Slnečná kozmetika – ochrana pred slnečnými lúčmi

Slnečná kozmetika - produkty na slnko s vysokým stupňom ochrany SPF 50.

V lete sa o svoju pokožku musíme starať viac ako v zime a to najmä preto, že je priamo vystavená slnečnému žiareniu. Slnko má pozitívny, ale aj negatívny vplyv na ľudský organizmus. Aj vy ste sa neraz zabudli natrieť opaľovacím krémom s ochranným faktorom? Určite poznáte to nepríjemné prekvapenie večer, keď vaša pokožka priam horela. Takéto popáleniny od slnka sú veľmi nebezpečné a riskujete tým svoje zdravie. Ako sa im vyhnúť? V dnešnom článku si vysvetlíme aká je dôležitá kvalitná slnečná kozmetika a predstavíme si niekoľko produktov, ktoré budete v lete istotne potrebovať.

Mladá žena s drinkom, ktorá oddychuje na lehátku.
Zdroj: www.freepik.com

Ako sa správne chrániť pred slnkom a prečo používať kvalitnú kozmetiku?

Určite ste už počuli o ultrafialovom slnečnom žiarení, ktoré podľa Svetovej zdravotníckej organizácie je najčastejšou príčinou rakoviny kože. K spáleniu kože dochádza pri dlhodobom pôsobení ultrafialového žiarenia a prejavuje sa začervenaním, nepríjemným pálením a pokožka je veľmi bolestivá na dotyk. Melanín je tmavý pigment nachádzajúci sa vo vonkajšej vrstve kože, epidermis. Pleti dodáva prirodzenú farbu a pri vystavení UV žiareniu sa telo chráni tak, že urýchľuje proces jeho produkcie.

Žena, ktorá sa opaľuje a chráni sa krémom s vysokou ochranou proti slnku.
Zdroj: www.pexels.com

Kvalitná slnečná kozmetika s  SPF faktorom vám zabezpečí dostatočnú ochranu kože, vďaka čomu sa môžete vyhnúť závažným popáleninám. Mali by ste vedieť, že spáliť sa môžete aj počas chladných a zamračených dní, pretože až 80% UV lúčov prechádza mrakmi.

Najrizikovejšie skupiny ľudí sú:

  • ľudia s tenkou kožou, modrými očami, ryšavými a blond vlasmi,
  • ľudia pracujúci vonku,
  • deti hrajúce sa vonku,
  • pravidelné vystavovanie pokožky UV žiareniu v soláriu,
  • užívanie fotosenzibilizujúcich liekov.

Liečba a zotavenie pokožky trvá aj niekoľko dní. Netreba zabúdať najmä na chladenie postihnutých miest a používanie vysoko hydratačných prípravkov s upokojujúcim účinkom. Okrem toho je potrebné piť veľa vody, aby ste sa vyhli dehydratácii.

5 produktov, bez ktorých sa v lete nezaobídete

Kvalitná slnečná kozmetika pôsobí ako prevencia, avšak, nájsť skutočne dobré produkty na slnko nie vždy jednoduché, pretože každému vyhovuje niečo iné. Ak sa vám už nechce zbytočne hľadať a spoliehate sa na kvalitu, vybrali  sme pre vás niekoľko produktov, ktoré budete potrebovať na ceste za bronzovým opálením.

Mlieko na opaľovanie v spreji Sun Water Resistant

Je základným kozmetickým produktom, bez ktorého sa neoplatí odchádzať z domu. Mlieko na opaľovanie Sun Water Resistant od Dermacolu má ochranný faktor SPF 20 a je vo forme rozprašovaču, vďaka čomu je jeho aplikácia veľmi rýchla a rovnomerná. Navyše, je vodeodolné, takže sa po kontakte s vodou nezmýva. Tento produkt obsahuje UVA a UVB filtre, vitamín E, beta karotén, Panthenol, mandľový olej. Tieto zložky zabezpečujú dostatočnú hydratáciu pokožky a ochranu pred predčasným starnutím. Mlieko na opaľovanie Sun Water Resistant má primeraný ochranný faktor, skvelé zloženie a je vhodný pre všetky typy pokožky.

Sun Water Resistant - mlieko na opaľovanie v spreji od decmacol.sk.
Zdroj: www.dermacol.sk

Regeneračný balzam po opaľovaní After Sun

Koža po opaľovaní potrebuje špeciálnu starostlivosť a kvalitný produkt. Regeneračný balzam After Sun poskytuje okamžitú úľavu a upokojenie pokožky po opaľovaní, intenzívne ju hydratuje a zabraňuje jej vysušovaniu. Zachováva jej mladistvý vzhľad a pôsobí proti predčasnému starnutiu. Používanie tohto balzamu dodáva pokožke pružnosť a hebkosť. Balzam je vhodný pre všetky typy pleti a predlžuje pekný vzhľad opálenia. 

Regeneračný balzam po opaľovaní After Sun od dermacol.sk.
Zdroj: www.dermacol.sk

Telové mlieko urýchľujúce opálenie Solar Bronze Body Accelerator

Už ste počuli o tomto zázraku? Predstavujeme vám telové mlieko, ktoré podporuje a urýchľuje opálenie. Funguje na princípe zintenzívnenia procesu tvorby pigmentu a predlžuje bronzový vzhľad. Mlieko musíte rovnomerne rozotrieť na pokožku pred opaľovaním alebo návštevou solária, ak chcete zvýšiť efekt opálenia. Solar Bronze Body Accelerator navyše príjemne vonia po čokoláde a pomarančoch. Používa sa v kombinácii s opaľovacím krémom s ochranným faktorom. Pomáha regenerovať pokožku a pôsobí proti predčasnému starnutiu.

Solar Bronze Body Accelerator - telové mlieko urýchlujúce opálenie od dermacol.sk.
Zdroj: www.dermacol.sk

Starostlivosť o pery s SPF Lip Balm

Aj vaše pery potrebujú počas leta kvalitnú starostlivosť. Balzam na pery od Dermacolu je skvelým pomocníkom v období vysokých teplôt, kedy často zabúdame, že aj pery sú vystavené slnečnému žiareniu. Tento produkt by určite nemal chýbať vo vašej príručnej batožine na dovolenku. Balzam na pery má ochranný faktor 30, je vode odolný a chráni pery pred horúčavami, ale aj mrazom. Pery majú dostatok výživy a hydratácie, čo ich chráni pred vysušením a spálením.

Ochranný balzam na pery s SPF faktorom od dermacol.sk.
Zdroj: www.dermacol.sk

 

Veríme, že táto slnečná kozmetika sa stane vašou každodennou súčasťou pri ochrane vašej pokožky pred pálivými slnečnými lúčmi. Na záver dávame do pozornosti ešte samoopaľovacie produkty. Samoopaľovacie mlieko dodáva pokožke opálený vzhľad, navyše je po aplikovaní hydratovaná, jemná a vláčna. Tieto produkty obsahujú aj zložku Pathenol, ktorá upokojuje a regeneruje pokožku. Veľkou výhodou je, samoopaľovacie mlieko môžete používať opakovane počas celého roka.