Vykúpte sa v pive – Pozitívne účinky, ktoré prináša kvalitné pivo

Priberá sa z neho a je návykové. To sú snáď jediné negatíva, ktoré by sme na pive mohli nájsť. Potom, čo sa dozviete o jeho blahodarných účinkoch, budete chcieť čo najskôr absolvovať pivný kúpeľ aj vy. A to doslova!

Dobré pivo vedeli naši bratia oceniť už odjakživa. Dôkazom je aj fakt, že Česi majú najväčšiu spotrebu zlatého moku na svete. Okrem degustácie ho naši západní susedia nalievajú aj do svojich vaní. Pivné kúpele sú totižto čoraz častejšie sa vyskytujúci úkaz, nielen „v té zemi české“.

View this post on Instagram

#pivnykupel #hotelvictoria 🍺

A post shared by Václav Bannanas (@crash2704) on

Kúpanie sa v pive nevzniklo len z čistej recesie. Tento rituál má korene už v dávnom stredoveku. Naši predkovia si veľmi dobre uvedomovali jeho priaznivé a liečebné účinky. Za všetko môžu výrobné zložky piva, a to konkrétne pivné kvasinky, chmeľ a jačmenný slad.

Účinky pivného kúpeľa

Pivný kúpeľ slúži ako detoxikačná kúra, ktorá prečisťuje celý organizmus. Nahromadené nečistoty sa uvoľňujú z tela cez póry našej pokožky. Pri príprave kúpeľa sa dbá na jeho správnu teplotu, pre dostatočné prehriatie tela, aby sa všetky škodlivé baktérie odplavili von. Absolvovanie takejto procedúry pomáha pri liečbe akné a iných kožných ochorení.

Prítomný vitamín B a aktívne enzýmy majú na pleť regeneračné účinky a upokojujú pokožku. Po kúpeli je ľudská koža viditeľne hladšia a pevnejšia. Pre jeho spevňujúci účinok je vyhľadávaný aj pri problémoch s celulitídou.

Okrem omladzujúcej sile piva, sú pivné kúpele preslávené aj vďaka ďalším pozitívam:

  • Zlepšujú krvný obeh.
  • Podporujú prekrvenie končatín.
  • Znižujú stres a zvyšujú činnosť srdca.

Pivo okrem iného obsahuje aj sacharidy a proteíny. Z tohto dôvodu, väčšina prevádzkovateľov pivných kúpeľov dopraje svojim návštevníkom za pohár zlatého moku počas samotnej relaxácie.

Kúzlo „českých lázní“

Pivné kúpele sú tu doplnené o ochutnávku pív, odpočinok na slamenom lôžku, fínsku saunu a iné. Prírodné extrakty, z ktorých sa varí české pivo si môžete vychutnať napríklad aj počas kúpeľa v Malom pivovare v českom Hradišti. V priestoroch pivných kúpeľov vo Štramberku poteší nejedno oko historický interiér. V relaxačnom komplexe sa nachádzajú aj početné soľné jaskyne, ktoré dobré padnú, ak by ste si chceli od piva krátko oddýchnuť.

Za zmienku stojí rovnako český Sandorf, ktorý ponúka procedúry priamo v priestoroch malého pivovaru. Ten sa nachádza v strede obce Prievaly. Stojí tam ešte len od roku 2011, s výrobnou kapacitou 1000 hektolitrov piva za rok.

Za pivnými kúpeľmi nemusíte jazdiť do Čiech. Aj u nás ich ponúkajú niektoré wellness strediská a termálne kúpele. Za uzdravujúcou procedúrou si môžete zájsť aj do kúpeľov vo Vyhniach, v BBB Prešporku v Bratislave, a taktiež aj do hotela Wellness Patince.

Mohlo by sa vám páčiť