Športové oblečenie na akúkoľvek aktivitu

športové oblečenie_fitness oblečenie_oblečenie na jogu_dámske oblečenie_pánske oblečenie

Športové oblečenie sa vďaka svojmu širokému využitiu teší čoraz väčšej popularite. Odporúčajú ho mnohí profesionálni športovci, ktorí tieto módne kúsky obľubujú aj pri bežnom nosení. Avšak, zmienka o teplákoch alebo spandexových legínach sa v niektorých prípadoch stretáva neustále s opovrhovaním, ako aj s opakovaním pevného presvedčenia, že športové oblečenie nemá v módnych kruhoch miesto. Opak je však pravdou… Športové oblečenie je priliehavé na telo, extrémne strečové, antibakteriálne, priedušné a odolné voči oderom či opotrebovaniu látky, vďaka čomu si našlo obľubu u mnohých ľudí i v bežnom živote. Fitness oblečenie využijete ako pri extrémne fyzickej námahe, tak aj na bežné nosenie v pohodlí domova. Benefity športového oblečenia vám zabezpečia pocit komfortu za každých okolností pri akejkoľvek aktivite.

Športové oblečenie zlepšuje výkon a eliminuje zranenia

Zmena obdobia a klímy, fyzické zaťaženie a nestabilita môžu viesť k zraneniam. Či už ste aktívnym športovcom alebo športujete len rekreačne, športové fitness prádlo napomáha k efektívnejšiemu podaniu výkonu a znižuje pravdepodobnosť vzniku zranení. Fitness oblečenie je špeciálne navrhnuté pre športové aktivity a fyzické zaťažovanie. Zvyšuje celkový výkon vďaka podpore správnych svalových skupín počas tréningu a poskytuje dokonalú ochranu oblastí, ktoré to najviac potrebujú (napr. oblasť krížov). Technické prevedenie a povaha odevu ovplyvnia pohyb vášho tela a svalov počas cvičenia, zatiaľ čo nervová pamäť na opakované správne vykonanie pohybu vedie k tomu, že budete môcť trénovať bez zranení.

WHP banner jeseň 2021

Dámske a pánske tričko s krátkym rukávom

Športové tričko zn. Kiprun testovali profesionálni bežci, ktorí sa zaručujú za jeho kvalitu. Prebehli v ňom stovky kilometrov a desiatky bežeckých maratónov. Bezšvová technológia je výsledkom úpletu z rúrkovitých vlákien, vďaka tomu tričko nemá na bokoch švy, čo zaisťuje absolútne pohodlie a znižuje podráždenie pokožky. Materiál absorbuje pot a odvádza ho na vonkajšiu stranu látky, takže budete mať pocit sucha a komfortu počas celej doby nosenia. Dostatočnú priedušnosť a odvetrávanie fitness trička zabezpečujú väčšie vetracie zóny pod pazuchami, na hrudi a na chrbte. Fitness tričko je dostupné vo viacerých farebných prevedeniach v dámskej verzií i v pánskej verzií. Je dokonalo prispôsobivé telu, doslova bude pre vás ako druhá koža.

športové oblečenie_fitness oblečenie_oblečenie na jogu_dámske oblečenie_pánske oblečenie športové oblečenie_fitness oblečenie_oblečenie na jogu_dámske oblečenie_pánske oblečenie

 

 

 

 

 

 

 

Funkčné tričko s dlhým rukávom Wedze

Rovnováha medzi hrejivosťou a odvádzaním potu vďaka priedušnému všitému dielu na chrbte a golieru s 1/2 zipsom. Tričko má rovný strih Regular, ktorý kopíruje a obopína každý tip postavy. Otvor goliera obsahuje zips, ktorý uľahčuje prechod hlavy pri obliekaní. Tričko je vyrobené z elastánu a kefovaného polyesteru, čo je najpoužívanejšie vlákno pre spodné oblečenie, pretože je funkčné a vlákna môžu byť pletené tak, aby sa získala veľmi ľahká a odolná tkanina. Aktívne absorbuje vlhkosť, ale schne pomalšie. Funkčné tričko je dostupné vo viacerých farebných prevedeniach v dámskej verzií i v pánskej verzií.

Toto športové tričko, rovnako ako všetky ďalšie výrobky značky Wedze, sa navrhujú a vyrábajú na úpätí hory Mont Blanc. Následne ich testujú v reálnych podmienkach, v akých sa ocitnete pri ich používaní (sneženie, chlad, prachový sneh). Tímy návrhárov takto overujú, či výrobky dokonale zodpovedajú požiadavkám aktivity, na ktorú boli určené.

športové oblečenie_fitness oblečenie_oblečenie na jogu_dámske oblečenie_pánske oblečenie športové oblečenie_fitness oblečenie_oblečenie na jogu_dámske oblečenie_pánske oblečenie

 

 

 

 

 

 

 

Fleecová mikina na horskú turistiku

Priedušná a hrejivá fleecová mikina značky Quechua umožňuje absolútnu voľnosť pohybu pri pravidelnej turistike. Dĺžka chrbtového dielu dobre zakrýva bedrovú časť, tým ju chráni pred chladom. Kapucňa poskytuje dokonalú tepelnú izoláciu. Fleecový materiál zadržiava vzduch vďaka česanému úpletu a objemu, ktorý vytvára jeho štruktúra. Tento vzduch udržuje telo v teple a je prirodzeným izolantom. Materiál bol testovaný v laboratóriu pre komfortnú teplotu od 7 do 10 °C bez ďalšej bundy. Fleecová mikina je dostupná vo viacerých farebných prevedeniach v dámskej verzií i v pánskej verzií.

Všetky fleecové odevy značky Quechua disponujú zárukou dlhej životnosti a odolnosti voči oderu o batoh a pri pohybe ramien; spomaleniu tvorby žmolkov; pevnosti švov; odolnosti fleecového materiálu a stálosti farieb po mnohých praniach; pri pôsobení UV žiarenia a tiež po kontakte s potom.

športové oblečenie_fitness oblečenie_oblečenie na jogu_dámske oblečenie_pánske oblečenie športové oblečenie_fitness oblečenie_oblečenie na jogu_dámske oblečenie_pánske oblečenie

 

 

 

 

 

 

 

Športové tenisky Kiprun KD500

Športové tenisky Kiprun KD500 tlmia odraz a došľapy pri behu. Bezšvová technológia seamless na priehlavku znižuje trenie, čo zmenšuje riziko podráždenia pokožky. Mierne vystlaný jazyk topánky zaručuje maximálne pohodlie. Tlmiaci krúžok na päte K-Ring zlepšuje zadné tlmenie došľapu a umožňuje rozloženie nárazovej vlny. Tým sa účinne chráni telo (kĺby, chrbát, kolená…). Tieto bežecké tenisky sú dostupné vo viacerých farebných prevedeniach v dámskej verzií i v pánskej verzií.

Podrážka Kalensole je protišmyková s vysokou priľnavosťou k terénu. Navyše zlepšuje dynamické tlmenie došľapu o 34 % a návrat energie o 25 % v porovnaní s tradičnou penou a má životnosť 1 000 km intenzívneho behu. Dizajn podrážky bol inšpirovaný pneumatikou automobilu, aby ste mohli behávať bez straty kontroly v akomkoľvek počasí (mráz, dážď, sneh). Taktiež zaisťuje optimálny návrat energie počas bežeckých aktivít. Šesťmesačná štúdia realizovaná v spolupráci s Luxembourg Institute of Health zabezpečuje a zaručuje telesnú prispôsobivosť akéhokoľvek došľapu vďaka technológií konceptu K-Only.

športové oblečenie_fitness oblečenie_oblečenie na jogu_dámske oblečenie_pánske oblečenie_bežecké tenisky športové oblečenie_fitness oblečenie_oblečenie na jogu_dámske oblečenie_pánske oblečenie_bežecké tenisky

 

 

 

 

 

 

 

Špecializované športové odevy môžu zvýšiť krvný obeh predovšetkým v najviac a najťažšie namáhaných svaloch. Tento zvýšený prietok krvi znižuje svalovú únavu a riziko svalových kŕčov. Napríklad, nosenie kompresných ponožiek pri behu pomôže udržať váš sval na mieste, aby sa znížilo poškodenie trením, ako aj zachovanie prietoku krvi a zníženie opuchu. Nosenie výkonných legín pomáha udržať konštantnú teplotu a prietok krvi do svalov nôh. V spojení so správnou výživou dodá zvýšený prietok krvi týmto svalovým skupinám životne dôležité živiny vrátane minerálov a kyslíka, pomôže im pracovať tvrdšie a dlhšie, zároveň urýchli proces obnovy.

športové oblečenie_fitness oblečenie_oblečenie na jogu_dámske oblečenie_pánske oblečenie športové oblečenie_fitness oblečenie_oblečenie na jogu_dámske oblečenie_pánske oblečenie

 

 

 

 

 

 

 

Zmeny vo vnímaní športového oblečenia by mohli pomôcť ukončiť mnohé zo stereotypov, ktoré sa vo svete módy bežne vyskytujú. Predovšetkým budú povzbudzovať ľudí k tomu, aby si obliekli také oblečenie, v ktorom sa cítia pohodlne bez pocitu viny a strachu z názorov okolia.