Veľkonočné prestieranie: Čo nesmie chýbať na slávnostnom stole?

veľkonočné prestieranie

Každé ročné obdobie či sviatok je príležitosťou na ukážku kreativity. Doplnky skrášlia príbytok a dodajú mu neopísateľnú atmosféru. Na zmenu dekorácií pozýva aj Veľká noc, ktorá je už za dverami. Myslite na každý detail. Už viete, v akom štýle sa tento rok ponesie veľkonočné prestieranie?

Oslava Veľkej noci

Veľká noc tento rok pripadá na polovicu apríla – 15.4 oslávime Veľký piatok. Toto obdobie sa spája nie len s krásnymi tradíciami, množstvom vody ale aj farbami či dekoráciami, ktoré dokážu zvýrazniť náladu tohto sviatku. Neviete  si v záplave veľkonočnej výzdoby vybrať? Pomôžte si našimi tipmi, ako svoj dom či byt pripraviť na Veľkú noc.

Veľkonočné prestieranie a dekorácie

Trendy Veľkej noci 2022

  • jar je oslavou nového života, preto stále figurujú farby ako zelená či žltá
  • odtiene voľte skôr pastelové
  • v tomto roku sa dbá aj na ekologickosť, preto recyklujte, vynovujte už zakúpené dekorácie
  • tento rok patrí mäkkým materiálom ako vlna či bavlnené motúziky, takto ozdobené vajíčka nikto neprehliadne

Veľkonočné prestieranie na stôl

 

Ešte doma nemáte behúň, dokonca, ani netušíte čo to je? Ide o tenký obrus, ktorý položíte skrz svoj stôl. Práve behúňom dokážete vykúzliť atmosféru, po ktorej túžite. S týmto kúskom bude váš stôl vyzerať sviežo ako jarná lúka. Je decentne lemovaný a celý obrus je dekorovaný jemnými kvietkami. Vyzerá ako ručne maľovaný a určite neostane bez povšimnutia. Nie je dokonalý?

Veľkonočné vajíčko so zajačikmi

Ak túžite po niečom melodickejšom, určite vám v rámci veľkonočných dekorácii nesmie chýbať tento kúsok. Veľkonočné vajíčko so zajačikmi. Táto milá ozdoba sa hodí na krb, poličku či ostrovček v kuchyni. Je ručne maľované, po natiahnutí hracej skrinky sa rozoznejú tóny klasickej piesne Amazing Grace a zajačik sa začne otáčať. Veľkonočné vajíčko a zajačikovia v ňom sa určite hneď zapáčia aj najmenším návštevníkom vášho domu.  A kým vy nachystáte  dobroty na stôl, deti sa zabavia.

Veľkonočný dekoračný veniec

veľkonočný veniec

Sviatky jari sú nielen za dverami. Pokojne môžu byť aj na dverách. Veľkonočný dekoračný veniec je vo svete dekorácii “must have”. Je to prvá vec, ktorú vidí vaša návšteva, či vy po príchode z práce. Preto si dajte pri výbere záležať. Je na vás, či siahnete skôr po minimalistickom prevedení, vyberiete si ten s kvetmi alebo kúpite veniec plný vajíčok, zajačikov či kuriatok. Ktorý bude zdobiť vaše dvere tento rok?

Romantický kávový servis 

kávový servis

Myšlienku jari môžete priamo naservírovať sebe, svojej rodine i návšteve. Stačí si zvoliť ten správny servis. Ak chcete mať jar ako na tanieri, vyskúšajte tento kávový servis, s ktorým si vychutnáte dobrú kávu, i sladký zákusok. Servis je vyrobený z kvalitného materiálu, ktorý môžete umývať v umývačke i vložiť do mikrovlnky. Na vás je už len voľba, čo dobré napečiete. Jedinečný dizajn rozhodne nezostane bez povšimnutia.

Elegantné poháre Rubens

poháre

Pri servise ešte chvíľu ostaneme. Premýšľate nad jeho vynovením? A kedy, keď nie teraz? Ak už doma máte klasické poháre, skúste niečo odvážnejšie. Niečo so zaujímavým tvarom i gravírovaním, ako sú poháre Rubens. Zaručene vám z nich bude chutiť každý nápoj! Výhodou je, že ich rovnako môžete umyť v umývačke riadu, sú praktické a skvele sa držia. Doprajte svojmu domovu nový nádych vďaka elegantným pohárom, s ktorými ozvláštnite aj slávnostné veľkonočné prestieranie.

Zdroje:
Zdroj obrázkov: Pixabay, Freepik