladne očistili a pripravili na nanášanie make-upu, sadnite si pred zrkadlo a môžete sa pustiť do líčenia. Keďže chcete, aby váš make-up vyzeral celú noc ako čerstvo nanesený, aplikujte si podkladovú bázu, ktorá pleť zjednotí. Na začervenania, či kruhy pod očami použite korektor a rozjasňovač. Je dôležité, aby sa krycí krém zhodoval s tónom vašej pleti. Ak sa v líčení cítite sebaisto, môžete črty tváre zvýrazniť kontúrovaním a tieňovaním. Samozrejme, s vrstvou make-upu to neprežeňte, keďže líčenie by malo súčasne pôsobiť nielen dokonale i prirodzene.

Pred líčením očí väčšina žien zvažuje dymové líčenie alebo linku, závisí od typu očí a tváre. Vy sama pravdepodobne sama viete, čo sa vám najviac hodí. Ak sa pustíte do dymového líčenia, skúste sa vyhnúť výrazným farbám, radšej  použite na tieňovanie odtiene sivej alebo hnedej, ktoré podčiarknete zlatým či strieborným odtieňom. Linku môžete taktiež ozvláštniť jemným trblietavým akcentom alebo na viečko naneste jemný očný tieň napríklad farby šampanského, ktorý k Silvestrovskej párty neodmysliteľne patrí.

Množstvo vizážistiek kladie najväčší dôraz na správne vytvarované a upravené obočie. Pred líčením ho samozrejme upravte pinzetou. Na úpravu obočia použite ceruzku alebo tiene na obočie. Dôraz klaďte na výber vhodného odtieňa, ktorý bude s vami dokonale ladiť. Záleží najmä na farbe vašich vlasov. Ak napríklad nemáte havranie vlasy, mali by ste sa vyhnúť čiernej, keďže čierne obočie by nielen pre blondínu bolo príliš výrazné.

Pery si nechajte na záver. Aby vám rúž vydržal čo najdlhšie, naneste si ho až pred odchodom. Výber ale nenechajte na náhodu. Okrem odtieňu dbajte aj na to, aby ste si vybrali dlhotrvácny a nestierateľný rúž, ktorý na pohári šampanského, či perách vášho partnera nezanechá odtlačky. Skúste napríklad matné rúže, ktoré sú veľkým trendom.

Stavte na jednoduchosť

Na Silvestrovskú párty sa vôbec nemusíte trápiť prípravou komplikovaných plesových účesov. Úplne postačí, ak si žehličkou alebo objemovou kulmou vykúzlite hollywoodske vlny. Tie si ale poriadne zafixujte lakom na vlasy, aby prežili aj nepriaznivé decembrové počasie, keď budete sledovať veľkolepý ohňostroj. Ak máte vlasy prirodzene vlnité a túžite po zmene, vyžehlite si ich a prekvapte všetkých naokolo.

Šaty robia človeka

Silvester je práve dňom, kedy môžete vytiahnuť tie filtrované žiarivé šaty, ktoré v šatníku schovávate. Nebojte sa použiť ten žiarivý kúsok. Či sú to šaty, sukňa, top alebo topánky, riaďte sa pravidlom – jeden žiarivý prvok stačí. Ak teda siahnete po trblietavých šatách – lodičky a kabelka by mali byť jednoduché a jednofarebné. V tomto prípade vynechajte výrazné šperky. Zvoliť môžete i opačnú cestu a jednoduché, elegantné či decentné šaty oživiť výraznými doplnkami. Samozrejme, vyberte si outfit, v ktorom sa budete cítiť pohodlne a podčiarkne vaše prednosti.

Pár typov na záver

Pred odchodom z domu si okrem chlebíčkov a šampanského pripravte i pohotovostný balíček. Do kabelky si prihoďte korektor, púder a rúž na rýchle „prepúdrovanie“. Nezabudnite ani na cestovný lak na vlasy a pár sponiek, ktorými rýchlo upravíte účes. Zísť sa môžu i náhradné silonky a malý aplikátor obľúbenej značky parfumu.

Nevítajte nový rok v teplákoch s chlebíčkom v ruke pri sledovaní silvestrovského programu. Zažiarte na párty s dokonalým účesom, make-upom i outfitom. Ukončite tento rok vo veľkom štýle.

Mohlo by sa vám páčiť