Tipy na romantiku na sv. Valentína

Narodeniny, meniny, výročie, Vianoce a… blížiaci sa Valentín. Všetky vymenované dni spája jedno. Dochádzajú vám už nápady, ako obdarovať svoju polovičku? Môžete čerpať z tých našich a už viac nebudete musieť strácať čas v obchodoch, ktoré ponúkajú každý rok ten istý tuctový tovar.

Môže za to sv. Valentín

Svätý Valentín bol rímsky kňaz, ktorý v treťom storočí oddával zaľúbené páry aj napriek zákazu cisára. Ten si totiž myslel, že ženatý vojak starostlivosťou o rodinu oslabuje svoju bojaschopnosť a obetavosť. Valentín bol za tieto svoje činy popravený. Z historických prameňov vyplýva paradox, že už v piatom storočí oslavovali sv. Valentína, ako ochrancu zaľúbených a snúbencov.

Prvý valentínsky pozdrav bol údajne poslaný v 15. storočí a adresoval ho orleánsky vojvoda Charles z londýnskeho väzenia svojej manželke. Až v 19. storočí sa začali „valentínky“ posielať hromadne, z čoho, pravdaže, začali profitovať aj obchodníci, ktorí vyrábali valentínske sladkosti, hračky či kytice.

Všade samé srdiečka

srdiečko z bavlny
zdroj: 123RF

V súčasnosti sa už v nákupných centrách pár dní po oslave Nového roka objavuje ružovo a červeno ladený tovar v tvare srdiečok, ktorý pár dní pred 14. februárom expanduje do všetkých výkladov a my nevidíme nič iné, len samé srdiečka. Sviatok skomerčnel a čoraz viac ľudí sa stavia na stranu jeho odporcov, no netreba zabúdať na to, že my sa nemusíme stať konzumentmi ponúkaného gýčového tovaru. Môžeme ho osláviť vlastným originálnym spôsobom. Všetci si uvedomujeme, že práca a rôzne iné povinnosti nám nedovoľujú dávať každý deň milovanému to, čo by sme chceli. Tak aspoň takéto dni nám umožňujú v stereotype rýchleho žitia sa nachvíľu zastaviť a osláviť to, o čom daný sviatok hovorí.

Darčeky od srdca

Ako sme už uviedli, valentínske prekvapenia nemusia pochádzať z parfumérie či zo zlatníctva. Najcennejšie sú totiž darčeky vyrobené vašimi rukami. Môžete vytvoriť fotoalbum zo spoločných fotografií, napísať na malé papieriky množstvo odkazov alebo dôvodov lásky, na ktoré môžu dámy pridať aj odtlačok svojich pier s farebnými rúžmi a zavrieť ich do vyzdobenej fľašky. Kreatívnym nápadom je aj ušitie srdiečka do auta, ktoré naplníte voňavými prísadami, napríklad levanduľou, napísanie básničky do originálnej vlastnoručne vyrobenej pohľadnice. Fantázii sa medze nekladú a vy máte obrovské množstvo možností. Veľa návodov na tvorbu darčekov nájdete na internete. Naozaj sa máte čím inšpirovať.

Keď ide vážne láska cez žalúdok

romantické raňajky
zdroj: 123RF

Za darček môžeme považovať aj romantické raňajky, obed alebo večeru, ktorú pre vašu polovičku pripravíte a využijete pri tom potraviny, ktoré je možné upraviť do tvaru srdca, napríklad cherry paradajky, jahody a mnoho iných. Takisto môžete upiecť koláčik alebo chutné muffiny v srdiečkových silikónových formičkách. Pri večeri môžete partnerovi/partnerke pripraviť aj sviečky a šampanské alebo dobré vínko a podarovať kvety, no nie obyčajné. Čo tak vlastnoručne vyrobená kytica zo sladkostí? Po večeri si môžete spolu namiesto pozerania filmu zahrať spoločenskú hru, pri ktorej sa vrátite do detských čias, zasmejete sa a zabudnete na starosti.

Užite si to spoločne

Ak by ste sa predsa len necítili byť zručný, trpezlivý a predovšetkým úplne zaneprázdnený, môžete zvoliť poukážky na partnerskú masáž, pri ktorej budete s vašou polovičkou pri sebe ležať a zveríte sa do rúk profesionálov. Vy sa tak môžete v pokoji porozprávať a relaxovať. Tak isto môžete spolu navštíviť wellness hotel, alebo stráviť víkend v čarovnom prostredí, na chate v horách, ale aj v hoteli, kde sa nemusíte o nič starať.

Len vy sa poznáte navzájom najlepšie a viete, kde sa ten druhý cíti dobre. Akýkoľvek darček však zvolíte, najvzácnejší je vždy spoločne strávený čas (a hlavne ten bez hádok).

Mohlo by sa vám páčiť