Tipy na rodinnú zimnú dovolenku

Náročný záver roka v práci, ale aj prípravy na vianočné sviatky a novoročné oslavy čoraz viac ľudí motivuje k “odmene”, ktorú si radi doprajú odchodom na príjemnú zimnú dovolenku.

Už dávno nie je za hlavnú sezónu považované len obdobie zimných prázdnin, prípadne silvestrovská oslava. Čoraz častejšie sa celé rodiny vyberú za oddychom už počas vianočných sviatkov.

Záujem o príjemne strávený čas s rodinou počas zimných prázdnin školákov je často dôvodom, prečo sa vyhľadávanými stávajú práve miesta a rezorty, ktoré poskytujú služby s ohľadom na rodiny s deťmi a ich potreby. Nie zriedka sa dovolenkári rozhodnú stráviť tieto zimné dni v zahraničí. Neodradí ich cestovanie s deťmi ani prípadná jazyková bariéra. Vidina nezabudnuteľných zážitkov, krásnej prírody a kvalitných služieb často prekoná akékoľvek pochybnosti.

Náš tip: Tipy a rady, ako zvládnuť prácu aj rodinu zároveň.

Dá sa aj na Slovensku prežiť rodinná dovolenka, ktorá naplní takéto očakávania?

Ponúkame Vám niekoľko tipov, ktoré majú potenciál uspokojiť aj náročných klientov počas dlhých  zimných dní.

Západné Slovensko – Wellness Hotel Patince (v teple a v župane)

Ak si v zimných mesiacoch radšej doprajete viac relaxu v teple a vaše deti uprednostňujú zábavu typu “vodný svet”, môže byť pre vás skvelým zážitkom návšteva Welness Hotelu Patince. Hotel bol už niekoľkokrát zvolený za najobľúbenejšiu atrakciu Nitrianskeho kraja.

Blahodárne účinky liečivej vody si môžete vychutnávať celoročne v 3 vnútorných bazénoch, a po kúpeli sa príjemne zahrejete v jednej zo 4 sáun. Dokonalé  uvoľnenie a relax vám zabezpečí široký výber masáží, zábalov a skrášľovacích kúr vo wellness centre. Od masáže lávovými kameňmi, cez detoxikačné pleťové masky, revitalizujúce thajské vaňové kúpele až po pedikúru s rybičkami Garra Rufa.

Hotel zabezpečí oddych celej rodine. Starším deťom v chladnejších mesiacoch poskytuje dostatok zábavy relaxačný bazén s divokou riekou, jaskyňou a chrličmi. Pre mladších je pripravený detský kútik, detské plávanie a môžete tiež využiť služby opatrovateľky.

Bazénový svet vo Wellness Hoteli Patience
zdroj: Wellness Hotel Patince

Stredné Sovensko – Winter Park Martinky (zobuďte sa blízko neba)

Milovníkov lyžovania a zimnej prírody pravdepodobne zaujme možnosť stráviť niekoľko dní na čarovnom mieste, kde ticho, pokoj a mráz priateľsky vítajú svojich návštevníkov.

Lyžiarske stredisko na Martinských holiach sa nachádza na vrcholkoch Malej Fatry a množstvom prírodného snehu je na Slovensku unikátne. Nájdete tu 13,29 km upravených zjazdoviek s rôznym stupňom náročnosti. Vhodné sú najmä pre začiatočníkov a stredne pokročilých lyžiarov. Pre rodiny s deťmi je pripravený detský vlek s dĺžkou 100 metrov (pre deti do 12 rokov zadarmo). Winter Park Martinky ponúka pre rodiny s deťmi aj ďalšie špeciálne ceny.

Lákavým riešením, ako tráviť svoje voľné chvíle v lone prírody, je ubytovať sa priamo na Martinských holiach. Vyhnete sa tak možným komplikáciám s dopravou a zažijete výnimočné ranné a podvečerné momenty priamo nad mestom Martin, v nadmorskej výške 1150 – 1456 m n. m. s výhľadom na všetky slovenské horstvá.

Východné Slovensko – Relax Center Plejsy (pre náročných lyžiarov)

Relax Center Plejsy je 9-násobných dejiskom Európskeho pohára v lyžovaní. Výborné snehové podmienky sú garantované až do jarných mesiacov. Areál sa rozprestiera na severných svahoch Krompašského vrchu (1025 m), 2 km od mesta Krompachy a 70 km od Vysokých Tatier.

Stredisko bolo v posledných rokoch výrazne dobudované. Návštevníci areálu majú k dispozícii 7 zjazdoviek rôznych stupňov náročnosti, reštauráciu, ski servis, požičovňu lyží, detský kútik i ďalšie služby pre lyžiarov.

Počas prechádzok po okolí môžete obdivovať krásy Spiša, načerpať energiu, alebo len relaxovať. V okolí nájdete značené turistické chodníky, ale aj pamiatky zapísané v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, napr. Spišský hrad, mesto Levoča, Spišská Kapitula alebo obec Žehra.

Mohlo by sa vám páčiť