Rekreačné poukazy – Všetky informácie na jednom mieste

Prázdniny sa blížia a vy premýšľate, či sa tento rok vybrať do Chorvátska alebo do Talianska? Čo takto ale vymeniť hodiny strávená v aute za príjemný relax na Slovensku. I keď naša malebná krajina nebola obdarená morom, i tak je skvelým miestom na letnú rekreáciu. Veď načo cestovať za slnkom a teplom, keď ho máme v lete aj doma. Navyše vďaka rekreačným poukazom môžete aj poriadne ušetriť. Neviete ako tieto poukazy fungujú? Spísali sme pre vás všeobecné informácie o fungovaní rekreačných poukazov.

Mám na poukaz nárok?

Ak pracujete nepretržite aspoň 2 roky vo firme s viac ako 49 zamestnancami, máte nárok na poukaz. Rekreačný poukaz si môžete uplatniť i ak ste zamestnancom štátnej správy alebo pracujete vo verejnom záujme. Ak čerpáte materskú alebo rodičovskú dovolenku, aj v takomto prípade máte nárok na poukaz od svojho zamestnávateľa.

Akou formou poukaz získam?

Vaša firma Vám poukaz odovzdá buď ako elektronickú poukážku vo formáte rekreačnej platobnej karty alebo Vám preplatí faktúru z rekreačného zariadenia. Firma sama si určuje, ktorý zo spôsobov si vyberie. Je ale dôležité si overiť akou formou poukaz získate ešte pred odchodom na dovolenku.

Koľko mi firma prispeje?

Váš zamestnávateľ preplatí až 55% nákladov z ceny vášho ubytovania. Firma vám za rok prispeje maximálne sumou 275 €. Čo znamená, že ak je cena vašej dovolenky 500 €, vy zaplatíte iba 225 € a o zvyšok sa postará váš zamestnávateľ.

rekreacne poukazy
zdroj: 123RF

Na aké služby sa poukaz vzťahuje?

Môžete požiadať o preplatenie nákladov na ubytovanie, stravovanie, wellness či iné služby, ktoré ponúka rekreačné zariadenie, ktoré ste si zvolili. Podmienkou ale je aby ste v zariadení strávili aspoň 2 noci.

Môžem dovolenkovať aj s rodinou?

Áno! Rekreačný poukaz sa vzťahuje i na výdavky pre Vašu manželku/manžela, druha/družku, pre rodičov žijúcich v jednej domácnosti a vaše deti.

Kde môžem poukazy využiť?

Rekreačný poukaz sa vzťahuje výlučne na ubytovacie zariadenia na Slovensku. Vďaka rekreačným poukazom môžete ušetriť viac ako polovicu nákladov na dovolenku a navyše si užijete krásne chvíle bez zdĺhavého cestovania. Proces rezervácia ubytovania vôbec nie je náročný. Stačí si vyžiadať faktúru, ktorej časť vám preplatí zamestnávateľ alebo na mieste zaplatiť elektronickou poukážkou. Personál ubytovania, vám určite ochotne pomôže.

Jednoducho aj online si môžete rezervovať napríklad i rekreačný letný pobyt vo Wellness Hoteli v Patinciach. Užite si dovolenku plnú relaxu a zábavy.

Objavujte krásy Slovenska aj vďaka rekreačným poukazom a užívajte si horúce letné mesiace doma.

Mohlo by sa vám páčiť