Topánky definujú vašu osobnosť. Čo o vás prezrádzajú tie vaše?

Vaše topánky podobne ako všetky časti vášho oblečenia a tiež všetky možné módne aj praktické doplnky o vás vypovedajú viac, než si možno myslíte. A nemáme teraz na mysli fakt, že ak máte obuté minimalistické sandálky z úbohých dvadsiatich gramov kože, ale zato z vyhynutého druhu hada a od najdrahšieho módneho guru z Piatej avenue – tak že to o vás vypovedá, že na to teda veruže máte… Myslíme skôr vaše charakterové alebo v ešte výraznejšej miere emocionálne črty.

Možno mnohí z čitateľov zostanú prekvapení po prečítaní nasledovného faktu.

Športové topánky vypovedajú o emocionálnej stabilite

Podľa súhrnu viacerých univerzitných výskumov zo Spojených štátov ľudia nosiaci športovú obuv nežijú v obavách či priam v strachu z toho, ako s nimi zamáva napr. rozchod s milovanou osobou či strata zamestnania. Napriek (a možno práve vďaka tomu, ktovie) pružným podrážkam športových topánok stoja takíto ľudia veľmi pevnými nohami na zemi.

srdce topanok

Módna obuv znamená, že si ju jej majiteľ/ka môže dovoliť

Áno, v tomto prípade predsa len vaše topánky vypovedajú či prinajmenšom naznačujú niečo o vašom finančnom zázemí. A ak aj nie priamo o ňom, tak aspoň o vašom vzťahu k peniazom či o hospodárení s nimi. Pretože módne topánky sú spravidla drahé topánky. Ich držiteľ na ne buď principiálne má prostriedky alebo aspoň nedokáže odolať nutkaniu predvádzať sa a stavať sa do role, že „na to má“. Paralela s kabelkami vychytených značiek nie je ani omylom náhodná.

Vaše topánky v zanedbanej a/alebo nudne pôsobiacej verzii

Ste prívržencom tohto štýlu obúvania? A ste si istý, že sa tu skutočne dá hovoriť či písať o „štýle“? Ale vážne: podľa odborníkov ste zrejme človekom, ktorý potláča vlastné emócie. Navonok pôsobíte pomerne chladno až dominantne (len vy sami viete, či ste takí aj vo vnútri). V každom prípade však údajne máte problém s nadväzovaním vzťahov.

Náš tip: Kam na Silvestra? Toto sú najlepšie wellness balíky 2018

Nuž, vzaté s patričným nadhľadom: v prípade našich zanedbaných, ergo špinavých a najmä páchnucich topánok – skutočne sa niekto diví z toho plynúcim problémom s prípadným očarením osôb nášho záujmu?

Mohlo by sa vám páčiť