TOP kardio cvičenie na chudnutie

Zimné mesiace sú preč a leto sa približuje míľovými krokmi a vy začínate premýšľať nad tým ako sa čo najrýchlejšie dostať do formy. Neviete sa ale rozhodnúť do akej formy cvičenia sa zahryznúť? Nestrácajte čas a skúste s nami tie najefektívnejšie kardio cvičenia na spaľovanie telesného tuku, ktoré vám prinesú vysnívanú postavu. Dostaňte svoje telo do formy tým správny pohybom.

Cvičenie s lanom

Mávaním ťažkými lanami na cvičenie dokážete pri 30 minútovej sérií spáliť až 500 kalórií. Navyše týmto cvičením nezaťažujete kĺby a je aj skvelým antistresovým prostriedkom. Pre maximálne výsledky by ste mali striedať približne 10 sekundové série intenzívneho vypätia síl s 20 sekundovými sériami cvičenia menšej intenzity.

Zdroj © 123RF.com

Box

Box je skvelou formou kardio cvičenia, pri ktorej môžete očakávať, že spálite v priemere 450-650 kalórií za hodinu. Ak sa obávate kontaktných športov skúste pokojne “tieňový box”. Postavte sa pred zrkadlo a “bojujte” sama proti sebe. Vezmite si do rúk pár činiek, čím efekt cvičenia zvýšite. Ďalším krokom je trénovanie s vrecom. Pod dohľadom skúseného inštruktora budete rýchlo napredovať. A okrem miznúceho tuku vás poteší i zlepšujúca sa kondička. Ešte intenzívnejším variantom je cvičenie kick-boxu.

Náš tip: 5 dôvodov, ktoré vás presvedčia, že box je vhodný šport aj pre ženy

Veslovanie

Nebojte sa nemusíte sa vydať splavovať Váh. Stačí, ak si v telocvični zacvičíte na veslovacom stroji. Týmto cvičením sa zameriavate na všetky dôležité svaly hornej a spodnej časti tela. Veslovaním dokážete spáliť približne 850 kalórií za hodinu.

Chôdza

Možno vás to prekvapí, no obyčajná chôdza je skvelý spôsob, ako napomôcť spaľovaniu tukov. I keď chôdza sama o sebe neprináša radikálny úbytok hmotnosti, udržuje váš organizmus pripravený na odbúravanie tukov prostredníctvom cvičenia. Chôdza dokonale vyplní dni, kedy by ste svojmu telu mali dopriať oddych medzi intenzívnejšími kardio cvičeniami.  Vyberte sa teda na prechádzku a choďte pešo kamkoľvek sa dá.

Švihadlo

Pri obyčajnom skákaní cez švihadlo dokážete vyskákať až 1000 kalórií za hodinu. Ide o skvelý spôsob zbavenia sa telesného tuku. Dôležitá je najmä technika skákania, keďže toto cvičenie zaťažuje kĺby. Skáčte preto len max 30 minút pár krát do týždňa.

Náš tip: 10 dôvodov prečo si kúpiť švihadlo

Výpady s výskokom

Výpadky sú skvelým cvičením, pri ktorom nepotrebujete žiadne špeciálne vybavenie a je tak skvelým kardio cvičením na doma. Pri 30 minútovom cvičení výpadov spálite asi 275 kalórií. Ak k výpadom pridáte aj výskoky dokážete spáliť až 400 kalórií. Ak ale máte problémy s kĺbmi odporúčame vám zvoliť cvičenie, ktorým budete vyvíjať nižší tlak na kĺby. Výhodou je že súčasne formujete aj svoje nohy.

Horolezec (mountain climber)

Za pol hodiny cvičenia dokážete spáliť asi 300 kalórií. K cvičeniu nepotrebujete žiadne športové náčinie, pracujete iba s váhou vlastného tela. Najjednoduchším spôsobom ako na tento kardio cvik je začať s jednou nohou vpredu a s oboma rukami na zemi pred vami. Následne začnete striedať nohy s poskokom.

Angličáky

Tento cvik dokáže byť pri správnom prevedení naozajstným zabijakom kalórií. Za 30 minút sa vám podarí spáliť aj 350 kalórií. Opäť ide o vytrvalostné cvičenie s vlastnou váhou. Plynule teda cvičíte opakovanú kombinácia kľuku a drepu s výskokom.

Spaľovanie tuku môže byť naozajstnou výzvou, no keď sa na túto cestu vydáte určite vás bude krok po kroku napĺňať skvelým pocitom zadosťučinenia a naopak odplavovať neželané kalórie. Pohyb je samozrejme dôležitou zložkou pri chudnutí, no nezabúdajte ani na správnu stravu a životosprávu.

Mohlo by sa vám páčiť