Škola volá – školské potreby kupujte v predstihu

škola_volá_deti_školské_potreby

Polovica letných prázdnin je už za nami a ak máte doma malé ratolesti, je najvyšší čas začať skupovať školské potreby. Ušetríte si tým stres na konci prázdnin, kedy budú obchody plné ľudí a mnoho vecí vykúpených, prípadne za vyššie ceny. No a samozrejme, potešiť svoje dieťa výberom školskej tašky akú si ono želá, je pocit na nezaplatenie. Taktiež sa poteší aj vaša peňaženka… Ak budete veci kupovať postupne a s časovým predstihom, nebude to pre ňu taký šok, ako keby to máte všetko kupovať naraz. Pokiaľ sa však chcete vyhnúť preplneným obchodom a predsa len sa rozhodnete kúpiť všetko naraz, aby ste mali pokoj, tak radšej školské potreby nakúpte online. Ušetríte si tým kopec času, energie a dokonca vás takáto kúpa cez internet mnohokrát vyjde lacnejšie.

školské_potreby_perá_ceruzky
Zdroj: www.freepik.com

Školské tašky a batohy 

Školská taška a batoh sú najdôležitejšie veci z celej školskej výbavy bez ohľadu na to, v ktorom ročníku je vaše dieťa.  Dnes sa už vyrábajú batohy a tašky v rôznych farebných a grafických prevedeniach, takže na svoje si prídu ako chlapci, tak dievčatá, ako prváčik tak aj piatak. Ponuka je naozaj pestrá a zaručujeme vám, že ak si spolu s vašim dieťaťom sadnete za počítač a začnete vyberať, chvíľku vám to potrvá.

 

Fľaše a desiatové boxy

Učenie sa v škole deti vyčerpáva. Na to, aby detská hlávka fungovala počas celého vyučovania, musia mať vaše ratolesti dostatok zásob na doplnenie energie. Na to sú samozrejme potrebné desiatové boxy. Aj tu vás čaká veľmi pestrý výber – od klasických elegantných boxov po rôzne kreslené postavičky a grafické vzory. Treba si už len správne vybrať a desiatovanie v škole bude pre vaše dieťa jedna z obľúbených činností.

Školské peračníky

Škola je odjakživa predovšetkým o písaní si poznámok a vytváraní si umeleckých diel na hodine výtvarnej výchovy. Preto, aby vaše dieťa malo vždy všetky perá, ceruzky, gumy, fixky, nožnice a všetky ostatné školské písacie potreby pokope, je dôležitá aj kúpa peračníka. Dnes už je zvykom, že ku každej školskej taške a batohu sa predáva peračník v rovnakom motíve. Pokiaľ by ste vy alebo vaše dieťa chceli niečo odlišné, nevadí, na výber máte aj tak z veľkého množstva. Stačí si len vybrať ten správny, spomedzi jedno alebo dvojposchodových peračníkov v chlapčenských, dievčenských či neutrálnych motívoch. Pri výbere sa treba pozerať na veľkosť peračníka, aby sa tam vašej ratolesti zmestilo všetko potrebné.

 

Školské boxy a dosky

Dnes deti do školy potrebujú veľkú kopu zošitov na písanie, učebníc, pracovných zošitov a samozrejme, nesmieme zabudnúť aj na žiacku knižku. Nakoľko sa však učebnice na konci školského roka odovzdávajú a vy za ich poškodenie nechcete platiť, oplatí sa investovať do školských boxov a dosiek, ktoré zaručia, že všetko zostane nepoškodené. Na výber máte z rôznych veľkostí pre väčšie a menšie zošity a učebnice. Rovnako tak aj z nespočetného množstva motívov, z ktorých si vaše dieťa istotne veľmi rado vyberie.

Písacie potreby a korekcia

Peračník je samozrejme potrebné zaplniť všetkými dôležitými písacími potrebami. Ktoré to sú? Nesmiete zabudnúť na perá na písanie podľa vašich osobných preferencií, ceruzky ako obyčajné, tak aj farebné, fixky, zvýrazňovače, gumy, strúhadlo na ceruzky, atramentové bombičky, zmizíky, nožnice ako aj tuš, ktorý sa na výtvarnú výchovu určite zíde. Všetky pomôcky sú dostupné ako pre pravákov, tak aj ľavákov a na výber máte z veľkého množstva značiek, farieb, kusov, takže sa rozhodne nestane, že by ste nenašli to, čo práve hľadáte.

Je na vás, či vašim deťom školské potreby zladíte podľa ich obľúbeného hrdinu alebo im skombinujete celkom nový rozprávkový svet. Či už máte doma prváčika alebo veľkáča, veríme, že sme vám týmto článkom priblížili tie najdôležitejšie školské potreby. Takáto výbava školských potrieb by vašej ratolesti rozhodne nemala chýbať. Predsa len, pre skvelé školské výkony musí mať dieťa kvalitnú školskú výbavu, ktorá školské dni istotne uľahčí. Aby ste na nič nezabudli, tak už len odporúčame spísať si vlastný zoznam školských potrieb a hor sa nakupovať.