S rodinou na vianočné trhy

Najkrajšie sviatky roka – Vianoce sú už za rohom. Strávte chvíle v spoločnosti vašich najbližších napríklad aj návštevou vianočných trhov. Ich neopakovateľná atmosféra aspoň na chvíľu prinúti zastaviť sa. Vymeňte uponáhľané dni plné každodenných starostí za oddych, radostné a pokojné chvíle s rodinou či s priateľmi.

Bratislava

Vianočné trhy v Bratislave sa obvykle konajú na viacerých miestach v meste. Inak tomu nebude ani tento rok. Na ochutnanie budú pripravené najmä miestne špeciality. Ochutnať môžete klasiku ako lokše, husacinu, cigánsku pečienku, punč či varené víno. Novinkou budú rôzne ochutené punče, hriaty tatranský čaj alebo pre odvážnych námornícky grog (víno s rumom).

Popri ochutnávaní všakovakých dobrôt môžete vybaviť aj vianočné nákupy v stánkoch tradičných remesiel a suvenírov. Nebudú chýbať predajcovia drevených hračiek, šperkov, kožušinových výrobkov či rôznych dekoračných predmetov.

Tešiť sa môžete aj na bohatý sprievodný kultúrny program, kde vašu účasť na trhoch budú spríjemňovať rôzne hudobné či tanečné vystúpenia.

Absolútnou tohtoročnou novinkou bude “zero waste” iniciatíva, tj. snaha o znižovanie tvorby odpadov. Používať sa budú výlučne vratné poháre a kompostovateľné riady.

Náš tip: Slovenské vianočné zvyky a tradície. Dodržiavate ich aj vy?

Viedeň

Podobne aj vo Viedni sa vianočné trhy konajú na viacerých miestach v meste. Najväčšie a najznámejšie vianočné trhy sú na Christkindlmarkt, kde zažijete pravú rozprávkovú vianočnú atmosféru.

Celý priestor bude osvetlený slávnostnou vianočnou výzdobou. Uvidíte krásne zdobené stromčeky, ako aj rôzne rozprávkové bytosti. Chuťové bunky poteší vianočný punč v rozmanitých variáciách, pečené gaštany, koláče. Oči sa môžu kochať nádhernými vianočnými ozdobami, doplnkami a hračkami z dreva či keramiky. Nápadmi na vianočné darčeky sa môžete inšpirovať v niektorom z vyše 150 stánkov. Čaro Vianoc doplní bohatý program pre dospelých aj deti.

vianočné trhy
zdroj: 123RF

Budapešť

Na vianočných trhoch v Budapešti sa môžete tešiť na maďarské opekané špeciality a šálku vianočného punču či vareného vína. Mestom bude rozvoniavať trdelník, pečené gaštany, pečienka, maďarský guláš či halászlé, varené víno a punč. Darčeky pre svojich blízkych môžete vyberať z ponuky výrobcov ľudovoumeleckých predmetov, ktorí ponúkajú vianočný tovar a remeselnícke výrobky.

Košice

Na vianočných trhoch v Košiciach sa budú už tradične predávať rôzne kulinárske špeciality (mäsové aj bezmästé), víno, medovina a punč. Súčasťou vianočných trhov je aj predaj Primátorského punču. Výťažok z predaja poputuje na dobrú vec a pomôže tým, ktorí to potrebujú. Okrem ochutnávok môžete stráviť čas pri bohatom kultúrnom programe. Chýbať nebudú divadelné predstavenia, tvorivé dielničky či vystúpenia umeleckých zoskupení.

Praha

Kúzelnú atmosféru adventnej Prahy dotvárajú drevené stánky s bohatou gastronomickou ponukou a originálnymi darčekmi. Nájdete tu varené víno, pečené gaštany, vianočné cukrovinky či pražskú šunku. Nebude chýbať bohatá ponuka darčekov ako adventné vence, sviečky, hračky, šperky, umelecké výrobky či zimné oblečenie a doplnky. Tešiť sa môžete aj na Betlehém, vianočné dielničky, ukážky tradičných remesiel a na bohatý kultúrny program.

Pravú vianočnú atmosféru si môžete vychutnať na vianočných trhoch v ktoromkoľvek z týchto (či iných) miest. Nech navštívite vianočné trhy kdekoľvek, svoj zrak pohladíte pohľadom na vianočnú výzdobu, chuť rozmaznáte ochutnávaním miestnych špecialít, sluch potešíte počúvaním vianočných hitov, aj čuch opantajú typické vône Vianoc.

Radosť s rodinou

Najväčším vianočným darčekom je bezpochyby spoločné strávený čas so svojimi blízkymi. Potešte svoju rodinu spoločnou návštevou vianočných trhov odkiaľ si odnesiete nielen kopec dobrôt, darčekov, ale aj pekných spomienok. Ak chcete svojich blízkych rozmaznať ešte viac, môžete im darovať darčekový poukaz napríklad aj do Wellness Hotela Patince****. Darujte im oddych a relax po náročnom roku, kde môžu v príjemnom prostredí načerpať sily do toho ďalšieho.

Mohlo by sa vám páčiť