Ako si správne upraviť obočie? Vyhnite sa základným chybám

Bez ohľadu na to, ako veľmi sa snažíme upraviť si naše obočie, nie vždy to dopadne podľa našich predstáv. Správne vyformované obočie je kľúčom k dokonalému vzhľadu. Obočie je akoby rámom našej tváre. Ako ale nájsť ten najlepší tvar pre naše obočie? Je to v podstate veľmi jednoduché. Vy už od prírody máte tvar obočia, ktorý vám najlepšie vyhovuje. Jediné, čo musíte urobiť, je trochu doladiť detaily.

Ak ste nikdy neboli u profesionála, je dobré navštíviť ho aspoň raz, aby ste videli, čo vyštudovaný odborník s vašim obočím spravil. Či už máte na tvári brežnevovské obočie alebo ho máte nevýrazné a jemné, poradíme vám ako sa dopracovať k vysnívanému vzhľadu. Následne už stačí vaše obočie udržiavať v správnej forme (tvare).

Ak ste to ešte neurobili, skúste na začiatku získať pár šablón na obočie. Dostať ich v drogérii alebo obchodoch s kozmetikou. Všetko, čo musíte urobiť, je pridržať si rôzne šablóny na obočie, aby ste zistili, ktorý tvar vám najviac pristane. Teraz ste pripravená pustiť sa do úpravy obočia. Stačí sa uistiť, že predtým, ako vezmete do rúk pinzetu, nespravíte žiadnu z týchto bežných chýb:

1. Kopírujte svoj prirodzený oblúk

Každé obočie má prirodzený oblúk, či už mierny alebo výrazný. Trik je zlepšiť váš prirodzený oblúk, a nie vytvárať nový oblúk niekde inde vo vašom obočí. Ak je pre vás ťažké povedať, kde je váš oblúk prirodzene, skontrolujte, kde vaše čelo vrcholí. Stále si nie ste istí? Zoberte ceruzku a vyhľadajte hornú stranu obočia. Potom urobte to isté na spodnej strane, dbajte na to, aby oblúky smerovali nahor.

Ako určiť správny tvar obočia - Wellness magazín
[Dmitrii Kotin] © 123RF.com

2. Nenechávajte medzi obočím priveľkú medzeru

Veľa žien si nadmerne vytrháva medzeru medzi obočím. To však narúša proporcie vašej tváre, a preto sa vaše oči zdajú byť ďaleko od seba. Všeobecným pravidlom je, aby vnútorné okraje vášho obočia boli v súlade s vonkajším mostom nosa.

3. Koniec je dôležitý

Ak je vaše obočie príliš krátke, môže to spôsobiť, že vaše oči a nos sa zadjú neúmerne veľké. Ak je naopak obočie príliš dlhé, vaše oči vyzerajú neúmerne malé. Aby ste sa uistili, že koniec vášho obočia dosahuje ideálnu dĺžku, vezmite napr. ceruzku a položte ju do rohu nosa a oka. Špička obočia sa má dotýkať okraja bez toho, aby ju presiahol. To je perfektná dĺžka obočia.

4. Nevytrhávajte všade

Vytrhávanie chĺpkov v úrovni nad obočím môže veľmi rýchlo viesť k narušeniu vášho prirodzeného oblúka. Vzhľadom k tomu, že chĺpky nad obočím sú skôr jemnejšie a redšie, je ľahké zameniť chĺpky, ktoré skutočne pomáhajú tvarovať vaše obočie a vytvoriť neželaný výsledok. Pri tvarovaní sa držte tesne pod obočím a chĺpky nad touto úrovňou vytrhávajte iba v nevyhnutných prípadoch.

5. Neviete, kedy prestať

Tvarovanie obočia môže byť nebezpečná hra, ak nemáte plán, ako začnete. Skúste sa zamerať primárne na chĺpky, ktoré musia ísť, aby ste dosiahli svoj ideálny tvar obočia. Pokojne si naznačte líniu ceruzkou na obočie. Takýmto spôsobom nebudete riskovať, že sa do trhania veľmi ponoríte a skončíte s tenučkým obočím ako z 90-tych rokov.

Správny a nesprávny tvar obočia - Wellness Magazín
[Anna Zheludkova] © 123RF.com

6. Pokúste sa dokonale prispôsobiť vaše obočie

Vaše oči nie sú rovnaké. Vaše obočie by taktiež nemalo byť na vlas rovnaké. Verte tomu alebo nie, ak by vaše obočie vyzeralo úplne rovnako, nevyzeralo by to prirodzene, pretože by boli jediným znakom na tvári, ktorý je dokonale symetrický. Len majte na pamäti, že obočie sú sestry, nie dvojčatá.

Náš tip: Starostlivosť o vlasy je dôležitá. Kde robíme najväčšie chyby?

7. Farba je dôležitá

Pokiaľ ide o vaše obočie, niekedy menej je viac. Prehnane výrazné obočie, ktoré je príliš hrubé a tmavé, môžu vyzerať príliš drsne a ťažko.

Ceruzkou radšej robte krátke ťahy, aby ste mohli postupne vybudovať farbu a tvar. Je tiež dobré odstúpiť od zrkadla, aby ste sa uistili, že ste to neprehnali.

Keď už viete ako pustite sa do úpravy vášho obočia. Nerobte chyby a uvidíte ako správny tvar obočia zdokonalí váš vzhľad. Ak sa stále obávate zvoliť správny tvar, navštívte profesionála a následne doma len udržiavajte jeho dielo. Pustite sa do vytrhávania (ale opatrne!).

Mohlo by sa vám páčiť