Zostaň krásna s dennými rutinami

Krása - Trendy v plavkách 2017

I keď čas je neúprosný a proces starnutia (zatiaľ) nevie nikto z nás zastaviť, stále však existuje mnoho spôsobov, ako ho aspoň opticky spomaliť. Najmä u nás, žien, sú dvere k spomaleniu procesu starnutia dokorán otvorené, stačí len vedieť, ako na to a dodržiavať tieto rutiny.

Ako roky plynú, je čoraz dôležitejšie dávať si pozor aj na tie najmenšie prehrešky, ktoré nám ešte možno pred pár rokmi takmer „beztrestne“ prechádzali. Zaľahnúť do postele s make-upom na tvári, zabudnúť na hydratačný krém alebo peeling, používať ochranu pred slnečným žiarením iba počas leta či nevypiť dostatok vody počas dňa – to všetko sú veci, ktoré vám vaša pleť len tak ľahko neodpustí. 

Ako sa teda starať o svoju pleť správne a udržať si tak svoju krásu? Máme pre Vás denné rutiny, na ktoré by ste nemali zabúdať.

Dodržiavanie pitného režimu je dôležité, no nie vždy to stačí

Dodržiavanie pitného režimu je dôležité rovnako pre celkové zdravie nášho organizmu, ako aj pre krásnu, zdravú a hydratovanú pleť. Zvýšte množstvo čistej vody, ktorú cez deň vypijete a naopak znížte množstvo kofeínových či sladených nápojov. Výsledok na vašej pleti zbadáte takmer okamžite. Nie ste fanúšikom pitia čistej vody? Pridajte si do nej plátky citróna.

Pohár vody.
zdroj: usplash.com

Ak je aj napriek dostatočnému príjmu tekutín vaša pokožka stále napnutá a matná, potom vyskúšajte zmenu prípravku, ktorým si čistíte pleť, používajte zvlhčovač vzduchu v miestnosti, v ktorej spíte, prípadne obmedzte sprchovanie v horúcej vode. Všetky tieto faktory totiž vplývajú na vzhľad vašej pleti.

Šálka kvalitného čaju ako súčasť rutiny

Ešte na chvíľu zostaňme pri pitnom režime. Pre svoju pleť, telo i myseľ, nemôžete ráno spraviť nič lepšie, než to, že začnete deň šálkou kvalitného čaju. Vytvorte si svoj vlastný ranný rituál, počas ktorého si doprajete chvíľku ticha a pokoja pred tým, než sa naplno rozbehne kolotoč vašich každodenných povinností zaužívanej rutiny.

Ideálnou voľbou na ráno je napríklad zelený čaj, ktorý vás dobije energiou a zároveň je tiež známy tým, že pomáha predchádzať vzniku vrások. Jazmínový čaj zasa podporí váš imunitný systém a dodá vašej pokožke bohatú zásobu výživných látok. Ak si chcete dopriať šálku čaju aj večer, odporúčame harmančekový čaj, ktorý upokojuje myseľ a napomáha lepšiemu spánku.

K šálke čaju pridajte výživné raňajky a vaša pleť sa vám poďakuje za rutiny

Keď si už nájdete ráno chvíľku na prípravu kvalitného čaju, potom si k nemu určite skúste pripraviť aj zdravé a chutné raňajky. Na vašu pleť totižto vplýva aj to, ako sa stravujete. Strava s vysokým obsahom cukru môže byť pre vašu pokožku doslova deštruktívna, zatiaľ čo napríklad strava s dostatočným obsahom železa, mastných kyselín a antioxidantov napomôže k zdravému vzhľadu vašej pokožky.

Ak máte hektické rána, odporúčame vyskúšať zeleninové smoothies, do ktorých môžete prisypať za hrsť ľanových semienok alebo ovsenú kašu s rastlinným mliekom a ovocím. 

Čistenie pleti večer aj ráno je kľúčom k úspechu

Ak patríte k ženám, ktoré si pleť čistia iba večer pred spaním, aby sa zbavili celodenného make-upu, potom vaša pleť musí doslova trpieť. Čistenie pleti je totižto dôležité nielen večer, ale aj ráno. 

Žena sa stará o pleť.
zdroj: unsplash.com

Predstavte si, že si večer nanesiete na pleť nočný krém, potom si ľahnete do postele a celých 8 hodín sa na vašej pleti usádza všetok prach a nečistoty. Vy potom ráno vstanete a na upchaté póry si nanesiete vrstvy make-upu. Vaša pokožka teda celý deň nemá možnosť dýchať, čo vedie nielen k problémom s vyrážkami, ale tiež to zrýchľuje proces starnutia vašej pokožky a vznik vrások. Myslite na to a čistite si pleť večer aj ráno po prebudení.

 

Cvičenie pomáha celému telu aj vašej pleti

O tom, že cvičenie je vynikajúce pre vaše srdce, pľúca či celkové fyzické zdravie, azda ani nemusíme písať. Je však vedecky dokázané, že pravidelné cvičenie pomáha aj vašej pleti. Počas cvičenia sa totižto zvyšuje prietok krvi v našom tele a to napomáha výžive kožných buniek a detoxikácii našej pokožky. V neposlednom rade pravidelná fyzická aktivita tiež znižuje stres, čo sa odrazí aj na zdraví vašej pleti.