Uprav sa sama: účes na ples

Nestihli ste sa s blížiacim sa plesom objednať ku kaderníčke? Alebo jednoducho nechcete vyhadzovať čas a peniaze jej návštevou? Ukážeme vám, že si viete poradiť aj sama.

Tie časy, keď trvala príprava účesu na spoločenskú udalosť niekoľko hodín sú preč. A to nielen kvôli tomu, že také účesy vyšli z módy. Dnes, v dobe, kedy sú v obchodoch cenovo dostupné rôzne kvalitné žehličky, profesionálne kulmy s desiatkami nástavcov, vlnkovačky, elektrické natáčky na vlasy či fény a k tomu rozmanitá ponuka vlasovej kozmetiky, si viete účes vykúzliť aj sama doma.

Čo je in?

Unsplash

V jednoduchosti je krása, a tým sa riadia súčasné trendy. V móde sú decentné a jednoduché účesy, ktorých príprava v pomere s dĺžkou vlasov nezaberie viac ako polhodinu. Je len na vás a hlavne na vašich vlasoch, aký štýl si vyberiete. Často sa stáva, že ženy s kučeravými vlasmi túžia po rovných a hladkých a naopak. Kučeravým dámam odporúčame vyskúšať keratín. Je základným stavebným kameňom vlasov, nechtov a kože a obsahujú ho mnohé vlasové produkty. V kombinácii so žehličkou vyrovná vaše vlasy úplne perfektne. Mnohé ženy využívajú keratínové kúry na vlasy aj v kaderníctvach. To je ale omnoho komplikovanejší proces. A tým, ktoré chcú zas kučery sa otvárajú obrovské brány možností, pretože ponúkané nástavce vám pomôžu vytvoriť účes od prirodzených rozpletených vlniek až po obrovské kučery. Novinkou je aj cik-cak kulma, s ktorou si urobíte netradičné hranaté vlny.

Ak nechcete rozpustené

Pomôckou sú aj rôzne výplne do vlasov, z ktorých si môžete vytvoriť jednoduchý, no zaujímavý a objemný drdol. Tie kúpite na každom rohu. Nezabudnite ani na množstvo vláseniek, ktoré sú pri takomto účese takisto dôležité. Ak máte dlhšie vlasy, môžete sa pokúsiť vytvoriť z vašich vlasov drdol v tvare mašličky alebo ich zapliesť do zaujímavého vrkoča. Na internete je množstvo fotopostupov a videí, s ktorými si urobíte účes ako profesionálka. A ešte k tomu zapojíte aj svoju tvorivú stránku.

Odporúčame

Najatraktívnejším prvkom pri príprave účesov počas tohto roka sú jednoznačne čelenky z kvetov, pravdepodobne aj ako snaha o zachovanie nášho folklóru. Nie, nemusia byť živé, aj keď kúpite aj také. Súčasné umelkyne vytvárajú pestrofarebné variácie, ktoré z každej ženy urobia vílu. Ak sa rozhodnete využiť čelenku, vlasy si jednoducho môžete nechať rozpustené, natočené, alebo si pár pramienkov vzadu zapliesť. Čelenky môžete farebne zladiť so šatami a buďte si isté, že vyniknete v akejkoľvek kombinácii.

Mohlo by sa vám páčiť