Suchý šampón: Čím všetkým sa dá nahradiť?

suchý šampón

Suchý šampón je jednoducho záchrana. Počas dní, kedy neviete, kde máte hlavu, pritom stále chcete vyzerať pekne a príťažlivo. Kedy je vhodné ho použiť a kedy sa mu, naopak, vyhnúť? Nielen to sa dočítate v dnešnom článku. 

Pomocník suchý šampón

Klasický šampón používa každá žena. Občas ale nastanú dni, kedy je jediným riešením vyzerať dobre, dať si vlasy do vrkoču. Chcete aj napriek nedostatku času vyzerať upravene? V týchto prípadoch je možným záchrancom suchý šampón. Zbavuje vlasy mastnoty a nie je potrebné ho zmývať. Jednoducho ho aplikujete ku korienkom vlasov, kde je mastnota najviditeľnejšia.

úprava vlasov

V čom spočíva jeho účinok?

Naozaj ide o zázračný produkt. Avšak len v prípadoch, kedy je používaný správne. V opačnom prípade vás môžu začať trápiť lupiny, suché vlasy alebo dokonca ešte mastnejšie vlasy. Zvyčajne jeho zloženie obsahuje škrobovú zložku, vďaka ktorej vlasy aj po 2-3 dňoch bez umývania, budú vyzerať stále skvele. Niektoré ženy ho využívajú aj v prípadoch, kedy si u kaderníčky nechajú spraviť účes, ktorý chcú zachovať čo najdlhšie. Stretnúť sa môžete so suchým šampónom na vytvorenie objemu vlasov.

Ako správne používať suchý šampón?

Vždy používajte správnu farbu pre vaše vlasy. Preto, ak máte tmavohnedé vlasy a použijete tradičný suchý šampón, dosiahnete nelichotivý biely nádych pri korienkoch. Naopak, ak ako blondína použijete tmavý odtieň suchého šampónu, výsledkom bude výzor odfarbených korienkov. Výber správneho odtieňu je kľúčový. Pred samotným otvorením suchého šampónu pretrepte fľaštičku. Jeho zloženie sa premieša a bude efektívne. Inak sa obsiahnutý škrob môže medzi jednotlivými použitiami usadiť na dne.

použitie suchého šampónu

 

Typ, ktorý používate určuje, z akej vzdialenosti je odporúčané šampón používať. Pokiaľ siahnete po šampóne v spreji, striekajte ho z väčšej vzdialenosti. Naopak, pri práškovom type je nutné nasypať ho bližšie ku korienkov, ale opatrne s množstvom. Vyhnete sa tak nežiadúcemu kriedovému efektu. Bez ohľadu na typ produktu, ktorý používate, aplikujte suchý šampón v striedavom pohybe, zo strany na stranu. Táto rada zaistí, že sa nesústredíte na jednu oblasť a aplikujete ho rovnomerne.

Zabudnite na celé vlasy

Suchý šampón vždy aplikujte len tam, kde sú vlasy najviac mastné. Nikdy ho nepoužívajte na celú dĺžku vlasov, ale len na pár vrchných centimetrov. Spodná časť vlasov aj tak nezvykne byť mastná. Používajte primerané množstvo produktu a ideálne ho do vlasov vmasírujte. Po aplikácií pomôže pri úprave vlasov aj fén. Ten prebytočný šampón z vašich vlasov odstráni. Viete, že ráno nebudete stíhať? Aplikujte suchý šampón počas noci. Bude mať dostatok času sa do mastnoty absorbovať. Malá rada na záver? Menej je skutočne viac! Nepoužívajte suchý šampón každý deň, pretože vie poškodiť kvalitu vlasov, vedie k ich vypadávaniu a spôsobuje lupiny.

mastné vlasy

Náhrady suchého šampónu

Existujú jeho náhrady, ktoré máte s veľkou pravdepodobnosťou doma. Vyskúšať môžete kukuričný škrob, ktorého efekt vydrží až do večera. Nevýhodou je, že pri veľmi mastných vlasoch neodstráni všetku mastnotu. Detský púder, prípadne zásyp, je tiež skvelá alternatíva, ktorá nedráždi pokožku hlavy. Rovnako je na tom aj klasický púder. Pšeničnú múku môžete využiť tiež, ale je veľká pravdepodobnosť, že efekt vydrží len pár hodín.

Zdroje:
Zdroj obrázkov: unsplash, freepik
https://www.healthline.com/health/how-does-dry-shampoo-work
https://www.goodhousekeeping.com/beauty/hair/a33710/dry-shampoo-tips/
https://www.salonnefertiti.cz/inpage/nahrada-sucheho-samponu/