Saunový svet okúzli pocitom relaxu

Vypustite z hlavy všetky mýty o saunovaní. Tvrdíte, že pobyt v saune nie je pre vás?  Presvedčíme vás o opaku.

Nejedno stredisko a wellness centrum ponúka pre svojich hostí možnosť návštíviť ich saunový svet. Ak sa vám v hlave vynára obraz nudných miestností plných pary a prepotených ľudí, nenechajte sa svojimi predstavami odradiť.

Výber tej správnej sauny

Vyskúšali ste na pár minút vojsť do miestnosti s teplotou nad 40 stupňov, no neodniesli ste si z toho najlepší zážitok? Možno ste si len nesprávne zvolili z ponuky. Pre „nemilovníkov“ sáun, rovnako aj pre slabšie organizmy sú v ponuke aj tzv. infra sauny, ktoré sú prospešné pre stimuláciu svalov a orgánov.

V takmer každom saunovom svete natrafíte na klasické, vlhké fínske sauny. Pobyt v nich má okrem iného kozmetický význam, a slúži ako prevencia pred prechladnutím. Rovnako aj ich susedia, Švédi, sa môžu popýšiť vlastným typom sáun. Švédske sauny sa líšia v pár stupňoch vyššej teploty, zároveň sú označované ako suché sauny.

S výnimkou uvedených druhov, wellness centrá dokážu prekvapiť svojím esom v rukáve. Kombinácie rôznych bylinných a iných aróm pošteklia vaše nosné kanáliky a spríjemnia pobyt v saunovom svete. Aromatické zmesi môžu vyvolať v tele priaznivé účinky už po pár vdychoch. Očariť vás môžu taktiež tematickým riešením svojich interiérov.

Saunové ceremoniály

Svoju návštevu wellness centra môžete dokonca obohatiť o zážitok z účasti na saunovom ceremoniále. Nemusíte sa však obávať, nejde o žiadne kultové slávnosti.

Je to pôžitok pre všetky zmysly. Počas ceremoniálu pocítite, ako vám vírivý voňavý vzduch rozprúdi krv v žilách. Zistite si vopred informácie o termínoch ich konania, a rezervujte si miesto pre seba aj manžela.

Presvedčte sa sami

Interiéry jednotlivých saunových a relaxačných komplexov majú podobu čarovných veľdiel. Ich estetické riešenie vás odnesie preč od každodenných starostí – do čias staroveku a antiky. Budete si pripadať ako egyptskí bohovia či bohyne. Viac vám však prezradia webové stránky rekreačných zariadení, recenzie spokojných návštevníkov, no najlepšie sa presvedčíte samotnou návštevou.

Kvalitný odpočinok, aktívna starostlivosť o zdravie a relaxácia. To všetko sa dá skĺbiť do jednej návštevy saunového sveta v najbližšom wellness zariadení. Vyhraďte si najbližší víkend a doprajte si viac času pre seba. Prečo? Pretože si to zaslúžite.

Mohlo by sa vám páčiť