Lyžovačka vo Winter Parku Martinky

lyžovačka vo Winter Parku Martinky

Aj keď vianočné obdobie je už pomaly ale isto za nami, zima je stále v plnom prúde a dá sa povedať, že svoj vrchol ešte len dosiahne. Ak aj vy patríte v milovníkom zimy a zimných športov, určite sa chystáte ísť na lyžovačku. A kam sa vybrať, ak chcete zažiť kvalitnú lyžovačku? No predsa do Winter Parku Martinky – blízko neba, blízko Teba. 

Lyžiarske stredisko Martinky

Lyžiarske stredisko Winter Park Martinky sa nachádza pri meste Martin, v prekrásnom prostredí Malej Fatry na kopcoch Martinských holí v nadmorskej výške 1456 m n. m.. Prvá zmienka o lyžovaní na týchto svahoch pochádza z roku 1921, takže toto lyžiarske stredisko má už sto ročnú tradíciu. Prvý lyžiarsky vlek tu bol postavený v roku 1957 a v roku 1974 bola vybudovaná sedačková lanovka. Uskutočňovalo sa tu mnoho lyžiarskych pretekov a táto tradícia tu stále pretrváva.

Dnes vo Winter Parku Martinky nájdete 12 rôznych zjazdoviek, na ktoré sa dostanete prostredníctvom šiestich rôznych dopravných zariadení, vrátane jednej šesťsedačky. Veľká nadmorská výška zaručuje prírodný sneh, no lyžiarske stredisko je vďaka modernej infraštruktúre umelého zasnežovania pripravené aj na slabú snehovú prikrývku. Tieto vymoženosti umožňujú až 125 zasnežených dní v roku.

lyžiarske stredisko Martinky

Ak neviete, či sa vám oplatí ísť na lyžovačku a chcete si overiť počasie a dostupnosť, na hlavnej stránke lyžiarskeho strediska Winter Park Martinky rýchlo zistíte snehové podmienky aj rýchlosť vetra, koľko vlekov je práve v prevádzke, koľko je stupňov a prostredníctvom webcam sa môžete pozrieť aj na aktuálny stav na zjazdovkách.

Ako sa v Marinkách zabavíte?

Ak si nie ste úplne istý svojimi schopnosťami na svahu, prípadne chcete, aby sa vaše deti naučili lyžovať pod odbornou rukou, lyžiarske stredisko v Martinkách ponúka možnosť lyžiarskej aj snowboardovej školy. Profesionálni inštruktori spoločnosti Fatra Ski sa postarajú o to, aby ste sa po absolvovaní cítili na svahu bezpečne a aby ste sa lyžovať či snowboardovať naučili správne, rýchlo a bez úrazov. Cenník nájdete na webovej stránke lyžiarskeho strediska a lekcie si môžete zarezervovať aj online. 

Na svoje si tu prídu aj adrenalínoví nadšenci. Nachádza sa tu Snowboard & Free style park v Aranburu aréne, ktorá je vôbec prvá svojho druhu na Slovensku. V aréne nájdete rôzne prekážky a skoky tak pre začiatočníkov, ako aj pre pokročilých. Okrem toho sa tu organizuje napríklad Slovenský snowboardový pohár, takže pokiaľ sa sami na skoky necítite, môžete si ich pohodlne vychutnať ako divák. 

Skialpinistov určite potešia dve trasy vedúce na hlavný hrebeň Malej Fatry. Pre menej skúsených je k dispozícii aj sprievodca a pre zábudlivých je tu možnosť zapožičania skialpovej výstroje.

WP Martinky

Viete čo je snowkiting? Je to pomerne mladý outdoorový zimný šport, pri ktorom sa lyžiar alebo snowboardista pohybuje po snehu s pomocou ťažného draka, takzvaného kitu. Práve Winter Park Martinky má pre snowkiting najlepšie podmienky na Slovensku. Takže, ak ste milovníkmi tohto športu, prípadne by ste si ho chceli vyskúšať, toto stredisko vám ponúka tú najlepšiu príležitosť. Martinky tiež v spolupráci so spoločnosťou KiteSeason organizujú kurzy snowkitingu, takže sa pod dohľadom profesionálov môžete naučiť ovládať draka aj vy. 

Pre tých, ktorí sú milovníkmi túr, ponúka Winter Park Martinky snežnicové túry. Obdivovať krásne zimné prostredie, alebo zažiť dobrodružstvo môžete počas dennej alebo nočnej túry v spoločnosti sprievodcov a nadšencov Fatra Ski. Ak by ste chceli takéto niečo skúsiť, no nemáte výstroj, nezúfajte. V stredisku si ho môžete pohodlne zapožičať. 

Winter park Martinky

Doplnkové služby lyžiarskeho strediska Martinky

V žiadnom lyžiarskom stredisku nemôže chýbať Ski servis, a inak to nie je ani tu. Odborní servisní pracovníci vám za pár minút ošetria hrany a sklznicu, nastavia viazanie, vykonajú drobné opravy aj pretekársky servis. Samozrejmosťou je požičovňa športového vybavenia s kvalitným výstrojom renomovaných značiek. Personál vám tu nie len poradí, ale aj pomôže s nastavením a výberom. Na webovej stránke lyžiarskeho strediska nájdete aj cenník, takže vás nič neprekvapí. 

Po dobrej lyžovačke sa každý potrebuje aj poriadne najesť. Vo Winter Parku Martinky sa môžete občerstviť a zohriať aj priamo na svahu v bufetoch, alebo sa môžete pohodlne usadiť do reštaurácie Nová Ponorka a vychutnať si dobré jedlo spolu s krásnym výhľadom. 

Ak ste sa vybrali na viac než jednodňovú lyžovačku, môžete sa ubytovať aj priamo v lyžiarskom stredisku. K dispozícii máte hotel, apartmánové domy aj chaty, prípadne sa môžete ubytovať aj v meste Martin. A ak vám samotná lyžovačka nestačí, môžete sa zrelaxovať v celoročných aquaparkoch s termálnou vodou Holydaypark Kováčová, alebo v Spa & aquapark Turčianske Teplice, ktoré sa nachádzajú v okolí. 

lyžiarske stredisko na Marinských holiach

Ako sa do Winter Parku Martinky dostanete?

Do lyžiarskeho strediska sa dá pohodlne dostať autom z hlavného ťahu Žilina – Vysoké Tatry – Poprad, no pri Vrútkach treba odbočiť. Ak sa rozhodnete pre lyžovačku v tomto stredisku, nezabudnite na snehové reťaze – bez nich sa hore určite nedostanete. Premávka je počas zimy regulovaná, pretože prístupová cesta je jednosmerná, no na webovej stránke lyžiarskeho strediska pohodlne nájdete časový harmonogram

A čo o Martinkách vravia ľudia?

Podľa recenzii na Google si lyžiarske stredisko Winter Park Martinky vyslúžilo štyri a pol hviezdičky, čo je viac než dobré hodnotenie. Návštevníci sa o tomto mieste vyjadrujú veľmi pozitívne.

„Veľmi pekné stredisko. Upravené trate.“

„Prírodný sneh, nádherné výhľady, dobrý servis.“

„Veľká spokojnosť, pomôžu/poradia s reťazami, parkovanie je pekne usmerňované, 6sedačka veľké plus a skracuje čakanie, upravený svah, príjemná obsluha v bufete, bol som aj v čase najväčšieho návalu a dalo sa to čakanie vydržať, rád sem chodím.“

„Krásne miesto na lyžovanie. Milujem to tam. Nádherná príroda. Fajn výber zjazdoviek. Dá sa tu aj dobre najesť. Nezabudnite si reťaze na auto. Treba si dať pozor aj na počasie a myslieť na to že je tam jednosmerná premávka. Hlavne ak mate malé detičky, že už keď sa tam vyberiete musíte vyčkať kým zhora začnú púšťať dole. Je to krásne miesto aj na prechádzky.“

„Pekné stredisko ideálne navštíviť v lete a ešte lepšie v zime. Špeciálne v zime pokiaľ nemáte auto s pohonom 4×4 resp. nemáte reťaze tak ani nechoďte👆

 

Zdroje:
Zdroje obrázkov: FB Winter Park Martinky
https://www.martinky.com/sk/zima
Recenzie: shorturl.at/klzFT