Moringa – má naozaj účinky zázračného stromu?

Zázračný-strom-moringa

Moringa je označovaná ako najbohatšia rastlina na živiny, má mnoho antioxidantov a dôležitých minerálov. Reč je o Moringe. Tropickom strome, ktorý má priam zázračne vplýva na zdravie a presviedča o nesmiernej sile prírody. 

Moringa – čo to vlastne je?

Moringa je večne zelený, malý strom, ktorý by ste našli v tropický oblastiach Afriky, Karibiku, Indie či Arábie a veľa ľudí ho prirovnáva k baobabom. Kmeň tohto stromu pôsobí ako zásobáreň vody a pre obyvateľov, ktorí majú tento strom v blízkosti, predstavuje základnú zložku potravy, liečiteľstva či starostlivosti o pleť. 

Z moringy môžeme využiť všetky časti:

  • Listy – dajú sa konzumovať aj v surovom stave, napríklad v šalátoch. Tiež sa varia a používajú sa do omáčok či nápojov.
  • Plody – sú bohatým zdrojom oleja, ktorý sa lisuje. Veľmi často sa pridáva do kozmetických výrobkoch.
  • Kôra – domáci ju spracúvajú na výrobu vlákien. Vetvy stromov používajú aj ako krmivo pre zvieratá.
Zázračná-mmoringa
zdroj: 123RF

Moringa a jej účinky

Tento zázračný strom má viac ako 40 prírodných antioxidantov a má pozitívny vplyv na riešenie mnohých problémov. Moringa  má vysoký obsah vitamínov, najmä A, C, D, E, K a vitamíny skupiny B, minerálnych látok (vápnik, draslík, meď, fosfor, železo či zinok). 

Pýtate sa prečo začať užívať moringu? Tu je zoznam účinkov

  • pomáha pri trávení
  • znižuje hladinu cukru, pomáha pri cukrovke a problémoch so štítnou žľazou
  • spomaľuje starnutie buniek a bojuje s vráskami
  • rieši vysoký tlak či cholesterol
  • posilňuje imunitu

Ako môžete moringu užívať?

Urobte si dobrý čaj, práve ten sa považuje za najlepší zdroj antioxidantov, ktorý telu môžete dať. Dokonca lepší ako naše tradičné bylinkové čaje, to je ale na vašom uvážení. 

Prášok z moringy je tiež obľúbenou formou. Sú to sušené mladé lístky zo stromu, ktoré obsahujú rôzne, zdraviu prospešné živiny. 

Tabletky tie nájdete v rôznych eshopoch, lekárňach či bioobchodoch. Podľa veľkosti či spôsobu dávkovania si nájdite tie, ktoré vám najviac vyhovujú.