Tantrická masáž – podľahnite pokušeniu

spa_wellness_masáže

Masáž, ktorá poskytuje pôžitok, vzrušenie a nový zážitok. Tak aj takto by sa dala opísať tantrická masáž. Ak ste nad ňou uvažovali, no nikdy ste sa neodhodlali, možno vás presvedčia nasledujúce riadky. Čo takto prekvapiť partnera na výročie či sviatok naozaj netradičným darčekom?! Zisťovali sme pre vás všetko o tantrickej masáži, tak sa pohodlne usaďte a nechajte sa unášať nasledujúcimi riadkami.

Tantrická masáž, čo to vlastne je?

O tantre ste už určite počuli mnoho, no možno ste si neboli istý, čo všetko táto masáž obnáša. Ide o masážny rituál, pri ktorom dochádza k stretnutiu dvoch ľudí – teda masérka a klient, poprípade ide o párovú masáž s vedením tantrického maséra. Tantra je starodávne indické umenie posvätnej sexuality a životnej filozofie, ktorá nemá nič spoločné so sexom. Pri tomto druhu masáže je podstatné, aby ten, kto ju podstupuje cítil úplný komfort a pohodlie. Tantrická masáž prebieha v špecializovaných salónoch a má svoje kroky a pravidlá, ktoré sa v menších detailoch môžu líšiť v závislosti od salóna.

tantra_tantrická_masáž
Zdroj: www.unsplash.com

Nemýľte si tantru s erotickou masážou!

Asi každý masážny salón, ktorý ponúka tantrickú masáž, sa stretol s tým, že klienti si práve tento druh uvoľnenia mýlia s erotickou masážou, ktorá končí “happy endingom”. Možno to v tejto chvíli mnohých prekvapí, no zámerom tejto masáže nie je vyvrcholenie klienta. Cieľom tantrickej masáže je samotný masérsky akt celého tela plus práca s energiami.

Ako tantrická masáž prebieha?

Každá tantrická masáž začína zoznámením sa klienta s masérom/masérkou a nasleduje kúpeľ. Do masérne už klient prichádza zahalený sarongom – orientálnou šatkou, v ktorej masáž začína a postupne počas masáže sa odhaľuje viac z tela klienta. Masáž prebieha na futone alebo zemi, nie na klasickom masérskom stole. V istej fáze je klient úplne nahý, no ak mu je to nepríjemne, stačí si vymedziť hranice na začiatku masáže.

Počas masáže zo seba pomaly zhadzuje sarong aj masérka a niektoré masérske úkony si vyžadujú aj dotyk tiel. Nepredstavujte si ale žiadne obchytkávanie masérky! Ide tu vyslovene o uzemnenie energií. K tejto masáži patrí masáž celého tela a samozrejme aj intímnych partií. Je to ale na dohode maséra s klientom.

tantra_tantrická_masáž
Zdroj: www.freepik.com

Môže sa stať, že ako muži nájdete tantrické salóny jednoduchšie, ako ženy. V mnohých totiž ponúkajú iba služby masérok a málokde masérov. To však neznamená, že žena nemôže využiť služby masérky. Ďalšou možnou alternatívou je párová tantrická masáž.

Napriek tomu, že vyššie sme spomínali, že vyvrcholenie nie je cieľom tantrickej masáže, v mnohých prípadoch sa to stáva. V masážnych salónoch, kde pracujú s tantrou a energiami, to vnímajú akú súčasť ľudského bytia a teda prirodzenú vec.

Tantra za dverami vašej spálne

Možno vás tantrická masáž láka, no predstavu, že sa vášho partnera dotýka niekto iný a dokonca pri jeho dotykoch zažije vrchol vzrušenia, je z vašej strany vnímané ako podvod. Preto je tu možnosť absolvovať tantra partnerský kurz, vďaka ktorému si môžete okoreniť svoje spoločné chvíle za dverami spálne. Odhaľte tajomstvo olejov, pierok a dotykov. Stačí si osvojiť pár základných ťahov a váš sexuálny život môže vyzerať úplne inak.