Vianoce doma alebo vo wellness hoteli? Porovnanie

Každým rokom pribúda viac a viac rodín, ktoré sa rozhodnú stráviť sviatky vo wellness hoteli. Láka aj vás predstava vyhnúť sa stresom a stráviť sviatočné chvíle v saune? Súčasne sa ale možno obávate, že v hoteli nezískate tú pravú Vianočnú atmosféru? Ak sa neviete rozhodnúť, či si tento rok vykúzliť netradičné alebo tradičné Vianoce prinášame Vám pár výhod a nevýhod trávenia sviatkov vo wellness hoteli.

Prečo stráviť Vianoce vo wellness?

 • V prvom rade Vianoce strávené vo wellness budú naozaj pokojné. Vyhnete sa zbytočným stresom z príprav Vianočných pokrmov, prihoreným koláčom, zamotaným sviečkam, nezabaleným darčekom, či iným vianočným pohromám.
 • Ak svoje Vianoce strávite v hoteli budete mať oveľa viac času na rodinu, na ktorú by ste pri všetkých prípravách nemali čas.
 • Pri pobyte vo vírivej vani alebo bláznení sa v bazéne prežijete skutočne kvalitný čas strávený s vašou rodinou. Nemusíte vôbec myslieť nato, čo všetko ešte musíte stihnúť.
 • Ak chcete prežiť bezstarostné Vianoce návšteva hotela je pre vás to pravé. Jediné, čo musíte urobiť je zabaliť kufor a nasadnúť s rodinou do auto. Následné sa všetky vaše povinnosti točia iba okolo sáun, vírivých vaní a masáží.
Kvalitný wellness si môžete počas celého roka dopriať nielen vo wellness centrách, ale aj doma
zdroj: 123RF
 • Wellness hotely myslia na všetko a pre hostí pripravia i naozaj štedrú slávnostnú večeru s tradičnými pokrmami. Nechať sa na Vianoce pozvať k Štedrovečernému stolu od vychytených šéfkuchárov by naozaj stálo za hriech.
 • Na darčeky si tiež nájdete čas. I keď pre vás bude pravdepodobne najkrajším darom to, že môžete stráviť Vianoce v prekrásnom prostredí a bez starostí, i deti si prídu na svoje. Darčeky si môžete otvoriť pod stromčekom, ktorý si hotel pre vás pripravil.
 • Ďalšou skvelou správou, ktorá vás zaručene poteší je, že po Štedrej večeri sa stačí zdvihnúť a odísť. Žiadne nekonečné umývanie riadov, ktoré ostali po večeri.
 • Navyše, ak ste to s ochutnávaním skvelých pokrmov prehnali a bojíte sa toho kila navyše, pokojne ich môžete vyplávať v bazéne alebo vybehať vo fitness centre.

Prečo stráviť Vianoce v pohodlí domova?

 • Ak ste milovníkom klasických Vianoc, mali by ste pravdepodobne stráviť Vianoce v rodinnom kruhu pri stromčeku.
 • Vianoce sú bohužiaľ aj o strese z príprav. Akokoľvek sa tohto stresu obávame i tak neodvrátiteľne patrí k Vianociam a do určitej miery si ho naozaj masochisticky vychutnávame. Veď všetky tie hodiny strávené v kuchyni či nákupných centrách sú pre tých, ktorých milujeme.
Vianoce strávené doma v kruhu najbližších pomáhajú vysporiadať sa so stresom s príprav
zdroj: 123RF
 • Domáce chutí najlepšie! I keď je kapustnica príliš slaná, kapor pripálený a medovníčky príliš tvrdé, stále sú to pokrmy, ktoré ste pripravili vlastnými rukami a najlepšie ako viete.
 • Vianoce sú o tradíciách a tie má každá rodina vlastné. Vianoce sú asi najtradičnejším sviatkom a každý z nás má to svoje, čo v tento deň nesmie chýbať. To pravé kúzlo Vianoc si ale najlepšie vykúzlite spoločne.
 • Iba doma sa po večeri môžete vyvaliť na gauč uvoľniť gombík na nohaviciach a dotlačiť sa ešte punčovým rezom, bez toho aby vás ktokoľvek odsudzoval.

Nech sa už rozhodnete stráviť Vianoce kdekoľvek, prežite ich so svojimi najbližšími. Pravé Vianoce nie sú o tom, kde ste, ale s kým ste. Nezáleží koľko darčekov leží pod stromčekom a koľko druhov koláčov ste napiekli. Najdôležitejšie sú chvíle strávené spoločne s tými, ktorí sú vášmu srdcu najbližší.

Ako strávite tohtoročné Vianoce vy?

Vyberte prosím niektorú z možností.

v pohodlí domova (70%, 7 hlasov)
vo wellness hoteli (30%, 3 hlasov)
Hlasovalo: 10

Mohlo by sa vám páčiť