Poďme skrotiť kučeravé vlasy

S vlasmi je to väčšinou tak, že by sme ich chceli mať presne také, aké ich nemáme – teda ženy s rovnými vlasmi túžia po kučeravých, a naopak, ženy s kučeravými vlasmi túžia po rovných. Každé vlasy však môžu byť korunou našej krásy, keď vieme, ako sa o ne správne starať. Poďme sa preto pozrieť na to, ako by mala vyzerať starostlivosť o kučeravé vlasy.

Ženy s kučeravými vlasmi určite veľmi dobre vedia, že starostlivosť o ich korunu krásy si vyžaduje časovo náročnú starostlivosť. Vo všeobecnosti totiž platí, že kučeravé vlasy sú krehké, majú vysokú tendenciu vysúšať sa, sú lámavé a ľahko strácajú lesk.

Problémy s kučeravými vlasmi často vznikajú aj vo vlhkom počasí. Vlny je totiž ťažké “usmerniť” aj v bežných podmienkach, no zvýšená vlhkosť im dáva zabrať ešte o to viac. Výberom správnych prípravkov a správnou starostlivosťou je však možné takéto vlasy skrotiť.

Náš tip: Starostlivosť o vlasy je dôležitá. Kde robíme najväčšie chyby?

Ako sa starať o kučeravé vlasy?

Vo všeobecnosti platí zásada, že s kučeravými vlasmi je potrebné zaobchádzať čo najšetrnejšie, a to predovšetkým vtedy, keď sú mokré. Vtedy sa totiž veľmi ľahko poškodia. Čo sa týka správneho výberu šampónu, určite siahnite po nejakom špeciálne určenom na kučeravé vlasy. Tie bývajú väčšinou hydratačné a často obsahujú aj výživné oleje. Vlasy umývajte šetrne a masírujte si pritom aj svoju vlasovú pokožku, aby ste podporili prirodzenú tvorbu kožného mazu.

Nesprávnou starostlivosťou o kučeravé vlasy ich môžete poškodiť
zdroj: 123RF

Po zmytí šampónu nezabudnite použiť kondicionér alebo masku. Ak by ste na to zabudli, následným prečesaním vlasov by ste si ich mohli vážne poškodiť. Pri výbere masky alebo kondicionéra vám odporúčame nešetriť a vybrať si produkt, ktorý bude naozaj kvalitný. Pre ešte výživnejšiu starostlivosť môžete tento prípravok zmiešať aj s vlasovým olejom.

Vlasy potom dôkladne opláchnite a jemne si ich vysušte uterákom. Následne na ne môžete naniesť nejaký prípravok, ktorý sa už neoplachuje, no zvýrazní vaše vlny. Najideálnejšie je, keď si môžete vlasy nechať preschnúť voľne, teda bez fénovania. Ak sa však ponáhľate, vlasy si vyfénujte ideálne za pomoci difuzéra. Ak ho nemáte k dispozícii, časť vlasov si naberte do ruky, priložte si ich k pokožke hlavy a vyfénujte ich takto. Ak by vám totiž voľne lietali okolo hlavy, kučery by úplne stratili svoj tvar. Na záver účes zafixujte lakom, ideálne určeným špeciálne pre kučeravé vlasy.

Náš tip: Typy tváre a ich pomoc pri výbere správneho účesu.

Účesy z kučeravých vlasov

Aj z kučeravých vlasov existuje množstvo typov – od jemných vĺn, cez výraznejšie kučery až po “afro” kučery, ktoré sú však na úpravu a starostlivosť veľmi náročné. Pri kučeravých vlasoch však vo všeobecnosti platí, že najdôležitejší je strih. Odporúčame vám preto zveriť sa do rúk kaderníka – špecialistu, ktorý dodá vašim vlasom ten správny tvar, a tie tak budú nielenže vyzerať dobre, ale budú pre vás aj jednoduchšie na úpravu. Kučeravým vlasom najviac pristane dĺžka aspoň po ramená a rovnaká dĺžka po celom objeme.

Mohlo by sa vám páčiť