Vianočné darčeky pre celú rodinu – doručenie do Vianoc

vianočné dekorácie a vianočné ozdoby

Aj keď to vonku ešte tak nevyzerá, Vianoce sú už skutočne takmer tu. Presne o mesiac budeme všetci sedieť so svojou rodinou za štedrovečerným stolom a užívať si pokojnú atmosféru Vianoc. Mnohí z nás toto obdobie považujú za najkrajšie v roku a neodkladajú si prípravy na tento sviatok na poslednú chvíľu. Všetci chceme byť na Vianoce šťastní a chceme, aby boli šťastní aj naši blízki, preto ich obdarúvame vianočnými darčekmi. Pozrite sa aké vianočné darčeky sme zvolili my, a možno v nich nájdete inšpiráciu aj pre vašich blízkych. Nakupovaním vianočných darčekov online sa vyhnete chaotickým prípravám a tlačeniu sa v nákupných centrách. Avšak, treba konať rýchlo, aby ste stihli doručenie do Vianoc. 

Význam obdarovania na Vianoce

Ľudia sa obdarovávajú darčekmi pri rôznych príležitostiach, najmä pri narodeninách, meninách či výročiach. Vianoce sú však sviatkom pre všetkých, kedy obdarúvame a zároveň sme obdarovaní a v tom je ich čaro. Pod zhonom a časovým nátlakom často kúpime darčeky, ktoré nie sú vhodné alebo sa nestretnú s takým úspechom, ako sme čakali. Treba však vždy brať ohľad na to, že Vianoce nie sú len o darčekoch. Neobdarúvame ľudí len vecami, ale aj našou vľúdnosťou, láskou, dobrou náladou a porozumením. Vecné dary sú len akýmsi bonusom, ktorým druhému ukážeme, že sme na neho mysleli a preto sme mu chceli dať aj niečo iné ako úsmev. Prostredníctvom obdarúvania taktiež ukazujeme, či druhého poznáme a to tak, že vyberieme niečo, čo sa mu naozaj páči. Keď niekomu dáte dar, je to dôkazom toho, že si daného človeka vážite, máte ho radi a chcete s ním zdieľať radosť. Dá sa povedať, že obdarovanie iných nás robí spokojnými a šťastnými. 

vianočné ozdoby a vianočné darčeky na vianoce
Zdroj: freepik

Kedy a ako nakupovať darčeky na Vianoce?

Nakupujte v dostatočnom predstihu! Najlepšie je začať v  novembri, kedy na to ešte veľa ľudí nemyslí a teda sa nemusíte obávať, že ste si niečo vyhliadli a už to nebudú mať. Pravdaže, mnohí z nás čakajú na predvianočné výpredaje, pretože toto obdobie zasiahne každému z nás hlboko do peňaženky. Ale Vianoce sú o tom, obdarovať tých, ktorých milujeme, preto by sme sa nemali príliš trápiť peniazmi. Samozrejme, nemusíte minúť celú mesačnú výplatu, aby ste potešili všetkých svojich blízkych. Mnoho ľudí ocení maličkosti, ktoré potešia.

Nepustia vás do obchodného centra? Nakupujte online

V dnešnej dobe, keď okolo nás vládne pandémia, je dobré zamyslieť sa nad tým, či by sme mali do nákupného centra vôbec zavítať. Tu je ale riešenie skutočne jednoduché – nakupovanie online. Vyhnete sa davom, tlačenici, radom, nemusíte vychádzať z pohodlia domova a hľadať parkovacie miesto, a tým si určite ušetríte aj nervy. Na internete môžete ľahko prelistovať stránky, uložiť si vyhliadnuté veci do záložiek a neskôr sa k nim vrátiť. Pred vianočným obdobím internetové obchody často ponúkajú zľavy, prípadne dopravu zdarma. Navyše, na internete zoženiete darčeky lacnejšie než v nákupných centrách. Samozrejme, musíte pamätať na to, aby ste darčeky objednávali v predstihu, pretože pred Vianocami bývajú kuriérske spoločnosti preťažené, často nestíhajú a kuriéri preto musia často pracovať do neskorých hodín. Taktiež sa môže stať, že ak budete objednávať na poslednú chvíľu, tak vám kuriér nestihne balíček doručiť do Vianoc. 

vianocne darceky
Zdroj: unsplash

Ako vybrať správny vianočný darček?

Všetci si prajeme vybrať každému ideálny darček, ale nie vždy sa to podarí. Z toho dôvodu je dobré sa vždy poriadne zamyslieť nad tým, čo koho poteší najviac. Napríklad si môžete napísať zoznam s menami všetkých, ktorých chcete obdarovať a pouvažovať nad tým, čo by ten konkrétny človek najviac ocenil. Uľahčí vám to aj nákup a skráti čas, ktorý strávite nakupovaním, taktiež sa vám určite nestane, že by ste zabudli, čím ste koho chceli obdarovať. Nakoniec, tento vianočný zoznam môže slúžiť aj na kontrolu, či ste kúpili darčeky všetkým, ktorým ste chceli. 

Ak si nie ste istý, čím by ste mali niekoho obdarovať, skúste s ním nadviazať menší rozhovor a počúvajte čo hovorí. Je pravdepodobné, že sa zmieni o tom, čo by si chcel zadovážiť, prípadne čo si potrebuje kúpiť a vy sa tým môžete inšpirovať. Najdôležitejšie je vyberať darčeky srdcom a myslieť pri tom na toho druhého človeka. 

Vianočné darčeky na Vianoce.
Zdroj: freepik

Ako si to na Vianoce uľahčiť?

Ako sme už spomínali, darčeky treba vyberať srdcom a myslieť pri tom na druhého, nie na seba. To však neznamená, že nie sú darčeky, ktoré by mohli byť, takpovediac, univerzálne. Každá žena sa napríklad poteší šperku či kozmetike, no treba brať ohľad na osobnosť, a podľa toho výber produktu prispôsobiť. Tak isto muži, žiadny z nich sa neurazí ak si pod stromčekom nájde hodinky alebo kvalitný parfum. Deti milujú hračky, tak prečo im ich nedopriať? Starší ľudia určite ocenia dobrú knihu, ale aj rodinnú fotografiu v krásnom rámiku. Každý človek je iný, preto tomu treba prispôsobiť aj výber darčekov. 

Vhodné, originálne či vtipné darčeky môžete nájsť napríklad v internetovom obchode úžasné darčeky.sk. Nájdete tam darčeky pre každého člena rodiny či priateľov, usporiadané v priehľadných kategóriách. Pre ženy, mužov, deti či seniorov, na oslavy, ale aj špeciálne príležitosti, skutočne od všetkého trochu. Internetový obchod ponúka rôzne akcie a zľavy a dopravu nad 40 eur zdarma. Tento web sa oplatí navštíviť, určite si niečo z ich rozmanitej ponuky vyberiete. Nezabudnite však objednávať v predstihu, aby k vám darčeky dorazili včas. 

Rodina trávi vianoce doma
Zdroj: freepik

Vianočné darčeky pre ženu a pre muža

Bezdrôtová nabíjačka

Ak chcete siahnuť po praktickom darčeku, tak svoju polovičku určite neurazíte bezdrôtovou nabíjačkou na smartfóny. Mobil pri sebe nosíme každý deň a napríklad, používanie internetu spôsobuje rýchle vybíjanie batérie. S touto batériou sa nemusíte zaoberať káblami, jednoducho na ňu mobil položíte a hotovo. Je malá a nezaberá veľa miesta, zároveň sa vďaka minimalistickému štýlu hodí kamkoľvek.

bezdrôtová nabíjačka ako vianočný darček pre ženu a pre muža

Dekoračná karafa na alkohol

Milovníkov cestovania môžete obdarovať ručne vyrobenou karafou v tvare Glóbusu s dvoma pohármi. Karafa s vygravírovanými kontinentmi a dvoma gravírovanými pohármi skvelo doplní domáci bar a určite zapôsobí aj na každú návštevu. Balenie obsahuje aj drevený stojan na karafu, lievik, kliešte a chladiace kamenné kocky do nápojov. karafa na alkohol whisky v tvare glóbusu.

LED fotorámček s glitrami

Ak chcete vášmu partnerovi darovať niečo, čo dokonale zachytí spomienku, mohli by ste siahnuť po fotorámčeku. LED fotorámček s glitrami sa bude vďaka svieteniu krásne vynímať v ktorejkoľvek miestnosti a umožní vám spomínať na jedinečnú chvíľu, ktorú ste spolu prežili.
led fotorámik

Vianočné darčeky  pre mamu a pre otca

Aroma difuzér na prevoňanie

Každá mamička si doma rada oddýchne od ubehaného dňa. Či už si spraví kúpeľ, začíta sa do knihy alebo si pozrie obľúbený film. Môžete jej pomôcť relax ešte viac spríjemniť vďaka ultrazvukovému aroma difuzéru Dark Walnut. Hodí sa do každého interiéru, skvele prevonia miestnosť a navyše, zlepšuje kvalitu ovzdušia. Relax sa s ním stane ešte príjemnejším.
aromalampa, aroma difúzer

Chladiaci výčap na pivo a iné nápoje

Ak je váš otec milovníkom zlatého pivného moku, radosť mu zaručene spraví chladiaci pivný výčap. Tento výčap sa dá používať aj na iné nápoje a vďaka tomu, že ho nepotrebujete napájať do elektriny sa dá používať aj v záhrade. Nápoje sa chladia vďaka stredovej odnímateľnej časti, ktorú jednoducho naplníte ľadom. Táto vychytávka by nemala chýbať u žiadneho milovníka dobrého piva či iných chladených nápojov.
chladiaci pivný výčap

Set pohárov na pivo a na vínko

Vašich rodičov môžete obdarovať aj spoločným darčekom a to pohármi King a Queen. Ak majú rozdielny vkus na drinky, tak tento set určite ocenia. Pre otca pivový pohár, pre mamu pohár na víno a môžu relaxovať a užívať si spoločne strávený čas.

pohár na pivo a pohár na víno

Vianočné darčeky pre babku a pre dedka

Detoxikačné náplasti na nohy

Určite ste už počuli vašich starých rodičov, že si sťažujú na unavené nohy. Nohy, najmä chodidlá, namáhame počas dňa najviac, preto potrebujú dostatočný odpočinok. Vaši starí rodičia by určite ocenili detoxikačné náplasti na nohy so zmesou prírodných výťažkov. Náplasti pôsobia počas noci a majú mnoho blahodarných účinkov – zlepšujú imunitu, vyrovnávajú krvný tlak, zmierňujú bolesť a odvádzajú zadržanú vodu z tela.Detoxikačné náplasti na nohy 10ks.

Ponožky pre babku a pre dedka

Ak chcete siahnuť po vianočnom darčeku, ktorý prarodičov pobaví a vyčarí im úsmev na perách, siahnite po vtipných ponožkách. Môžete ich zakúpiť babke aj dedkovi a je to určite originálny darček a navyše, ponožiek nikdy nie je dosť.
vianočný darček pre babku - vianočné ponožky pre babku

Pokladnička s počítadlom

Každý z nás má často peňaženku plnú drobných mincí a starí rodičia nie sú výnimkou. Ak im pri platení vypadávajú drobné z peňaženky, pokladnička s počítadlom pre nich bude dobrým praktickým darčekom. Digitálne počítadlo ráta, koľko peňazí bolo do pokladničky vhodených a tak budú mať vaši starí rodičia prehľad o svojich úsporách.
pokladnička peňazí s počítadlom
Táto nedeľa bude prvou adventnou nedeľou, čím sa pre mnohých z nás začína vianočné obdobie. Začnite si pomaličky vyzdobovať domov vianočnými dekoráciami, uvarte si škoricový pečený čaj, punč či varené víno, zapáľte prvú adventnú sviečku a nájdite si čas na svoju rodinu. Je dobré sa na Vianoce pripraviť v predstihu, aby ste si potom mohli užívať sviatočnú atmosféru a nemuseli sa naháňať po obchodoch a všetko robiť na poslednú chvíľu. Myslite na to, že chcete mať pokojné sviatky.