S raketou v ruke: Tenis alebo bedminton

Tenis a bedminton patria medzi populárne športy. Sú natoľko obľúbené, že rok čo rok siahnu po rakete mladí, starí, muži, ženy, začiatočníci, pokročilí,…  Mnohé ich spája, ale aj rozdeľuje. Tenis a bedminton – také rozličné športy a predsa majú toľko spoločného.

Začnite s raketou v ruke

Priznajte si. Keď ste naposledy chceli začať so športom, čakali ste na to, kedy príde ten vhodný okamih. Najprv to bol Nový rok, neskôr príjemná jar, potom vaše narodeniny, až ste s tým pre istotu nikdy nezačali. Počiatočného elánu ubudlo prirýchlo. Pri hľadaní dokonalého dátumu ste totiž zabudli na jeden fakt: so športom sa dá začať kedykoľvek. Áno, aj v obyčajný piatkový večer, keď ste po celom týždni uťahaní z práce.

Skvelou možnosťou, ako na sebe začať pracovať, a pritom sa ešte aj zabaviť je zahrať si bedminton alebo tenis. Oba športy vás dostanú do formy a vy budete po tréningoch bohatší o nové zážitky a priateľstvá. Navyše budete ľutovať, že ste sa neodhodlali začať oveľa skôr.

Budete fit

Môžete si byť istí, že ktorýkoľvek z týchto dvoch športov vyskúšate, pomôže vám udržať sa v skvelej kondícii. Pri behaní za žltou loptičkou či odbíjaní košíka zapájate do činnosti celé telo. Naraz trénujete ruky, nohy, spevňujete chrbát, plecia a do celého procesu zapájate aj hlavu. Obe aktivity sú prospešné pre vaše telo, ako aj pre vášho ducha.

Spoznáte ľudí

Zmena prostredia a nové tváre je to, na čo sa môžete pri oboch športoch tešiť. Je jedno či ste členom športového klubu, alebo chodíte hrať so stálou skupinkou, vždy spoznáte nových ľudí. Pokiaľ ste typ človeka, ktorý nemá veľkú chuť zoznamovať sa, ale radi by ste si chvíľu zahrali v známej spoločnosti, oslovte niekoho z vašich kamarátov alebo dajte dokopy partiu v práci. Utužíte tak vzťahy medzi kolegami, s ktorými sa tiež lepšie spoznáte.

Zažijete zábavu

Rýchle úspechy, spoločné zážitky, príjemný pocit po športovej aktivite – to všetko zažijete, keď sa rozhodnete hrať s raketou v ruke. Zábava je to, čo vám pri hre rozhodne nebude chýbať. Váš život obohatený o šport naberie iný smer a vy sa budete tešiť na njabližšiu hru.

žena hrá tenis
zdroj: 123RF

Prečo začať s bedmintonom

Nikdy nie je neskoro

Nezáleží na tom, či máte 10, 30 alebo 60 rokov, s bedmintonom môžete začať kedykoľvek. Zamilujete si ho najmä pre jeho jednoduché pravidlá, ktoré si ľahko zapamätáte.

Počasie nie je prekážkou

Bedminton si zahráte za každého počasia. V lete v prírode na čerstvom vzduchu a v zime zase v krytej hale. Nepriazeň počasia vás v pravidelných tréningoch nebude nijako obmedzovať.

Malé riziko zranenia

Ak vám naskakuje husia koža pri predstave športových zranení, bedminton je aktivita, do ktorej sa môžete bez obáv pustiť. Keďže tento druh športu patrí k tým bezpečnejším, len málokedy si pri ňom spôsobíte zranenia.

Prečo začať s tenisom

Plus pre vaše srdce

Podľa istej americkej štúdie majú pravidelní hráči tenisu málo telesného tuku a sú v lepšej forme v porovnaní s ostatnými ľuďmi. Navyše z dlhodobého výskumu vedcov vyplýva, že tenis prospieva vášmu srdcu a znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení.

Zlepšuje koordináciu

Kto hrá tenis, vie, že je to súhra nervovej sústavy a svalstva. Veď len uznajte, že reakcia na súperovo rozhodnutie si vyžaduje schopnosť rýchlej reakcie, zmeny, orientácie a stability.

Tréningy v prírode

Čo je lepšie ako zahrať si tenis na čerstvom vzduchu? Pokiaľ práve neleje, môžete tak urobiť kedykoľvek pri dennom svetle. Bonusom sú slnečné lúče, ktoré vyčarujú na vašej tvári úsmev a obohatia vás o potrebný D vitamín. Okrem toho pohyb v prírode posilní vašu psychiku, odbúra stres, hnev a znižuje riziko vzniku depresií.

Mohlo by sa vám páčiť