S pole dance ku krásnej postave

Počuli ste už niekedy o pole dance? Ide o tanečný štýl, pod ktorým si mnohí stále predstavia striptízové predstavenie v nejakom pánskom bare. V minulosti to tak možno bolo, avšak v posledných rokoch zaznamenal pole dance obrovský boom a vyprofiloval sa na úroveň obľúbeného tanca, ktorý v sebe kombinuje rôzne tanečné štýly, gymnastiku i akrobaciu.

Náš tip: Obnovte svoje telo aj myseľ s pilates.

Pre koho je pole dance vhodný?

Pole dance si môžu, samozrejme, vyskúšať aj muži, avšak primárne je určený pre ženy. Výhodou je na ňom to, že je vhodný pre všetky vekové kategórie, nakoľko náročnosť jednotlivých prvkov sa dá prispôsobiť fyzickej kondícii cvičiacej ženy.

Na pole dance je skvelé aj to, že dokonale precvičí naozaj všetky svalové partie. Je tak vynikajúcou voľbou nielen pri snahe schudnúť, ale aj pri udržiavaní či spevňovaní postavy. Ak nad ním premýšľate aj vy, určite vás zaujmú jeho nasledovné výhody.

Aké sú jeho benefity?

Pomôže vám odbúrať stres. Ako vieme, tanec aj šport sú zodpovedné za vyplavovanie endorfínov do nášho tela, vďaka čomu pocítime nával šťastia a dobrej nálady. Len si predstavte, čo potom dokáže spojenie tanca a športu!

Skvelá podpora krvného obehu. Ako sme už spomenuli vyššie, pri pole dance zapájate do pohybu všetky svaly, a to dokonca súčasne. Ide tak o skvelý spôsob, ako podporiť správne fungovanie krvného obehu.

Dokonalý spaľovač kalórií. Keďže ide o spojenie tanca, gymnastiky i aerobiku či akrobacie, pri jedinom tréningu spálite naozaj obrovské množstvo kalórií. Preto je skvelou voľbou aj vtedy, keď sa snažíte zhodiť nejaké tie nadbytočné kilogramy.

Neposilníte len svoju postavu, ale aj svoje sebavedomie. V neposlednom rade treba pripomenúť aj to, že pole dance je naozaj sexy tanec, ktorý navyše spevní celé vaše telo. Už po niekoľkých cvičeniach tak spozorujete, že vaše sebavedomie je oveľa vyššie.

Pole dance je vysoko návykový

Tak ako všetko, samozrejme aj pole dance má jednu nevýhodu. Je ňou to, že je vysoko návykový. Ak sa ho raz rozhodnete vyskúšať a uvidíte, aké výsledky vďaka nemu môžete dosiahnuť, pravdepodobne sa ho už nevzdáte. Jeho výhodou je aj to, že spomínané výsledky sa dostavia naozaj skoro, a to už po 8 hodinách či lekciách. Kedy sa teda objednávate na svoju prvú?

Aby sme vás motivovali ešte viac, prikladáme vám motivačné video, ktoré vás presvedčí o tom, ako úžasne dokáže tento tanec vyzerať. Nenechajte sa samozrejme odradiť náročnosťou, jednotlivé prvky sa každým tréningom zdokonaľujú a vy toho dokážete každou jednou lekciou viac.

Mohlo by sa vám páčiť