Dajte prednosť novému trendu – elektrokolobežke!

Nohy muža stojaceho na elektrokolobežke.

Elektrokolobežky sa stávajú trendom, ktorému podľahlo mnoho ľudí. Tí, ktorí ich vyskúšali, si ich nevedia vynachváliť a tí, ktorí stále zvažujú ich kúpu, by sa mali najprv presvedčiť o tom, v čom sa skrývajú ich najväčšie plusy.

Sú ekologické, vhodné do mesta aj do prírody, šetria čas a ľahko sa skladujú. Elektrokolobežky dobýjajú ulice a stávajú sa neodmysliteľným spôsobom prepravy, rovnako ako napríklad bicykle. V porovnaní s bicyklami majú rad ďalších výhod, ktoré objavíte, keď si jazdu na nich vyskúšate.

Nepedálujete, len sa veziete

Prvým rozdielom je námaha a vaša energia, ktorú vynaložíte pri jazde na elektrokolobežke a na bicykli. Kým na bicykli si každý kilometer musíte poctivo odpracovať, na elektrokolobežke sa bez väčšej námahy veziete, kocháte sa okolím, a samozrejme, dávate pri tom pozor na cestu. Elektrokolobežka je preto vhodný spôsob prepravy pre tých, ktorí si chcú jazdu vychutnať a zároveň nevynaložiť obrovské úsilie.

Žena jazdiaca po meste na elektrokolobežke.
zdroj: 123RF

Uložíte ju kdekoľvek

Obrovskou výhodou elektrokolobežky je jej skladnosť a veľkosť. V porovnaní s bicyklom kolobežku ľahšie prepravíte v aute a nájdete jej miesto vo vašej domácnosti. Elektrokolobežka vám nebude zavadzať a zaberať množstvo priestoru.

Náš tip: Rodina, ktorá športuje spolu, získa oveľa viac.

Preniesť elektrokolobežku? Žiadny problém

Ďalšie plus súvisiace so skladnosťou a priestorovou úspornosťou oceníte, keď budete chcieť elektrokolobežku preniesť v ruke. Tým, že sa dá zložiť, ju môžete bez námahy zobrať do rúk a premiestniť, kam treba. Naopak, pri predstave prenášania bicykla v ruke nejedného z nás obleje pot.

Pre každého

Bicyklovanie je ako plávanie. Niekto sa celý život venuje tejto aktivite a iný sa ju nikdy nenaučil. Pri elektrokolobežke nezohráva úlohu vek, iba odhodlanie skúsiť to a začať prvú jadzu.

Elektrokolobežka pri vlakovej trati.
zdroj: Unsplash

4 tipy, kam s elektrokolobežkou

Počet ľudí, ktorí na presun alebo na výlet použijú elektroklobežku z roka na rok stúpa. Okrem rýchlych presunov sú v obľube aj výlety prírodou, kedy sa veziete a spokojne si obzeráte okolie. Inšpirujte sa našimi 4 tipmi, pri ktorých sa z jazdy na elektrokolobežke stane zážitok.

V náruči prírody: Donovaly

Pekné počasie a pekné prostredie je ako stvorené nielen na prechádzky prírodou, ale aj na jazdu na elektrokolobežke. Práve krása prírody si vás podmaní na Donovaloch, kde môžete osledlať svojho dvojkolesového elektrotátoša a voziť sa po upravených cestách.

Prekročte hranice: Z Rakúska do Čunova

Pokiaľ bývate v blízkosti hlavného mesta, trasa z Rakúska do Čunova pre vás nebude veľkou neznámou. Milovníci elektrokolobežiek si tu prídu na svoje. Dĺžka trasy je viac ako 20 kilometrov, pričom nemusíte iba monotónne jazdiť. Pribaľte si na cestu plavky a urobte si krátku zastávku pri Veľkom Draždiaku alebo v cieli – v Čunove.

Náš tip: Z rozprávky do rozprávky – po slovenských hradoch. Tipy na výlety.

Zamierte na Liptov

Kde inde na Slovensku nájdete toľko aktivít pokope ako práve na Liptove. Výnimkou nie sú ani cestičky, na ktorých môžete vyvetrať vašu elektrokolobežku. Na Liptove ich nájdete neúrekom a k tomu tiež pamätné domy, múzeá, nespočetné prírodné krásy, miesta na kúpanie, ako aj ZOO, pri ktorých sa môžete pristaviť.

Gaderská dolina

Ak ste mali to šťastie, Gaderskú dolinu ste prešli peši. Úplne iný rozmer dostane návšteva tejto doliny na elektrokolobežke. Jednoduché trasy a ohromujúca príroda robia z tohto miesta unikát v srdci Turca.

Najčítanejšie