Kam na výlet? Kde prázdniny končia, výlety začínajú

kam_na_výlet_rodina_výlet_s_rodinou_rodinný_výlet_prázdniny

Prázdniny i horúce letné počasie končia, ale to pre výletníkov nič neznamená. Už viete kam na výlet, kým nám počasie takto praje? Deti majú na začiatku školského roka ešte menej povinností, preto si treba leto a prázdniny predĺžiť, čo to dá! Vskutku, teplé a priaznivé počasie býva ešte aj v septembri, vďaka čomu si môžete naplánovať ešte menšiu dovolenku pred sychravými dňami, ktoré všetci budeme tráviť vo svojich domovoch so svojimi blízkymi. Dopriať si menší výlet na otočku alebo víkendový pobyt na Slovensku predsa nemôže byť zlý nápad. 

Ochutnávka syrov a kŕmenie ovečiek na farme

Farma Východná v okrese Liptovský Mikuláš vám ponúka čas strávený v prírode a to za výhodnú cenu pre 4 osoby. Je to skvelá voľba ako na rodinný výlet, tak na odpočinok s kamarátmi, kde načerpáte sily na nasledujúce pracovné povinnosti. Tento zážitok vás vtiahne do ríše zvierat. Naučíte sa dojiť mlieko, zistíte ako sa pripravujú krmivá pre kravy a ovečky… Okrem toho sa so zvieratkami stretnete a navštívite aj škôlku teliat, čo bude úžasný a nezabudnuteľný zážitok nie len pre deti. 

Taktiež sa dozviete rôzne zaujímavosti ako napríklad prečo kravy na tejto farme absolvujú pravidelné pedikúru alebo prečo vlastne bývajú v hoteli. Nezabudnite navštíviť aj farmársky obchod, v ktorom si zakúpite tie najčerstvejšie produkty priamo z farmy. V obchodíku nájdete aj bio bylinkové čaje, ktorými si môžete spríjemniť už troška chladnejšie septembrové večery.  

Kam na výlet po prázdninách. Deti na farme
Zdroj: www.freepik.com

Jazda na koni alebo v konskom voze v Strážovských vrchoch

Kone vždy boli a aj budú pre ľudí obľúbeným spoločníkom. Azda každý mal sen sa aspoň raz previesť na koni. Na vlastnej koži zažiť ten pocit a užívať si prírodu z inej perspektívy. Takúto jazdu na koni môžete napríklad darovať svojej polovičke a užiť si s ňou nezabudnuteľný západ slnka vo dvojici, alebo práve naopak, zoberte rodinku na výlet a strávte svoj čas spoločne.

Tešiť sa môžete na relax v krásnom prostredí Strážovských vrchov, ktoré najmä staršie ročníky určite ocenia. Prevetráte si hlavu, prídete na iné myšlienky, nadýchate sa čerstvého vzduchu a na chvíľku vybehnete z každodenného kolobehu povinností. Navyše, kone majú liečivú energiu, a tak sú často využívané na tzv. hipoterapiu. Jedná sa o aktivity, ktoré sú s koňom spojené, či už vodenie, čistenie, lonžovanie alebo jazdenie, ktoré majú na človeka fyziorehabilitačné, psychologické a sociálne pozitívne účinky, a to nie len pre ľudí s fyzickým či psychickým handicapom. Práve z toho dôvodu to nebude len obyčajný výlet, na ktorý po čase zabudnete. 

Kam na výlet po prázdninách. Deti na koni.
Zdroj: www.freepik.com

Vodné atrakcie na Domaši 

V okrese Vranov nad Topľou je možnosť užiť si rôzne vodné atrakcie. Na výber máte wakeboard, kneeboard, paddleboard, vodné lyže, ťahadlá a nafukovací bazén, ktorým vás budú motorovým člnom ťahať. Fungovanie tejto atrakcie samozrejme závisí od počasia – pokiaľ bude priaznivé, je to skvelá možnosť užiť si posledné letné, teplé a slnečné dni vo vode, na ktorú si budeme musieť opäť rok počkať. 

Táto atrakcia je skutočným adrenalínovým zážitkom, na ktorý len tak ľahko nezabudnete. Pokiaľ ste jeden zo spomínaných vodných športov chceli vyskúšať, no doteraz ste tak neurobili, nadišiel ten správny čas sa odhodlať a užiť si to. Pretože zábava sa nekončí príchodom na pláž! 

Kam na výlet po prázdniinách. Vodná nádrž Domaša
Zdroj: zlavadna.sk

Chocotopia Průhonice – čokoládový raj na zemi

Čokoláda je závislosťou mnohých ľudí a len málokto dokáže dobrej čokoláde odolať. Tento výlet je priam stvorený pre všetkých milovníkov dobrej a kvalitnej čokolády. Centrum čokolády Chocotopia Průhonice, ktorá sa nachádza za hranicami Slovenska v krásnej Prahe, vám o čokoláde povie to, čo ste doteraz netušili. Uvedú vás do histórie čokolády, do procesu pestovania a spracovania kakaa a ukážu vám samotný proces výroby čokolády. Odhalia vám tajomstvo na výrobu tej najlepšej čokolády a neujdete ani ochutnávkam rôznych druhov čokolád. Tešiť sa môžete aj na výrobu vlastnej čokolády alebo výrobe 6 čokoládových lízaniek ako aj na ochutnávku nápoja podľa mayskej receptúry. 

Kam na výlet_Chocotopia_čokoládovňa_múzeum čokolády
Zdroj: ticketon.cz

Lezecký zážitok v T2 Boulder Arena

Na východe Slovenska, konkrétne v Košiciach, môžete zažiť adrenalínové dobrodružstvá len ak máte odvahu. Alebo práve naopak, tu môžete svoj strach prekonať. Ak máte strach z výšok a chcete s ním nadobro skoncovať a dokázať si, že na to máte alebo si len jednoducho chcete troška poliezť po stene, T2 Boulder Arena je tým správnym miestom pre vás. 

Na výber majú lezecké steny pre obe vyššie spomenuté skupiny ľudí. Pokiaľ chcete prekonať svoj strach, máte na výber stenu, kde sa spolu so skúseným inštruktorom dostanete až na jej samotný vrchol. Naopak, ak máte záujem o nadobudnutie a vycibrenie si svojich zručností, majú pre vás pripravenú stenu s názvom Bouldrovka, ktorá pre vás bude tým správnym miestom. 

Kam na výlet_T2 Boulder Arena
Zdroj: zlavadna.sk

Safari jazda na elektrických štvorkolkách

V Košiciach ešte chvíľku zostaneme, nakoľko sa v nej nachádza ešte jedna atrakcia, ktorá sa podľa nás oplatí navštíviť. Jedná sa o rekreačnú jazdu na štvorkolke, ktorá trvá 60 minút a povedie vás po poľných košických cestách okolo jazera štrkovisko Krásna nad Hornádom. Práve pekné a skutočne prírodné prostredie je stvorené na takúto rekreačnú, a zároveň bezpečnú jazdu. 

Táto atrakcia je vhodná ako pre rodinky s deťmi, tak aj pre partiu kamarátov alebo pár, ktorý chce zažiť niečo nové a dobrodružné. K dispozícií máte 3 dvojmiestne e-štvorkolky a je možné jazdiť aj na snehu, takže vás nič nezastaví. Samozrejme, pred samotnou jazdou dostanete inštruktáž a budete zaškolení tak, aby sa vám počas jazdy nič nestalo. Ak by ste sa náhodou báli off-road jazdy, môžete jazdiť po uzavretej trati s 10 zákrutami, na ktorej si to môžete vyskúšať aj pred samotnou jazdou v prírode. 

Kam na výlet_štvorkolky
Zdroj: freepik.com

Veríme, že sme vás týmito atrakciami inšpirovali k tomu, že už ste sa rozhodli kam na výlet, kým počasie praje. Chceme, aby ste na zážitky nezabudli končiacim sa letom, ale naopak, že si nájdete atrakciu ako stvorenú pre vás. Takže, ktorá zo spomínaných atrakcií vás najviac zaujala? Chodíte na výlety a víkendové pobyty aj mimo letnú sezónu? Určite sa s nami a ostatnými čitateľmi podeľte o svoje zážitky v komentároch na našich sociálnych sieťach😊