Neodkladajte wellness na dôchodok

wellness pobyty nielen pre starších

Prečo začínať s wellnessom až v čase, kedy máte povinností a starostí pravdepodobne menej? Práve v produktívnom veku, kedy to najviac potrebujete, by ste si mali nájsť čas na regeneráciu tela i duše. V tomto období je najnamáhavejšie nájsť si práve čas. Ak sa vám podarí nájsť si čas, garantujeme vám, že i krátkom wellness pobyt bude pre vás pocit ako byť znovuzrodení.

Aj keď sa vám nedarí dostať sa do kúpeľov na týždeň, mesiac či dlhšie, pokojne si doprajte predĺžený víkend alebo aspoň pár jednorazových procedúr, ktoré dokážu spraviť zázraky. Vyberte si napr. z bohatej ponuky Wellness Hotela Patince a doprajte si zaslúžený oddych.

Čo spraví wellness s vašim telom a duchom?

Zbaví vás stresu

Atmosféra, ktorú ponúkajú wellness centrá vašu myseľ uvoľnila. Skutočný relax vám ale prinesú i samotné procedúry, ktoré okrem iného spúšťajú i neurotransmitery vo vašom mozgu a uvoľnia, napr. serotonín a dopamín. Tieto hormóny vám zaručene zlepšia náladu.

Náš tip: 10 + 1 rád, ako sa zbaviť stresu.

Uvoľní napäté svalstvo

Či už máte sedavé zamestnanie, alebo ste celý deň na nohách, určite pociťujete bolesti svalstva v niektorých oblastiach. Kúpeľné procedúry stimulujú krvné cievy, ktoré môžu pomôcť zmierniť zápal a uvoľniť bolesť.

Detoxikuje

Vybrané wellness procedúry dokážu detoxikovať vaše telo. Toxíny sa odbúravajú najlepšie teplom, napr. kúpeľom či saunovaním, vďaka čomu sa cítite uvoľnenejšie.

Zlepšuje spánok

Wellness uvoľňuje vašu myseľ, vďaka čomu po príchode na izbu zaručene lepšie zaspíte. Pravidelná kúpeľná liečba sa odporúča i pre ľudí trpiacich nespavosťou. I vám sa stalo, že ste zaspali počas masáže? Uvoľnenie, ktoré wellness prináša je takmer okamžité.

Zbavíte sa úzkosti

Uvoľňovaním dopamínu a serotonínu sa okrem stresu zbavujete i úzkosti. Pri masáži, kúpeli či v saune zabudnete na všetky povinnosti a myšlienky, ktoré vás sužujú, a teda zostanú zavreté pred dverami wellness centra.

pár na wellness
zdroj: 123RF

Staráte sa o svoju pokožku

Peelingy, oleje, emulzie… tie pozitívne vplývajú na vašu pokožku. Odstraňujú odumreté bunky a hydratujú pokožku, vďaka čomu je pružná a zdravá. Navyše po procedúrach je vaša koža prevoňaná krásnou arómou, ktorú vám nezabezpečí ani ten najlepší parfum.

Večná mladosť

Existujú kúpeľné procedúry, ktoré dokážu oddialiť starnutie pleti. Možno nejde až tak o vplyv samotných esenciálnych olejov, terapií či krémov, ale momenty uvoľnenia a nadhľadu, ktoré vám pravidelný pobyt vo wellness prinesie.

Staráte sa o kardiovaskulárny systém

Teplo vírivky či sauny zvyšuje vašu teplotu tela, čím sa zvyšuje srdcový rytmus. Ak sa saunujete správne, “precvičujete” svoje srdce a cievy, vďaka čomu lepšie zvládate záťažové situácie. Ak však máte kardiovaskulárne problémy, je dôležité netráviť v saune a vírivke dlhý čas a dodržiavať pri procedúrach pravidelný pitný režim.

Zbavíte sa kožných problémov

Ak trpíte ekzémom, psoriázou alebo inými kožnými problémami, kúpeľ v liečivých vodách, esenciálnych olejoch alebo saunovanie vám môže pomôcť zmierniť príznaky alebo sa dokonca zbaviť kožných ochorení.

Zrýchľuje sa váš metabolizmus

Teplom sa zvyšuje srdcový rytmus, vďaka čomu sa zvyšuje i teplota tela. Vaše telo vtedy pracuje dvakrát rýchlejšie, aby sa ochladilo. Výsledkom je, že sa zvyšuje aj váš metabolizmus, pretože telo potrebuje spáliť viac kalórií.

Bojujete proti unaveným nohám a kŕčovým žilám

Striedaním tepla a studeného rozširujete krvné cievy, vďaka čomu uľahčujete priechod krvi v cievach a žilách. Pokles a zvýšenie teploty stimuluje krvné cievy, čo je nevyhnutné pre zlepšenie krvného obehu, vďaka čomu dokážete predísť vzniku kŕčových žíl a zbavíte sa pocitu unavených nôh. Vyskúšajte napríklad Kneippov šliapací kúpeľ, ktorý je balzamom pre vaše unavené nohy.

Riešte problémy s dýchacou sústavou

Ak vás trápi upchatý nos, astma alebo iné dýchacie ťažkosti, vďaka saune či aromaterapii dokážete zredukovať nepríjemné príznaky. Para pomáha odbúrať  hlien a uľahčí vám dýchanie. Oleje navyše upokoja sliznicu.

Náš tip: Ak ste ho doteraz nevedeli, prezradíme vám pravý význam slova wellness.

Pobyt vo wellness rozhodne nie je len pre dôchodcov! V moderných kúpeľoch a wellness centrách, ktorým je okrem iných aj Wellness Hotel Patince, okrem oddychu a regenerácie nájdete i množstvo zábavy. Nemusíte v kúpeľoch stráviť týždne či mesiace. Stačí si pravidelne dopriať niekoľko procedúr či predĺžených víkendov a pozitívne výsledky na seba nenechajú dlho čakať.