Záhradné dekorácie- tieto vychytávky musíte mať!

Inšpirácia na dekorácie, doplnky a vychytávky na zútulnenie si záhrady a terasy.

Jar je už pomaly na ústupe a na rad prichádza horúca letná sezóna, na ktorú sa musíte dostatočne pripraviť. Vytvorte si z vašej záhrady oázu pokoja a relaxu, ktorá bude útočiskom oddychu a rekreácie, miestom na načerpanie nových síl do ďalšieho dňa, a zároveň vynikajúcim  priestorom pre zábavu, rodinné oslavy a grilovačky. Teraz je ten správny čas na to premyslieť si, ako si tento rok ozvláštnite a zveľadíte vašu záhradu. My sme si pre vás preto pripravili tipy na záhradné dekorácie, doplnky a vychytávky, vďaka ktorým bude vaša záhradka výnimočná. 

Letný pobyt vo Wellness hoteli Patince

Ako si správne vybrať záhradné dekorácie?

Záhrada reprezentuje jej majiteľa, preto sa nebojte experimentovať a skúšať si svoju záhradku ozvláštniť. Práve to ju spraví špeciálnou a neobyčajnou. Žiaľ, neexistuje jednoznačný a univerzálny návod na to, aké záhradné dekorácie si vybrať, a ktoré sú pre vás tie správne. Všetko závisí od typu, materiálu a samozrejme aj veľkosti danej vychytávky, rovnako aj vašej záhrady. Je však dôležité dbať na to, aby malo všetko jednotný dizajn, preto je nutné si dopredu svoje kroky naplánovať. Kreativite sa medze nekladú, avšak nezabudnite, že všetkého veľa škodí, tak si dajte pozor na to, aby ste záhradku nemali príliš „preplácanú“, nakoľko by to urobilo opačný dojem než by ste si želali.

Naše tipy na záhradné dekorácie a vychytávky:

Závesné hojdacie kreslo Elba

Hojdacie kreslá sú skvelým doplnkom do záhrad. Vďaka nim budete môcť prežiť krásne a výnimočné chvíle vo vašej záhrade či už pri odpočinku, čítaní knihy alebo pitím kávy. Výhodou tohto kresla je vysoká nosnosť až do 120 kg, rovnako aj sedák s operadlom z penovej výplne. Jediným nedostatkom môže byť obmedzený výber farby, avšak, toto je veľmi subjektívne kritérium.

Závesné hojdacie kreslo do záhrady, v červenej farbe od 4home.sk.
Zdroj: www.4home.sk

Solárna lampa Happy Green

Pokiaľ potrebujete svoju záhradu osvetliť, toto je správna voľba. Vďaka jej minimalistickému dizajnu sa bude hodiť do každej záhrady. Práve minimalistický dizajn spojený s pavučinovým dekorom na tienidle patria medzi výhody tejto lampy. Za nevýhodu môžeme považovať dobu svietenia, ktorá je pri plnom nabití 5 hodín.

Závesná solárna lampa Happy Green od 4home.sk na zútulnenie si záhradky.
Zdroj: www.4home.sk

Hojdacie závesné lehátko Cattara

Závesné lehátko je akýsi štandard, pretože patrí medzi najvyužívanejšie záhradné dekorácie. Je skvelé na oddych, opaľovanie sa alebo večerné pozorovanie hviezd. Výhodou tejto závesnej siete je nepochybne možnosť zmotať a zložiť ho do malého vreca, čím ušetríte miesto pri cestovaní. Nevýhodu môže byť opäť farba, ktorá je však veľmi subjektívne kritérium, rovnako aj fakt, že háky a povrazy na jeho upevnenie nie sú súčasťou balenia.

Texitlná závesná hojdacia sieť - lehátko od 4home.sk ako skvelá záhradná dekorácia.
Zdroj: www.4home.sk

Repelentná sviečka Citronela Kura

Hmyz vie byť počas príjemných večerov v záhrade s vašimi blízkymi poriadne otravný. Našťastie existujú na trhu repelentné sviečky, ktoré ich odháňajú. Výhoda tejto repelentnej sviečky spočíva v jej vysokej odpudivosti komárov a iného dotieravého lietajúceho hmyzu, preto je skvelým riešením do vašej záhrady alebo terasy. Nevýhodou je, že pokiaľ máte väčšiu záhradu, budete ich potrebovať kúpiť viac, aby ste dosiahli požadovaný efekt.

Repelentná sviečka Citronela Kura od 4home.sk proti nežiadúcemu otravnému hmyzu počas pobytu na záhrade.
Zdroj: www.4home.sk

Orion sieť do okna proti hmyzu

Ak aj vy máte problém s dotieravým hmyzom vo vnútri vášho príbytku, sieť do okna Orion bude pre vás skvelým riešením. Medzi jej výhodu nepochybne patrí fakt, že je vyrobená na princípe suchého zipsu, vďaka čomu sa vám bude ľahko na okno nasádzať. Nevýhodou je, že aj napriek materiálu na suchý zips ju nie je možné prať v práčke.

Orion účinná ochranná sieť na okno od 4home.sk proti nežiadúcemu lietajúcemu hmyzu.
Zdroj: www.4home.sk

Nech sa už rozhodnete upraviť si svoju záhradu akokoľvek, veríme, že si ju vytvoríte podľa seba tak, aby ste sa tam cítili príjemne a aby to bola vaša oáza pokoja. Momentálne obdobie na prelome jari a leta,  je ideálnym časom na začiatky tvorenia niečoho nového, a preto si premyslite, akými záhradnými doplnkami, dekoráciami a vychytávkami si ju vybavíte, aby bola vašim obľúbeným miestom počas celého roka.