Tipy na výlety za snehom

Zima je na Slovensku už v plnom prúde. Príroda je zahalená v bielom plášti a ponúka nám znova čas na spomalenie a oddýchnutie si. Veď predsa aj ona sama oddychuje, a tak by sme si z nej mali brať príklad. Zimná príroda je nesmierne krásna a preto vám dnes prinášame tipy na výlety a nenáročnú turistiku, kam práve v tomto krásnom období môžete zájsť. 

Tipy na výlety počas zimných mesiacov:

Tatranský ľadový dóm

Chcete zažiť ľadové kráľovstvo v skutočnosti? Tak v tom prípade určite nemôžete vynechať návštevu Hrebienka vo Vysokých Tatrách. Celé je tvorené 1880 blokmi ľadu, ktoré dokopy vážia obdivuhodných 225 ton. Hovorí sa, že ľudia, ktorí na svojej duši nesú ťažký kameň, ale chcú sa ho zbaviť, tak práve na tomto mieste sa tak stane. 

Brankovský vodopád

Vodopád, ktorý sa nachádza približne 7 km od Vlkolínca je druhý najvyšší vodopád na Slovensku. Aj keď ľudia tvrdia, že najpôsobivejší je práve na jar, kedy sa zo zamrznutého vodopádu mení opäť na ten tečúci, pohľad na 55 metrov zľadovateľú stenu je určite nezabudnuteľný. 

zasnežená zimná krajina v Nórsku

Náučný chodník a rozhľadňa Púchovskej doliny

Pokiaľ máte chuť na niečo viac turistickejšie, za zmienku stojí rozhľadňa Púchovskej doliny. Cestou na ňu vedie náučný chodník a samotná rozhľadňa sa nachádza na kopci nazývaná ako „Tlstý hora“. Touto cestou sa ale dostanete aj k Trom skalám, konkrétne k Lazovskej a Čertovej skale, ako aj k skale Vieska. Táto trasa vám zaberie približne 4 hodiny a celková dĺžka je 13 km. 

Martinské hole

Budiť sa v zasneženej krajine s výhľadom na malé a velebné mesto je skutočne krásna predstava. Tak prečo si ju nezažiť? Martinské hole, ktoré sa nachádzajú v meste Martin, vám práve toto ponúkajú. Nájdete tu ubytovanie ako aj svah na lyžovanie a snowboardovanie. Pre nešportovcov je tu ale množstvo zaujímavých ciest, na ktoré sa môžete vybrať na prechádzku. Je to taký menší raj na zemi, ktorý aspoň raz treba zažiť. 

jazda autom po zasneženej krajine

Banská Štiavnica

Návšteva Banskej Štiavnica je už celkom klasika pri tipoch, kam zájsť. Je krásna celý rok, všetky ročné obdobia. V zime má ale neskutočné čaro, pretože vyzerá ako z rozprávky. A my veríme, že prechádzkou jej uličkami sa budete ako v rozprávke cítiť. Po prechádzke sa môžete zastaviť v niektorej z miestnych reštaurácií a kaviarní, prípadne navštíviť aj Banku lásky, ktorá sa tu nachádza. 

Sánkarská dráha z Hrebienka do Smokovca

V Tatrách si človek vždy užije veľa zábavy. Dokonca aj keď nelyžuje alebo nie je aktívny športovec. Skvelou možnosťou je napríklad sánkarská dráha, ktorá začína v na Hrebienku. Trasa je dlhá 2,5 km a jej absolvovanie je skutočne nezabudnuteľné. Tešiť sa môžete na nádherné výhľady a perinou zasypanú krajinu. Pre tých dobrodružnejších je tu možnosť nočného sánkovania, ktoré má určite svoje čaro taktiež. Sánky ako aj vstupenky sa dajú kúpiť na mieste. Skvelým nápadom je taktiež spojenie si návštevy ľadového kráľovstva a dole to zobrať na sánkach. 

zasnežená krajina

Jánošíkove diery

Pokiaľ hľadáte dobrodružstvo, Jánošíkove diery sú tou správnou možnosťou. Tešiť sa môžete na kaňony a tiesňavy ako aj na množstvo vodopádov a prírodných scenérií. Ľudia toto miesto považujú za jedno z najkrajších miest na Slovensku a niet sa čomu diviť. V zime je toto miesto o to čarovanejšie, že vodopády zamrznú a vytvárajú krásnu ľadovú scenériu. 

tipy na výlet na jánočíkové diery
Zdroj: hotel-diery.sk

Máte nejaké miesto, ktoré každoročne počas zimy navštevujete? Podeľte sa s nami a ďalšími čitateľmi o vaše tipy na výlety počas zimných mesiacov. ☺

Zdroje: 
https://www.sdetmi.com/podujatia/detail/33676/tatransky-ladovy-dom-2021/
https://www.idem.sk/idem/clanok/tipy-na-prechadzky-zasnezenym-slovenskom
https://www.kamnavylet.sk/sk/atrakcia/rozhladna-puchovskej-doliny-dohnany
https://www.sorger.sk/blog/kam-na-vylet-v-zime
Zdroj obrázkov: freepik