Zumba pre všetkých

Fitness centrum po prvýkrát: Na toto dajte pozor

Zumba, tanečný fitness program, ktorý je inšpirovaný hlavne latinsko-americkou hudbou, no kombinuje v sebe aj prvky fitness a aerobiku. Ide o cvičenie, v rámci ktorého zapájate snáď všetky svaly. A čo je najlepšie? Pri zumbe a hladine endorfínov, ktoré toto cvičenie z vášho tela vyplaví, ani neviete že makáte a spaľujete tisíce kalórii.

 

Zumba fitness proti sladkostiam

Stále hľadáte cvičenie, ktoré bude skôr zábavou ako trápením? Skúste zumbu, pri tomto cvičení totiž máte pocit, že ste skôr na párty ako v telocvični a krásne si vyformujete postavu.

Celé cvičenie začína zahrievaním sa a prípravou svalov a kĺbov. Následne prichádza tanečná časť s nenáročnými no účinnými tanečnými prvkami, vďaka ktorým trénujete rôzne časti tela. Nakoniec prichádza strečing, uvoľnenie a skvelý pocit z toho, že ste pre seba niečo urobili.

Zumba fitness je hlavne o zábave a emóciách. Dynamické tempo vás chytí, motivuje a za hodinu zumby spálite okolo 1000 kalórii!

Pre koho je zumba fitness určená?

Odpoveď je jednoduchá, pre všetkých. Pre ženy, deti, mužov. Netreba sa báť ani vtedy, keď máte pocit, že rytmika a tanec vám veľa nehovoria. Do svižných zumba choreografií sa dokážete dostať veľmi rýchlo, aj preto, že tréneri cvičia jednu choreografiu na hodinách aj mesiac, aby ste si poriadne zamakali.

 

Ako často je potrebné zumbu cvičiť?

Ak túžite po dokonalej postave, zhodení po pôrode či po očiste z práce, zumba je pre vás to pravé. Podľa skúsených inštruktorov by sa zumba mala precvičovať aspoň 2-krát za mesiac, aby sa dostavil požadovaný efekt a udržanie sa vo forme. Zistite, kedy Vám cvičenie ubližuje a aby ste to neprehnali.

 

Prečo práve zumbu?

  • Vyformujete si postavu a ostanete vo forme
  • Keďže ide o kardio tréning, posilňuje svoje srdce a cievy
  • Zumba uvoľňuje napätie a dokážete pri nej zrelaxovať
  • Zlepšíte si vnímanie hudby a rytmov
  • Spoznáte mnoho nových ľudí

 

Zumba a corona kríza

Aj napriek tomu, že v tejto dobe bojujeme s nepriateľským vírusom, hodiny zumby a cvičenie neutrpia. Stačí si nájsť lektora, ktorý ponúka online hodiny a prihlásiť sa. Cvičiť si tak môžete v pohodlí domova! Lektori väčšinou vysielajú cez online aplikácie, ktoré sú bežne dostupné a zároveň sú takéto hodiny aj lacnejšie.