Výletné plavby loďou v čarokrásnej Podunajskej nížine

Chystáte sa na výlet do Podunajskej nížiny a hľadáte vhodný program pre celú rodinu? Čo takto si ozvláštniť dovolenku – zážitková plavba po Dunaji neznie zle, nie? Pri plavbe loďou po Dunaji v okolí Patiniec, na trase Patince – Komárno alebo Patince – Štúrovo si môžete vychutnávať čarokrásnu krajinu a výhľady, ktoré vám nížina ponúka. Pastvou pre oči sú najmä lužné lesy, ktoré vás prekvapia svojou pestrosťou.

Plavba

Loď vyráža z prístavu Patince, najjužnejšie položenej obce Slovenska. Domovský prístav je ľahko prístupný i z Dunajskej cyklistickej trasy. Už samotný prístav vás uchváti výhľadom na prírodu. Okrem výletných lodí tu kotvia i jachty, ktoré dotvárajú prístav a dodávajú mu tú pravú atmosféru. Z prístavu Patince začína plavba po Dunaji smerom ku Komárnu alebo Štúrovu. Počas plavby si môžete užívať vietor vo vlasoch a magickú prírodu Podunajska.
Plavba trvá približne hodinu, počas ktorej vám budú k dispozícií chladené i teplé nápoje ako i drobné občerstvenie.

Od 28.06.2019 do 01.09.2019 sa budú pravidelné plavby konať v pondelok, stredu a sobotu o 14:00 hod. Konkrétne dátumy nájdete tu alebo kontaktujte recepciu Wellness hotela Patince. Na výletnú plavbu je potrebné sa nahlásiť vopred.

Výlet začína o 13:30 na parkovisku hotela odkiaľ sa vláčikom prepravíte do prístavu odkiaľ o cca. 14:00 vyráža loď na približne hodinovú okružnú plavbu Dunajom. Po vylodení vás opäť hotelový vláčik odvezie na parkovisko. Pre najmenších je v prístave pripravené aj detské ihrisko s trampolínou a preliezkami. Najmenších poteší i jazda vláčikom.

Výletná plavba je i cenovo prijateľná. Lístok pre dospelých stojí len 8 €, pre deti medzi 6 – 14 rokom len 4 € a deti do 6 rokov a hostia, ktorí majú zakúpení Letný pobyt vo Wellness Hoteli Patince, majú jednu plavbu zdarma.

Plavba po Dunaji sa dá absolvovať aj výletnou loďou Wellness I
zdroj: Wellness Hotel Patince

Plavba spojená s cyklotúrou

Touto plavbou si často svoj cyklistický výlet spestrujú cyklisti, ktorí sa vybrali zdolať Dunajskú cyklotrasu. Táto trasa vedie popri rieke Dunaj a je súčasťou diaľkovej  siete EuroVelo 6, ktorej celková dĺžka je 3 653 km a vedie pozdĺž európskych riek ako Dunaj, Rýn a Loire. Cyklisti a turisti môžu obdivovať historické a prírodné krásy Podunajského regiónu. Okrem lesov môžete obdivovať i rozsiahle vinice. Trasu zvládnu i deti a starší ľudia.
Dunajská cyklotrasa má na pravej strane dĺžku 23,2 km a na ľavej strane 11,7 km. U nás trasa vedie od hraničného priechodu Berg (Rakúsko) po hrádzi Dunaja až po Štúrovo.
Na našom území je trasa dlhá celkovo 168 km.

Plavba a wellness

Ak neholdujete aktívnemu oddych určite vás poteší, že výlet v Podunajskej nížine môžete spojiť i s dokonalým oddychom vo Wellness Patince. Užívať si môžete skvelé ubytovanie, špičkové profesionálne procedúry, množstvo vodných a športových atrakcií nie len pre deti, jedlo od špičkových šéfkuchárov a kopec sprievodného programu pre všetkých.
Vychutnajte si čaro Dunaja a užívajte si plavbu bez starostí. Pri pohľade na slnko odrážajúce sa od vodnej hladiny a vetru vo vlasoch zabudnete na každodenné starosti.

Mohlo by sa vám páčiť