Vyskúsajte okuliare proti modrému svetlu

pexels-gustavo-rodrigues-4500920

Trávite veľa hodín pri počítači a máte často unavené oči? Mali by ste si dať pozor na modré svetlo. Elektronické zariadenia totiž vyžarujú veľké množstvo modrého svetla, ktoré oči dráždi a unavuje. Neustále pozeranie na tieto zariadenia môže byť pre vaše oči veľmi škodlivé a je na čase s tým niečo urobiť. Na trhu sú v poslednej dobe veľmi obľúbené okuliare, ktoré dokážu potlačiť modré svetlo. Okrem toho sú veľmi moderné a určite si ich zamilujete. V našom článku si o nich povieme viac a ukážeme vám aj niekoľko druhov, ktoré by mohli byť pre vás tie pravé.

Čo je modré svetlo a prečo je škodlivé?

Modré svetlo je známe aj ako energetické viditeľné svetlo (HEV). Je to druh svetla s krátkymi vlnovými dĺžkami, ktorý vyžaruje väčšiu energiu. Tieto vlny prenikajú hlboko do oka a ak im je vaša sietnica dlhodobo vystavená, môžu ju vážne poškodiť. Modré svetlo je vysoko účinné a až 95% vlnovej dĺžky sa premení na svetlo, pričom len 5% sa premení na teplo. Ako svetlo do poriadnej žiarovky je určite vhodné, no je potrebné si uvedomiť, že aj moderné technológie ho vysielajú a nie malé množstvo. Podľa odborníka, bunky oka majú tzv. oxidačný stres. Energia krátkych vlnových modrého svetla dĺžok vytvára oxidáciu na sietnici a to je pre ňu veľmi škodlivé. Modré svetlo samo o sebe škodlivé nie je, no mali by sme vedieť, ako často je mu naše oko vystavené. 

Ako chrániť zrak pred modrým svetlom? 

Modré svetlo môže mať na vás niekoľko negatívnych vplyvov. Môžu sa objaviť problémy so spánkom, rozmazané videnie, bolesť očí, syndróm suchého oka, bolesti hlavy a migrény. Do takého štádia sa určite nechcete dostať a najmä nie vtedy, ak to ešte dokážete ovplyvniť. V prvom rade môžete skúsiť obmedziť čas strávený pri počítači a robiť si častejšie prestávky. No my veľmi dobre vieme, že nie vždy je to možné. Druhou alternatívou je blokovanie modrého svetla. Áno dá sa to a nie je to nič zložité. Počuli ste už o okuliaroch, ktoré dokážu blokovať modré svetlo? V súčasnosti sú veľmi populárne a nájdete ich v rôznych zaujímavých dizajnoch. 

Viete si vybrať okuliare proti modrému svetlu?

V dnešnej digitálnej dobe sú okuliare proti modrému svetlu vhodné pre každého, kto chce chrániť svoj zrak. Inovatívne kolekcie redukujú namáhanie očí, zlepšujú váš spánok a zabraňujú vzniku ochorení očí. Okuliare proti modrému svetlu pravidelne používajú ľudia pracujúci dlhé hodiny v kanceláriách, no sú veľmi vyhľadávané aj počas pandémie. Väčšina pracovníkov prešla totiž na homeoffice a ich čas strávený pri počítači sa výrazne predĺžil. Odporúčané sú aj pre učiteľov a študentov, ktorí sú tiež často vystavení modrému svetlu počas online vyučovania. Rozhodli ste sa pre okuliare proti modrému svetlu, ale neviete, ktoré si vybrať? Vybrali sme pre vás tieto veľmi obľúbené a štýlové typy okuliarov, ktoré patria k tým najpredávanejším.

Okuliare na počítač Blue Light Gold Ring BLACK

Okuliare na počítač Blue Light Gold Line BLACK blue

Okuliare na počítač Blue Light Gold Fine Line FLOWER

Okuliare na počítač Blue Light Gold Line BLACK flowers

Okuliare na počítač Blue Light Gold Ring BLACK

Tento typ okuliarov je v klasickej čiernej, ktorá sa hodí ku všetkému a pôsobí na tvári veľmi elegantne. Šírka rámu je 14,2 cm, výška 5,5 cm a dĺžka nožičiek 14,8 cm. Veľkou výhodou je, že sú vhodné aj pre pánov aj pre dámy, pretože majú neutrálny vzhľad. Okuliare majú filter UV 400, ktorý chráni oči pred ultrafialovým slnečným žiarením, ale aj sklo s modrým svetlom, ktorý ochráni vaše oči počas používania digitálnych technológií. Tieto okuliare od značky Wayfarer sú vysoko kvalitné a dokážu odfiltrovať až 98% modrého svetla. 

Výhody:

+ elegantný vzhľad

+ vhodné aj pre ženy aj pre mužov

+ kvalitný rám

+ primeraná cena

Nevýhody:

– žiadne 


Okuliare na počítač Blue Light Gold Line BLACK blue

Tieto okuliare pôsobia luxusne a ocenia ich najmä ľudia, ktorí obľubujú zlaté doplnky. Rám je totiž čierny, kombinovaný so zlatými prvkami. Šírka rámu je 14,5 cm, výška 5 cm a dĺžka nožičiek 13,5 cm. Tento typ bude veľmi elegantne ladiť s košeľami, kostýmami a oblekmi a určite vzbudí pozornosť nie jedného kolegu/kolegyne. Aby sme nezabudli, nie je to len o vzhľade okuliarov, ale najmä o ich funkčnosti. Práca na počítači bude s týmito okuliarmi pohodlnejšia a vyhnete sa podráždeným a unaveným očiam. Poskytnú vám dokonalú ochranu očí počas práce a odfiltrujú 98% modrého svetla.

Výhody:

+ luxusný dizajn

+ vhodný aj pre pánov aj pre dámy

+ rám vyrobený z kvalitného a odolného materiálu

+ primeraná cena

Nevýhody

– žiadne  


Okuliare na počítač Blue Light Gold Fine Line FLOWER

Tieto okuliare sa určite hodia najmä dámam, ktoré milujú nezvyčajné a originálne vzory. Rám je čierny s farebnými kvetinami a príjemne zvýrazní črty vašej tváre. Šírka rámu je 14,4 cm, výška 5,3 cm a dĺžka nožičiek 14 cm. Povrchová úprava šošoviek dokonale ochráni vaše oči pred modrým svetlom a už sa nemusíte obávať unavených a podráždených očí, či nekvalitného spánku. S týmito okuliarmi bude pre vás radosť pracovať a navyše budete štýlová. 

Výhody:

+ netradičný vzor

+ odolný rám 

+ dokonalá ochrana pre modrým svetlom

Nevýhody:

– hodia sa skôr pre dámy 

– vyššia cena oproti ostatným 

Okuliare na počítač Blue Light Gold Line BLACK flowers

Tento typ okuliarov si vás získa takmer okamžite a je veľmi obľúbený. Spĺňa totiž všetky prvky, ktoré by mali spĺňať moderné okuliare. Rám je čierny so zlatými prvkami a decentným kvetinovým vzorom. Na prvý pohľad pôsobia veľmi zaujímavo a každý sa vás bude pýtať odkiaľ ich máte. Šírka rámu je 14,5 cm, výška rámu je 5 cm a dĺžka nožičiek je 13,5 cm. Filter proti modrému svetlu chráni oči pred umelým osvetlením v miestnosti, ale aj pri používaní digitálnych zariadení. Vďaka nim vaše oči nebudú tak rýchlo unavené a budete môcť pohodlnejšie pracovať. 

Výhody:

+ zaujímavý a originálny dizajn

+ kvalitný rám 

+ primeraná cena

Nevýhody:

– vhodné skôr pre dámy


Myslíte, že sú tieto okuliare vhodným spôsobom ako ochrániť oči pred modrým svetlom? Ktoré vás najviac zaujali? Máte aj vy doma nejaké? Podeľte sa s ostatnými čitateľmi nášho magazínu o svoje dojmy.  

Zdroj obrázkov: Zdroj: https://okuliarewayfarer.sk, https://www.pexels.com/sk-sk/