Zdravá pleť aj v lete? Poradíme vám, ako na to

Starostlivosť o pleť

Je tu obdobie slnka, tepla a dovoleniek. Nezabúdate v tomto čase na starostlivosť o pleť? Zdravá bez vašej pomoci nezostane. Prinášame vám preto niekoľko tipov, ako môžete udržať svoju pokožku zdravú a žiarivú aj v lete.

Na prvom mieste je ochrana pleti

Áno. Práve v lete by ste si mali dávať mimoriadny pozor na ochranu svojej pokožky. Slnečné lúče sú silnejšie ako inokedy, navyše ju často vystavujeme aj iným škodlivým vplyvom, ako napríklad chlórovanej vode v bazéne. Zdravá pleť tak dostáva zabrať. Pokožka sa vysúša, stráca pružnosť a žiarivosť. Nezabúdajte preto na primeranú ochranu. Pri výbere opaľovacieho krému dbajte na výber vhodného SPF faktora. Sama najlepšie viete či potrebujete faktor 20, alebo 50.

Krásna a zdravá pleť v lete aj vďaka správnemu SPF faktoru opaľovacieho krému
zdroj: 123RF

Opaľovací krém alebo iný prípravok však nenanášajte iba v čase plánovaného slnenia sa. Aj počas bežnej, niekoľkominútovej prechádzky do práce či do obchodu dokáže slnko vašu pokožku poriadne potrápiť. Vyhýbajte sa bolestivému spáleniu a po každom opaľovaní pokožku osprchujte a doprajte jej hydratačný krém.

Hydratujte

Hydratačný krém alebo hydratačné telové mlieko by sa najmä v lete mali stať vašimi stálymi sprievodcami. Zabraňujú totiž vysúšaniu pokožky a prehlbovaniu už existujúcich vrások. Namiesto klasického sprchovacieho gélu používajte v lete prípravky na olejovej báze. Nezabudnite ani na to, že pokožku nestačí hydratovať len zvonku, ale aj zvnútra. Dbajte na dostatočný pitný režim. Vždy majte poruke nejaký nesladený nápoj, napríklad vodu s citrónom a bylinkami. Doma si jednoducho môžete pripraviť aj jeden z našich osviežujúcich letných nápojov. Potrebné tekutiny pre vašu krásnu a zdravú pleť dodá tiež letné ovocie ako červený melón.

Náš tip: Každá žena túži po prirodzenosti. Mať krásnu, zdravo vyzerajúcu pleť a nemusieť na ňu nanášať make-up. Týchto 15 tipov vám pomôže dosiahnuť vytúžený cieľ.

Nezabúdajte na čistenie pleti

Správne čistenie znamená dôkladné očistenie pleti ráno aj večer. V letných mesiacoch odporúčame do čistiacich procedúr zaradiť jedenkrát do týždňa aj peeling, ktorý odstráni odumreté bunky a pokožku prekví.

Nezabúdajte pri starostlivosti o pleť na dôkladné čistenie
zdroj: 123RF

Doprajte svojej pokožke masáž

K rozžiareniu pokožky prispejú aj pravidelné masáže tváre, ktoré dokážu pokožku napnúť. Nejde o nič zložité, jednoduchú masáž si zvládnete urobiť aj sama doma. Na tento účel používajte kvalitné oleje.

Používajte špeciálnu kozmetiku

V náročnom letnom období používajte najmä prírodné oleje a prípravky s obsahom kyseliny hyalurónovej. Práve tie dodajú vašej pokožke pružnosť a pomáhajú tiež pri jej regenerácii.

Ak chcete mať v lete krásne rozžiarenú a zdravú pokožku, nič vám nepomôže viac ako špeciálne prípravky na rozjasnenie pleti. Na našom trhu je k dispozícii špeciálne rozjasňujúce séra, ktoré pokožku napnú, vyhladia a rozjasnia. Okrem toho môžete použiť aj suchý olej, ktorý dokáže zvýrazniť vaše opálenie.

Nezabudnite, že zdravá pleť je vaším najkrajším mejkapom. Keď sa budete v lete o ňu primerane starať, pokožka sa vám odvďačí svojou žiarivou krásou.