Najlepšie podprsenky pre plné poprsie

Podľa najnovších prieskumov nosí väčšina žien nesprávnu veľkosť a zlý tvar podprsenky. Nevhodná podprsenka môže spôsobovať nielen nažiadúci vzhľad, môže byť nepohodlná ale dokonca môže spôsobovať aj zdravotné problémy.

Správna veľkosť a tvar podprsenky by mali byť samozrejmosťou pre každú ženu. Nie vždy je však ľahké, nájsť skutočne dobre padnúcu podprsenku, ktorá bude spĺňať všetky nároky na funkčnosť, pohodlie, krásu. A zvlášť pre majiteľky plného poprsia, pre ktoré bol výber pekných a kvalitných podprseniek ešte donedávna veľmi obmedzený. Trh so spodným prádlom sa však vyvíja aj v tomto smere a tak je dnes výber skutočne široký.

Na čo si však dať pozor pri výbere novej podprsenky? Pripravili sme pre vás niekoľko rád a tipov, čo zohľadniť pri výbere tej správnej podprsenky pre seba.

Na čo pri výbere správnej podprsenky prihliadať?

 1. Správna veľkosť 
  Ako sme už spomínali, mnoho žien netuší aká je pre ne správna veľkosť podprsenky a nakupujú podprsenky príliš malé alebo veľké alebo podprsenkyy nesprávneho strihu. Z pohľadu správnej veľkosti je dôležité poznať dva rozmery.V prvom rade treba určiť obvod pod prsami. Ním je stanovené číslo vo veľkostnom označovaní podprseniek. Následne je potrebné určiť obvod cez prsia. Rozdiel medzi týmito dvomi číslami (obdov cez prsia – obvod pod prsami) udáva veľkosť košíčkov, ktorá je označovaná písmenom abecedy od A (najmenšie) až po J (najväčšia).
  Odporúčame naštudovať si veľkostnú tabuľku každého výrobcu, pretože konkrétne číslovanie sa môže v závislosti od nameraných hodnôt jemne odlišovať.
 2. Šírka ramienok
  Široké nastaviteľné ramienka, ktoré rozložia váhu poprsia a uľavia tak namáhanému chrbátu sú omnoho pohodlnejšie ako tenšie ramienka. Nielen z hľadiska opory ale tým, že sa nezarezávajú do pliec a pomôžu tak zvýšiť komfort pri nosení.
 3. Širšie zapínanie
  Širšie zapínanie zabezpečí, že podprsenka bude na obvode dobre sedieť a nepohne sa z miesta. Bude pohodlnejšia na nosenie a príťažlivejšia na pohľad.
 4. Strih košíčkov
  Košíčky strihané do tvaru pripomínajúceho písmeno T poskytujú perfektnú oporu a plné poprsie bude tak krásne vytvarované. Plnší strih košíčkov, ktoré obopnú celé poprsie, ho lepšie udržia a vytvarujú mu krásny oblý tvar. Priveľmi vykrojené košíčky nedokážu správny tvar poprsia udržať a prsia môžu niekedy vyzerať ako “prestrihnuté”.
 5. Vyšší stred medzi prsiami
  Vyšší stred medzi prsiami zaručí, že aj pri pohybe zostanú prsia v podprsenke na svojom mieste a nebudú sa “vylievať” z košíčkov. Pomôžu tiež zabezpečiť stabilitu a lepší tvar poprsia. Hlboko vykrojené podprsenky sú vhodnejšie pre menšie prsia.
 6. Kostice
  Kostice v košíčkoch sú z hľadiska tvarovania plného poprsia veľmi vhodné. Pomáhajú udržiavať krásny oblý tvar poprsia. Pri výbere podprsenky je dôležité prihliadať aj na umiestnenie kostíc v podpazuší. Pri niektorých typoch podprseniek bývajú veľmi nepohodlné a môžu spôsobovať nepríjemné odreniny a otlaky.
 7. Výstuha košíčkov
  Pri plnom poprsí nie je výstuha košíčkov vôbec nutná. Niektoré ženy sa dokonca oveľa pohodlnejšie cítia v nevystuženej podprsenke. Záleží od strihu podprsenky a prirodzeného tvaru poprsia, ktorý je v niektorých prípadoch nutné korigovať práve výstužou podprsenky.

Ako si vybrať najlepšiu podprsenku pre svoje plné poprsie?

podprsenky
zdroj: 123RF


Najlepšie je samozrejme vyberať tak, že si podprsenku pred kúpou vyskúšate. Ani podprsenky s rovnakým číslom nemusia byť rovnako veľké. Závisí od konkrétneho výrobcu ako aj strihu podprsenky.

Ak nemáte možnosť podprsenku si vyskúšať ešte pred nákupom (napr. v e-shope), určite si pozrite veľkostnú tabuľku na web stránke daného e-shopu, lebo niekedy sa môže označovanie líšiť. Pri nákupe v e-shope síce existuje možnosť vrátiť nechcený tovar, no sú s tým spojené komplikácie týkajúce sa následného spätného odoslania tovaru predajcovi a čakaním na vrátenie peňazí.

Je teda na mieste rozhodnúť sa a vedieť, čo hľadáte, ešte pred samotnou kúpou. Vyhnete sa tak sklamaniu zo zlého nákupu a môžete sa tešiť, že vaše plné poprsie bude v pohodlí a kráse tej správnej podprsenky.

 

Mohlo by sa vám páčiť