Uhorka proti 5 problémom s pleťou

Masky na tvár.

Bežne ju máme v chladničke, pripravujeme si z nej šaláty, ozvláštňujeme ňou limonády alebo využitá ako uhorková maska. Reč je o zelenine. Uhádanete ktorej? Hovoríme o uhorke. Uhorka má však mnoho ďalších pozitív okrem sviežej chuti. Aké? Dočítate sa v našom článku. 

Suchá pleť je minulosťou

Nakopili sa vám v záhradke uhorky a neviete čo s nimi? Zabojujte s uhorkami proti suchej pleti. Uhorky obsahujú až  95% vody, čo z nich robí skvelý prostriedok na hydratáciu pleti. Rozlúčte sa teda so šúpajúcim sa nosom či čelom. Stačí si kolieskom uhorky natrieť vyčistenú pleť aspoň trikrát do týždňa. Ak si netrúfate na túto prírodnú cestu, siahnúť môžete po krémoch či sérach, ktoré výťažky z uhorky obsahujú. 

Uhorka - zázračná zelenina, ktorú môžete využiť na viac spôsobov ako iba do šalátu. 
zdroj: 123RF

 

Opuchnuté oči či vačky? Použite uhorku!

Nekvalitný spánok či stres sa na očiach odzrkadlia ihneď. Ak márne skúšate rôzne krycie krémy či rozjasňovače, ktoré nefungujú, skúste uhorku. Prikladať si plátky na oči je asi najtradičnejší obraz, aký si žena predstavuje, keď sa povie uhorka a kozmetika. Plátky uhorky na očiach, ale skutočne fungujú. Vďaka antioxidantom a vitamínu C uhorka omladzuje a odstraňuje tmavé kruhy pod očami. Tejto terapii však musíte dopriať čas. Skúste sa “uhorkovať” aspoň mesiac, aby ste dosiahli želaný efekt. 

Uhorka ako pomocník pri problémoch s akné

Trápia vás akné a neviete sa ho dlhodobo zbaviť? Siahnite po uhorke. Aj v tomto prípade máte na výber, buď zabehnete do drogérie a kúpite si kvalitný prípravok s vysokým obsahom uhoriek, alebo to skúste doma. Na liečbu akné je dobrý uhorkový peeling alebo uhorková zľupovacia maska. Stačí rozmixovať uhorku a pridať za lyžičku hnedého cukru. Výsledkom bude žiarivá pleť a akné sa začne pomaly vytrácať. Ak chcete maximalizovať účinok, vyrobte si uhorkovú vodu (vyluhujte uhorky vo vode počas noci). Kozmetickým tampónom potom čistite pravidelne pleť. 

 

Pravidelné pitie uhorkovej šťavy posilňuje imunitu a vplýva na zdravý rast vlasov či nechtov
zdroj: 123RF

 

Uhorka pre krásu

Uhorka je skutočne skvelým pomocníkom nielen v kuchyni ale aj vo svete krásy. Asi každá žena túži po zdravých nechtoch a pokožke. V tom prípade je potrebné myslieť aj na výživu zvnútra. Uhorková voda je skvelým pomocníkom k “večnej kráse”. Detoxikuje organizmus, dodáva telu rôzne minerály a vitamíny a posilňuje imunitný systém. Doprajte si uhorkovú vodu aspoň dvakrát do týždňa. Výsledok bude stáť za to. 

Vypestujte si krásne vlasy

Uhorka pomáha aj pri problémoch s vlasmi. Ak chcete zastaviť vypadávanie či zlepšiť kvalitu vlasov, mali by ste piť šťavu z uhorky. enzýmy v uhorkách zvyšujú prúdenie hemoglobínu v bunkách aj vlasových folikuloch. Pre intenzívnejší efekt, zmiešajte uhorku s koriandrom, pridajte vodu, preceďte a vypite.