Tipy na darček pre mamu a dieťatko

Darček pre deti

Darček a jeho výber pre mamičku s malým bábätkom nie je jednoduchou úlohou. Nie preto, že by sortiment obchodov nebol bohatý. Narážame skôr na častú tendenciu kúpiť niečo nakoniec skôr dieťatku. Veľkú chybu s tým samozrejme neurobíte. Veď ktorú maminu by nepotešil pohľad na rozkošnú drobulinkú čapicu alebo záves nad postieľku s plyšovými zvieratkami? No ak chcete byť pozorným darcom, nezabudnite ani na ňu. Čo by ste povedali na balík, ktorý obsahuje niečo pre každého? Ak by ste akt darovania chceli naozaj „vyšperkovať“, v tomto článku nájdete niekoľko tipov, ako na to.

Darček, ktorým nič nepokazíte

Každému sa stane, že nákup darčekov si nechá na poslednú chvíľu. Je to ale výbornou príležitosťou na to, aby ste doplnili zásoby najnutnejších vecí rodín s malým dieťaťom. Veď aj v tých najlepšie vybavených domácnostiach sa vždy zídu jednorazové plienkyalebo zvlhčené utierky naviac. Detské výživy alebo kaše tiež nájdete skoro v každej drogérii alebo potravinách. Potrebujete len vedieť vek dieťaťa, spôsob kŕmenia, individuálne potreby alebo prípadné alergie. Do balíka priložte aj nejaké voňavé mydlo alebo luxusnú čokoládu pre dospelých obdarovaných. Tým, ktorí chcú byť časovo naozaj efektívni, odporúčame navštíviť internetový obchod Kidmarket, cez ktorý celý proces nákupu darčekov budete mať za pár minút za sebou.

Dieťa
zdroj: freepik.com

Každodenná pomoc v darčekovom balení

Tento odsek mohol dostať aj rôzne iné nadpisy. Darček, ktorý vám chceme predstaviť, je vhodný aj pre tých, ktorí by chceli svojim darčekom ukázať svoju tvorivú stránku. Ale vyhovuje aj vtedy, ak vaše financie nie sú na tom najlepšie. Obstojí aj v tom prípade, keď chcete vyjadriť lásku veľmi blízkej osobe, sestre alebo najlepšej kamoške.

Obdarujte mamičku s dieťatkom tak, že ju odbremeníte od bežných starostí. Tie sú pre osobu v novej životnej situácii mimoriadne náročné, veď celú svoju energiu venuje spoznávaniu sa v role mamy a regenerácii po pôrode. Vyrobte vlastnoručné poukážky na aktivity spojené s domácnosťou, napríklad:

  • nákup v drogérii,
  • žehlenie bielizne,
  • umývanie riadu každý deň po dobu jedného týždňa,
  • príprava obľúbenej sladkosti, samozrejme aj s odvozom,
  • urgentná pomoc, keď sa minú plienky, toaletný papier, Nutrilon alebo iné položky, ktorých nikdy nie je dosť,
  • povysávanie celého bytu.
Radosť
zdroj: freepik.com

Kreativite sa medze nekladú. Príprave kupónov venujte dostatok pozornosti a času. Premyslite si, čo má obdarovaná osoba rada a ktoré sú tie povinnosti, ktoré ju naozaj obťažujú. Nezabudnite určiť aj pravidlá uplatnenia, napríklad telefonicky, správou atď.

Pre kreatívne duše

Hľadáte vhodný darček pre mamičku, ktorá pred pôrodom rada vyrábala výzdoby do bytu, oblečenie si šila sama a svoje okolie prekvapovala vlastnoručne vyrobenými darčekmi? Doprajte jej túto formu relaxu aj v období rodičovstva. Zostavte jej balík na výrobu odtlačkov nožičiek bábätka. Môže mať rôzne podoby. Jednoduchšou formou je papier alebo plátno s farbou, nezabudnite vtedy priložiť aj štetce a malý uteráčik alebo veselú nádobku na vodu. Trošku viac skúseností vyžaduje práca s hlinou. Podobným, ale rýchlejším a dostupnejším prostriedkom je sadra.

Sadra
zdroj: freepik.com

Keď bábätko je len na ceste

Tento darček je tiež pre dvoch, ale v inej kombinácii. Čerství rodičia si po narodení bábätka ešte nebudú môcť nejaký čas dovoliť romantické výlety vo dvojici. Prekvapte ich spoločným programom, ktorý nie je náročný ani pre tehotnú ženu. Môže to byť lístok do divadla, na vianočný film v kine alebo voucher na masáž, možno nejaký kratší pobyt v prírode.

V zahraničí je celkom populárny aj tzv. babymoon, ktorý je podobný romantickým víkendom vo wellnesse, akurát s tým, že podmienky sú prispôsobené ženám, ktoré pod srdcom nosia bábätko. Dobrou alternatívou výletu vo dvojici je „párty“ v ženskom kolektíve spojená so skrášľovacími a rozmaznávajúcimi procedúrami.

Uverejnené ako PR článok.

Rodičia darček
zdroj: freepik.com