Ako na ľahké letné líčenie? Máme pre vás niekoľko tipov

Ľahké letné líčenie

Leto je nádherné obdobie, kedy každá žena vyzerá príťažlivo. Podčiarknite svoju krásu ešte viac a naučte sa používať ľahké letné líčenie.

Aké sú požiadavky na letné líčenie?

Čo dá mejkapu najviac zabrať? Predsa voda a teplo. Dva faktory, ktorým ste v lete, a najmä počas letnej dovolenky, vystavené najviac. Preto je dôležité, aby aplikované letné líčenie spĺňalo najmä dve požiadavky – neroztieklo sa a bolo vodeodolné.

V jednoduchosti je krása

Na pláž či k vode nepotrebujete výrazné očné linky ani tiene. Základom je jednoduchosť. Najmä ak máte zdravú pleť, naozaj nemusíte robiť nič špeciálne. V tom najjednoduchšom prípade vám preto postačí, keď si ako letné líčenie na pleť nanesiete ochranný opaľovací krém a na pery použijete lesk na pery s ochranným faktorom.

Jednoduchý letný mejkap - Wellness Magazín
zdroj: 123RF

Ak však ani pri takýchto príležitostiach nechcete vyjsť medzi ľudí bez mejkapu, tento by mal byť naozaj len decentný. Líčidlami šetrite a vyhnite sa príliš hrubým vrstvám.

Pred samotným nanesením líčidiel je dôležité, aby ste pleť dostatočne hydratovali. Ak máte vyrážky, prekryte ich púdrom alebo korektorom. Dobrou voľbou je tiež použitie nestierateľného mejkapu s ochranou pred UV žiarením. Úplne najlepšie je, ak by ste aj svojej pleti dopriali prázdniny a oddych od zaťažujúceho mejkapu. Namiesto neho však rovnako dobre poslúži aj samoopaľovací alebo tónovací krém na tvár. Dnes dostanete v lekárňach aj tónovacie krémy s vysokým ochranným faktorom, ktoré obsahujú aj trochu mejkapu. V každom prípade pri výbere mejkapu siahnite v lete po matnejších tónoch.

V lete určite nevynechajte púder. Pomôže tomu, aby vsiakol pot a nadbytočnú mastnotu. Ak ste už opálená, výbornou voľbou je použitie bronzingového púdra. Naneste si ho na čelo, lícne kosti, bradu a nos. Ako sme písali v našom staršom článku, krásne opálenie dosiahnete aj užívaním betakaroténu.

A čo oči?

Potom už len stačí zvýrazniť mihalnice a prípadne použiť očné tiene. Ak sa chystáte do vody, odporúčame vám siahnuť po vodeodolnej špirále, najlepšie hnedej, nie čiernej farby.

Náš tip: Vhodným riešením na leto je aj aplikácia permanentného mejkapu. Tomu skutočne neprekážajú ani bláznenie vo vode.

Letné líčenie - Wellness Magazín
zdroj: 123RF

Pri očných tieňoch nepoužívajte výrazné ani trblietavé farby a určite vynechajte klasickú ceruzku. Namiesto nej je vhodná napríklad tekutá linka. Rovnako ako maskara, aj očné tiene a linka by mali byť vodeodolné. V lete sa úplne vyhnite tmavým očným tieňom, namiesto nich vsaďte na svieže tóny, napríklad modrú či zelenú. Brunetkám pristane v kombinácii s opálením tiež ružová. Potom poprášte oči púdrom, očné tiene aj linky budú lepšie držať.

Rátajte s tým, že používanie vodeodolnej kozmetiky vám spôsobí viac práce pri odličovaní. Ak však použijete odličovacie mlieko alebo jednoducho len detský olej, pôjde to ľahšie.

Najčítanejšie