Starostlivosť o vlasy cez zimu

Rozpustené vlasy dievčaťa pri západe slnka.

Mráz, prekúrené miestnosti, nepríjemný vietor, sneh…to všetko útočí na naše vlasy počas zimy. Vlasy cez zimu sú skutočne náchylné, pretože im neprospievajú prechody z tepla do chladného počasia, práve preto si vyžadujú extra dávku starostlivosti. Ak chcete vedieť, ako sa postarať o svoje vlasy tak, aby sa na nich pani zima nepodpísala, čítajte aká dekoratívna kozmetika je must have vo vašej kúpeľni. 

Nakŕmte svoje vlasy zdravím

Počuli ste už o tom, že vlasy sú odrazom nášho jedálnička? Recept na krásne vlasy veru musí zahŕňať aj kvalitnú stravu. Vlasom prospievajú zdravé tuky, ktoré nájdete v orieškoch a semienkach, avokáde, rastlinných olejoch a rybách. 

Z minerálov vlasy ocenia hlavne zinok obsiahnutý v morských plodoch či v dyňových semienkach a selén, ktorý nájdete napr. v para orieškoch. Nezanedbateľnú úlohu hrá tiež železo, dbajte preto na dostatočný prísun ovocia, strukovín a mäsa. Nemenej dôležité sú vitamíny – obzvlášť celý B komplex a vitamíny A, C a E, ktoré slúžia ako účinné antioxidanty.

Chráňte si vlasy štýlovo

Že nie ste veľkým milovníkom čiapok? Možno po týchto riadkoch zmeníte názor. Práve čiapka vás nielen chráni pred chladom, je štýlová, ale dokáže ochrániť aj vaše vlasy. Minimalizujete teplotný šok, ktorý sa môže podpísať na vzhľade vašich vlasov. 

Ak nestíhate a myslíte si, že vybehnúť do chladného počasia s nie úplne suchými vlasmi je v poriadku, mýlite sa. Voda vo vlhkých vlasoch po vystavení mrazu zmrzne, čo môže štruktúru vlasov nenávratne poškodiť. Z rovnakého dôvodu vlasy neupravujte gélom s „mokrým efektom“.

Pomocníci pre krásne vlasy počas zimy

Regeneračná maska na vlasy s keratínom a proteínmi

Maska na vlasy by mala byť vašim základom v starostlivosti o vlasy počas zimy. Hlavne tie s keratínom a proteínom. Práve tieto zložky sú spasiteľmi zničených a oslabených vlasov. Keratín je druh proteínu, ktorý je základnou zložkou ľudských vlasov. Je zodpovedný za ich pevnosť, silu, pružnosť a rast. Ovplyvňuje dokonca aj to, či je vlas rovný alebo kučeravý. Rovné vlasy majú keratín rovnomerne rozmiestnený po celej dĺžke vlasového vačku, zatiaľ čo pri kučeravých vlasoch sa keratín tvorí nerovnomerne, raz napravo, inokedy naľavo. Dôsledkom toho je rast vlasov v rôznych smeroch, čím vzniká ich zvlnenie. 

Kallos regeneračná maska na vlasy s keratínom a proteínmi od Vivantis
Regeneračná maska na vlasy s keratínom a proteínmi

Pri starostlivosti o vlasy v zime používajte masku na vlasy minimálne 3krát do týždňa. Zabezpečíte si tak krásny a zdravý vzhľad vlasov. 

Výhody:

 • obnovuje poškodenú štruktúru vlasu a podporuje ich zdravý rast
 • vyživuje od korienka až ku končekom, zabraňuje ich štiepeniu
 • chráni a vyživuje vlasové vlákno aj pokožku hlavy, 
 • vlasy posilní, dodáva im prírodný lesk a zamatovú hebkosť, 
 • príjemne vonia a je vhodná pre všetky typy vlasov.

Vyživujúci olej na vlasy s arganovým, jojobovým a mandľovým olejom

Trápia vás suché vlasy bez života? Tak to vo svojej kúpeľni musíte mať vyživujúci olej. Hlavne, ak ste majiteľkami vlnitých či kučeravých vlasov. Pýtate sa prečo? Vlasy už zo svojej podstaty potrebujú olej. Ten ich dokáže vyživovať a hydratovať. Keď je ho málo, vlasy sa stávajú suchými a krehkými. Ak začnete olej používať pravidelne, budú vaše vlasy silnejšie, lesklejšie a predovšetkým zdravšie.

Nebojte sa investovať do kvalitného oleja na vlasy, tie sa vám určite odvďačia.  Ak si neviete v mori olejov na vlasy vybrať, odporúčame LuxeOil SP. Tento elixír obsahuje arganový, jojobový a mandľový olej, ktorý okamžite transformuje textúru vlasov. Vstrebáva sa v niekoľkých sekundách a zjemňuje vlasy, ktoré budú 10-krát viac hebké a získajú 3-krát viac keratínovej ochrany. Olej môžete používať každý deň. V prípade vlnitých a kučeravých vlasov aj niekoľkokrát za deň. 

Luxusný vyživujúci olej od Vivantis s jojobovým, mandľovým a arganovým olejom.
Vyživujúci olej s arganovým, jojobovým a mandľovým olejom

Výhody:

 • vyživuje, chráni a ozdravuje vlasy
 • rýchlo sa vstrebáva
 • nádherná orientálna vôňa

 

Sérum na poškodené vlasy a rozštiepené končeky

Zimou skúšané vlasy potrebujú výživné sérum ako soľ. Ak vás trápia suché končeky a chcete nad nimi konečne vyhrať boj, siahnite po poriadnej výžive. Záchranu môže poskytnúť sérum Ultimate Shine Treatment. To okamžite vyhladzuje a zlepšuje stav rozštiepených končekov, zanecháva vlasy lesklé a zdravé aj na pohľad. Aj toto sérum môžete používať denne, dokonca ho pohodlne zbalíte aj do kabelky. Majte svojho pomocníka vždy nablízku. Vaše vlasy sa vám istotne poďakujú. 

Avon Sérum pre všetky typy vlasov na poškodené vlasy bez lesku s rozštiepenými končekmi.
Sérum na poškodené vlasy a rozštiepené končeky

Výhody:

 • vyhladzuje a zlepšuje stav rozštiepených končekov,
 • zanecháva vlasy lesklé a zdravé.

Hydratačný sprej na vlasy pre výživu a lesk

Chcete mať skutočne krásne zamatové vlasy ako z magazínu? Tak to im musíte poskytnúť komplexnú starostlivosť. Okrem pravidelných zábalov, kvalitnej stravy a olejov, potrebujú vlasy aj hydratáciu v podobe bezoplachovej kúry. Práve tá im dodá silu a výživu na počkanie. Ak hľadáte tú správnu, ktorá urobí s vašimi vlasmi malý zázrak, vyskúšajte hydratačný sprej pre výživu a lesk vlasov Botanique Nourish & Replenish

Hydratačný sprej Tresemme na vlasy od Vivantis pre výživu a lesk
Hydratačný sprej na vlasy pre výživu a lesk

Bezoplachová starostlivosť dodá vlasom po umytí všetko, čo práve potrebujú. V jednom spreji dodáte vlasom hydratáciu a výživu. 

Výhody:

 • regeneruje, vyživuje a hydratuje vlasy,
 • uľahčuje rozčesávanie a dodáva vlasom lesk,
 • vlasy príjemne prevonia

Dvojfázový kondicionér pre výživu a hydratáciu

Ak chcete vlasy skutočne hydratovať, tak si na zimu zadovážte taktiež d​vojfázový kondicionér pre výživu a hydratáciu Equave Instant Beauty. Práve jeho unikátne zloženie v jednej fľaštičke obsahuje všetko, čo suché vlasy potrebujú, aby sa skutočne “napili”. Vďaka tomu poskytnete svojim vlasom profesionálnu starostlivosť a ochranu pred zimou. 

Revlon dvojfázový kondicionér na vlasy pre výživu a regeneráciu.
Dvojfázový kondicionér pre výživu a hydratáciu.

Výhody:

 • intenzívne hydratuje a vyživuje vlasy,
 • navracia im lesk a hebkosť,
 • uľahčuje rozčesávanie.

Šampón s bambuckým maslom pre obnovu a rast vlasov

Ak túžite po skvelých vlasoch, tak je šampón s bambuckým maslom skvelou voľbou. Toto africké zlato sa získava z plodov stromu, ktorý sa odborne nazýva Vitellaria paradoxa. Aj keď sa bambucké maslo využíva v Afrike najmä ako potrava a liečivo, po celom svete ho ľudia poznajú skôr pre jeho kozmetické účinky na pleť a vlasy. Bambucké maslo je vo svojej podstate tuk, preto je veľmi účinný pri problémoch so suchými vlasmi. Navyše, vo vlasoch dokáže uzamknúť vlhkosť, takže bráni ich ďalšiemu vysúšaniu. 

Šampón s bambuckým maslom pre obnovu a rast vlasov.
Šampón s bambuckým maslom pre obnovu a rast.

Ak chcete svoje vlasy zachrániť alebo sa o nechcete skutočne dobre postarať, stavte na šampón s bambuckým maslom Smooth Opearator. Šampón uhladzuje jemné  vlasy a zjemňuje kučeravé vlasy. 

Výhody:

 • vyhladzuje a vyživuje
 • obsahuje vitamín B6, bambucké maslo a argánový olej
 • dodáva vlasom život

Starostlivosť o vlasy cez zimu v skratke:

 • používajte kvalitnú hydratačnú kozmetiku
 • chráňte vlasy čiapkou
 • v žiadnom prípade nechoďte von s mokrými vlasmi
 • žehličku či kulmu v zime používajte naozaj iba výnimočne
 • bezoplachové masky vám pomôžu skrotiť elektrizovanie vlasov
 • zosvetľovanie vlasov v zime vynechajte, zvoľte skôr tmavšie tóny