Vyrobtesi rýchlo bombu do kúpeľa

pexels-burst-374039

Uponáhľaná doba, v ktorej žijeme nás čoraz viac núti hľadať spôsoby ako si dopriať relax a nechať oddýchnuť celé telo. Súčasná pandemická situácia, kedy je takmer všetko zatvorené nám nedáva priestor na návštevu wellness  a masážnych salónov. To však ale neznamená, že si nemôžeme vytvoriť mini wellness pobyt v domácom prostredí. Chcete vedieť ako na to? Domáci kúpeľ je presne to, čo teraz potrebujete a my vám ukážeme ako si ho ozvláštniť pomocou voňavej bomby do kúpeľa. 

Zdroj: https://www.pexels.com/sk-sk/fotka/clovek-gulaty-gule-gulovity-374039/

Bomba do kúpeľa – hit internetu

Určite ste aj vy zaregistrovali farebné bomby do kúpeľa, ktoré sa stali doslova hitom. Doprajte si čas na domáci kúpeľ a vyskúšajte namiesto peny do kúpeľa, šumivú bombu. Tieto bomby vyrábajú kozmetické značky po celom svete a vynikajú svojimi rôznorodými vôňami a jedinečným zložením. Nemusíte zbytočne míňať peniaze v drogériách. Výroba šumivej bomby vôbec nie je zložitá a zvládnete ju aj doma. Dokonca ak sa vám to zapáči, môžete si ju vyrábať ako darček pre rodinu a priateľov, či vytvoriť si vlastnú značku a ešte aj na tom zarobiť. 

Zdroj: https://unsplash.com/photos/yVAXSK6zFIM

Vyrobte si domácu bombu do kúpeľa

Predtým ako začnete s výrobou domácej bomby, mali by ste vedieť z čoho pozostáva. Za známe šumenie sú v skutočnosti zodpovedné iba dve zložky a to sóda bikarbóna a kyselina citrónová. Pri kontakte s vodou tieto dve zložky reagujú a nastáva chemická reakcia. Jedinečnú vôňu vytvárajú najmä esenciálne oleje, prípadne sušené bylinky. Hydratačný účinok docielime vďaka zemiakovému alebo kukuričnému škrobu, suchej smotany alebo mlieka či morskej soli. A nakoniec zaujímavú farbu nám dodajú potravinárske farby, morská soľ, káva a iné.

Na výrobu domácej bomby do kúpeľa budete určite potrebovať:

 • sódu bikarbónu
 • kyselinu citrónovú
 • kukuričný škrob / sušené mlieko alebo sušená smotana
  • základný olej podľa vlastného výberu (marhuľový, olivový, kokosový, mandľový)
  • esenciálny olej (levanduľa, ruža, citrus, mäta, rozmarín, čajovník)
 • potravinárske farby alebo farebná soľ
 • sušené bylinky
Zdroj: https://www.pexels.com/sk-sk/fotka/les-strom-more-umenie-3865675/

Množstvo jednotlivých prísad závisí od toho, či idete vyrábať jednu alebo viac šumivých bômb. Zároveň výber esenciálnych olejov závisí od toho, aký účinok očakávate od bomby do kúpeľa a aká vôňa sa vám páči. 

Pre upokojenie a relaxáciu je vhodná levanduľa, ruža, neroli a bergamot. K veselej nálade vám určite prispeje mäta, zázvor, bazalka, citrónová tráva či jedľa. Za zaujímavé afrodiziaká sa považujú rozmarín, jazmín, pelargónia, ruža a pačuli. A domáci kúpeľ vášho dieťaťa určite spríjemní fenykel, levanduľa, bergamot či mandarínka. 

Pri výrobe domácej bomby do kúpeľa postupujte takto:

 1. Pripravte si misku, v ktorej rozmiešate všetky suché prísady (sódu, škrob, kyselinu citrónovú a morskú soľ). Odporúčame pri tom používať ochranné rukavice. 
 2. Následne pridáte všetky tekuté ingrediencie (základový olej, esenciálny olej, potravinárske farby) a všetko dôkladne premiešate. Pozor pridávajte ich postupne, aby zmes nezačala šumieť. Zmes by nemala byť príliš suchá, aby dokázala držať tvar. 
Zdroj: https://www.pexels.com/sk-sk/fotka/city-pocity-tableta-tabletka-6144312/
 1. Keď máte zmes dôkladne premiešanú, môžete začať formovať bombu do kúpeľa. Je len na vás či budete vytvárať tvar ručne alebo na to použijete plastovú formu či plech od muffinov. Na spodnú časť formy môžete pridať rôzne bylinky a bomba bude o niečo zaujímavejšia. 
 2. Po vyformovaní zmesi je potrebné nechať ju aspoň 24 hodín sušiť. Na záver ju môžete zabaliť do potravinárskej fólie, celofánu či krabičky ako darček. A bomba do kúpeľa je hotová ! 

VIDEONÁVOD: Domáca bomba do kúpeľa

Aké výhody nám ponúka bomba do kúpeľa?

Určite súhlasíte, že nie je nič lepšie ako si dopriať po náročnom dni v práci domáci kúpeľ. Podarilo sa vám vytvoriť si šumivú bombu? Mali by ste tiež vedieť, že táto domáca bomba do kúpeľa ponúka niekoľko skvelých výhod, ktoré určite oceníte nielen vy. Sú to tieto:

+ na rozdiel od kupovaných neobsahujú umelé a škodlivé farbivá či arómy

+ vždy budete vedieť aké prísady ste na domácu bombu použili

+ domáca bomba do kúpeľa má blahodarné hydratačné účinky

+ ušetríte peniaze a použijete prísady, ktoré máte bežne doma

+ výroba vám nezaberie viac ako 20 minút

+ vytvoríte si takú farbu a vôňu, ktorá sa páči vám 

+ môžete ju pridať do kúpeľa aj svojim deťom 

+ je vhodná aj ako darček pre rodinu a blízkych 

Nezabúdajte, že fantázii sa medze nekladú a všetko závisí od vašej šikovnosti a chuti vytvoriť niečo kreatívne. Váš domáci kúpeľ vám tak bude pripomínať relaxačný wellness pobyt, za ktorý by ste za iných okolností museli zaplatiť.