Štýlovo, kvalitne a lacno. Poradíme vám, ako nájsť tú pravú kuchynskú linku

kuchynská linka

Keď si hľadáte podnájom, nie vždy narazíte na zariadený byt, ale niečím si môžete byť istí: kúpeľňa, WC a kuchynská linka v ňom chýbať nebudú. Tieto istoty na začiatku bývania vo vlastnom asi nebudete mať, no sladkou odmenou bude zariadenie podľa vlastného vkusu a štýlu.

kuchynská linka
Zdroj: freepik.com

Kreativite sa medze nekladú, entuziazmus nových vlastníkov bytov siaha zvyčajne až do nebies, jedinou prekážkou môže byť rozpočet. Investícia do nehnuteľnosti zvykne bankové kontá celkom viditeľne vyprázdniť. Aby na ňom ostalo dosť peňazí na ostatné výdavky, napríklad na kúpu a montovanie kuchynskej linky, majte jasný plán a zaujímajte sa o aktuálne dianie vo svete financií. Pre užitočné informácie v podobe zaujímavých článok navštívte portál investportal.sk.

 

Lamino je lacné, ale bude aj dobré?

Dalo by sa povedať, že laminované kuchynské linky alebo pracovné dosky, častokrát označované skratkou „lamino“, sa kupujú najfrekventovanejšie v našich končinách. Za svoju popularitu vďačia najmä tomu, že sú lacnejšou alternatívou prírodného dizajnu. Znamená to, že ak vaša vysnívaná kuchyňa je napríklad drevená, no vaša peňaženka sa s vašou predstavou až tak nestotožňuje, laminovaný nábytok bude pre vás tým najlepším výberom. Ďalším vynikajúcim benefitom tohto materiálu je to, že sa dokáže pretaviť do všelijakých štýlov a farieb, je kompatibilný s rôznymi dizajnmi a šikovne napodobňuje ostatné materiály.

kuchynská linka
Zdroj: freepik.com

Laminované kuchynské linky sú síce lacné a populárne, no aj tieto sa rozdeľujú na rôzne úrovne kvality. Nech vás nepomýli ľahká dostupnosť a široký sortiment internetových obchodov, je dôležité kupovať od overeného predajcu. Tento typ pracovnej dosky totižto ťažšie znáša vysokú teplotu, je citlivý na mechanické záťaže, a keď po týchto poškodeniach na ich povrchu ostanú stopy, ich odstránenie bude pravdepodobne nemožné. Takže, aj keď si nájdete novú kuchynskú linku za lacno, presvedčte sa o tom, že bude aj kvalitná. Oplatí sa vám navštíviť stránku biano.sk, pretože aj keď výber tohto internetového predajcu je obrovský, dokážete tu vyselektovať tie najlepšie podľa rôznych a vami preferovaných parametrov.

Iné to je s pravidelnou bežnou údržbou, a tu sa dostávame k ďalšej výhode, ktorá bude určite sympatická najmä pre tých, ktorí varia každý deň: špina sa z laminovanej kuchynskej linky odstraňuje jednoducho a rýchlo, farbené potraviny na nej nezanechávajú fľaky.

kuchynská linka
Zdroj: freepik.com

Kúsok prírody pod hrncami

Keď si predstavíte bežný kus nábytku, sme si istí, že bude mať aspoň jeden drevený element. Drevo sa využíva aj pri výrobe kuchynských liniek, a napriek tomu, že ich údržba si vyžaduje väčšiu námahu, má obrovskú skupinu verných fanúšikov. Bez pravidelného natierania olejom môže „starnúť“ a začne pôsobiť zanedbane, smutne. Na druhej strane vás poteší odolnosťou voči vode a stopy po povrchovom poškodení viete odstrániť brúsením, hobľovaním, lakovaním alebo olejom.

Je nepopierateľnou skutočnosťou to, že čaro dreva v byte je ničím neporovnateľné, aj z úplne jednoduchej kuchyne dokáže vyčarovať dizajnovú miestnosť. Je vlastníkom aj tej výnimočnej charakteristiky, že je samo osebe ozdobou, takže nad doplnkami si nebudete musieť lámať hlavu.

kuchynská linka
Zdroj: freepik.com

Kameň je dizajnový prvok a odolný materiál, no zvláštne je to, že v kuchyni nie je ten najpopulárnejší. Pravdepodobne kvôli cenovej hladine. Žiadny prírodný materiál nie je lacný, a to platí aj na kuchynské linky z kameňa. Nenájdete 2 rovnaké kusy, ani keď sú vyrobené z rovnakého bloku kameňa, jedná sa o veľmi pracný a nákladný proces.odolné voči vode a teplu, niektoré kamene (žula/granit) sú prakticky úplne odolné voči poškriabaniu. Chúlostivejší, ale hladký, lesklý, nepriľnavý povrch mramoru je podľa profesionálnych kuchárov bezkonkurenčný v miesení cesta a výrobe cukrárenských pochutín.

Nevýhodou pracovných dosiek z prírodných kameňov je vlastne tá istá ako v prípade tých drevených: potrebujete sa o nich svedomito starať. Avšak kým v prípade dreva farebné škvrny viete odstrániť, kamene vám to až tak ľahko neumožnia. Ak sa napríklad rozhodnete pre vápencový model, bude to neskutočne elegantné, no červené víno nebude to jediné, po čom na jeho povrchu zostane celoživotná „spomienka“.

kuchynská linka
Zdroj: freepik.com

 

PR článok