Správna starostlivosť o nechty je dôležitá. Ako na to?

Snáď každá žena túži po krásnych a zdravých nechtoch. Na to je však potrebná primeraná starostlivosť o nechty. Viete, ako sa starať o nechty a nezničiť si ich?

Vyberte si správnu manikérku

Prečo nemá toľko žien žiadny problém zájsť ku kaderníčke, ale manikérke alebo pedikérke sa vyhýba? Je to preto, že profesionálna starostlivosť o nechty v nás nie je zakorenená natoľko, ako napríklad starostlivosť o vlasy?

Ak už k manikérke idete, vyberte si tú správnu. Nevyberajte si podľa ceny, ale podľa referencií. Vaša manikérka skrátka musí dokonale vedieť, čo robí. Ak vás ošetrovanie nechtov bolí alebo vám je nepríjemné, určite to nie je tá správna. Dobrá manikérka vám zároveň poradí, aká starostlivosť o nechty je vhodná vzhľadom na vašu profesiu a samozrejme aj to, čo je v kurze.

Viete, čo je trendy?

  • Prirodzená jemná manikúra. Namiesto dlhých nechtov sa nechty skracujú a väčšina žien sa vracia k prirodzeným nechtom.
  • Sýte farby. Nič nepokazíte, ak budete na nechtoch nosiť výrazné, ba až neónové farby. Večne nesmrteľnou farbou je červená.
  • Francúzska manikúra. Francúzska manikúra – alebo nechty s bielymi pásikmi na končekoch – je stále v kurze, ale obľúbený je aj jej opak – tmavá špička a bledé lôžko.
  • Značky a písmená. Dizajnéri odporúčajú na nechtoch geometriu v podobe trojuholníkov či čiarok. Hitom je tiež mať popísané nechty písmenami či logami.
Náš tip:

Ide to aj doma

Samozrejme, starostlivosť o nechty je možná aj vo vlastnej réžii. Ak sa však rozhodnete pre túto možnosť, dodržiavajte pritom niekoľko zásad, ktoré pomôžu udržať vaše nechty zdravé a krásne.

#1 Nechty nestrihajte. 

Pri strihaní sa nechty oslabujú a môžu praskať. Nechty teda nikdy nestrihajte, len pilníkujte. Pilníkujte vždy v jednom smere, a to smerom od krajov ku stredu nechta.

#2 Vyberte si správny pilník. 

Zabudnite na kovový pilník. Starostlivosť o nechty pomocou skleneného alebo papierového pilníka je k nechtom šetrnejšia.

pilníkovanie nechtov pilníkom
zdroj: 123RF

#3 Zatláčajte kožu okolo nechtov. 

Pri ošetrovaní nechtov nezabúdajte na zatláčanie kože v ich okolí. Výbornou pomôckou na zatláčanie je napríklad pomarančové drievko. Kožu okolo nechtov nikdy nestrihajte, mohli by sa vytvoriť nepekné zádery.

#4 Starajte sa o zádery. 

Správna starostlivosť o nechty by vám mala zabezpečiť, že zádery vám nikdy nevzniknú. Ak však už nejaké zádery máte, na ich ošetrenie použite dezinfekciu a následne olej alebo gél s výťažkami z aloe vera.

#5 Lakujte. 

Ak nechty lakujete, robíte dobre. Nalakované nechty sú totiž oveľa odolnejšie voči lámaniu i plesniam. Neodlakujte ich však príliš často a pri výbere odlakovača si vyberte odlakovač bez obsahu acetónu.

#6 Doprajte svojim nechtom kúru. 

Pre dokonalú starostlivosť o nechty je potrebná aj ich vonkajšia hydratácia. Preto ich často natierajte olejom a krémami. Z času na čas však nechtom prospeje aj dlhšia kúra. Namáčajte nechty do misky so zohriatym olejom na dobu aspoň 10 minút. Olej môžete nahradiť aj teplou vodou s citrónom – prospieva to pevnosti nechtov.

#7 Starajte sa aj o nechty na nohách. 

Aj pri pedikúre si zatláčajte kožu okolo nechtov. Nechty prebrúste len jemným pilníkom a skráťte ich. Nakoniec naneste podkladový lak a vrchný lak.

Mohlo by sa vám páčiť