Tipy na originálne kytice ku Dňu matiek

Tipy na originálne kytice ku Dňu matiek

Deň matiek je dňom, kedy sa vzdáva úcta matkám a materstvu. Je oslavovaný v rôzne dni na mnohých miestach po celom svete, vychádza z rôznych tradícií, napr. vo Veľkej Británii (štvrtá pôstna nedeľa), inak v arabských krajinách (21. marec) a mnoho iných. U nás tento sviatok oslavujeme druhú májovú nedeľu a tento rok teda pripadne na 10. mája.

Čím potešiť mamu v tento deň?

Deň matiek je špeciálnou príležitosťou, kedy môžeme našim mamám povedať ako ich máme radi, čo pre nás znamenajú a vyjadriť im našu vďačnosť za všetko, čo pre nás urobili. V tento deň dávajú deti svojim mamám dary, často vlastnoručne vyrobené. Možno sa aj vy chystáte pri príležitosti Dňa matiek obdarovať vaše mamy, staré mamy, alebo svokry peknou kyticou. Veď je to tradícia, ktorou sa vyjadruje úcta a pozornosť. Kvetmi sa obdarúvame pri mnohých príležitostiach. Sú ľahko dostupné a hlavne počas rôznych sviatkov ich môžeme kúpiť nielen v kvetinárstvach alebo na trhovisku, ale aj v supermarketoch či v prípade núdze aj na čerpacích staniciach.

Originálnym darčekom môže byť aj kytica zostavená z potravín obloženej misy
zdroj: 123RF

Buďte originálni!

Mnohé kvetinárstva dnes však už ponúkajú aj možnosť naviazať kytice a aranžmány, ktoré sú šité na mieru podľa záľub, zamestnania, zvykov, alebo aj zlozyvkov obdarovaného. Okrem toho, že krásne vyzerajú, dokážu potešiť, ale aj rozosmiať. Predstavte si kyticu s rúškou, skalpelom a rukavicami pre chirurga alebo kyticu s pravítkami, ceruzkami a gumou pre učiteľa. Tie s milou hračkou potešia zase vaše deti. Široká je už aj ponuka “kytíc”, ktoré s kvetmi nemajú nič spoločné. Chutná klobásovo-zeleninová kytica poteší milovníkov dobrých jedál. Pre sladké jazýčky sú tu kytice zo sladkostí a ovocia.

Náš tip: 8 darčekov ku Dňu matiek na poslednú chvíľu.

Takéto kytice sú vhodné na ktorúkoľvek príležitosť. Narodeniny, oslavy, výročia, svadby, poďakovanie šéfke alebo učiteľke, ale aj spôsob ako povedať niekomu “prepáč”. Je to vhodný darček pre kolegu, ženu, muža, mamu, otca. Ovocné kytice a ovocie v čokoláde milujú aj deti. A je to skvelý zdravý darček. V ponuke originálnych výrobkov sa objavuje aj zeleninová kytica či kytica s ružami a jedlými kvetmi.

Kvetinový biznis nie je až taký voňavý…

Kúpa alternatívnej kytice môže byť tiež prijateľnou voľbou pre tých, ktorým ležia na srdci aj ekologické aspekty kvetinového biznisu. Rezané kvety môžeme kúpiť takmer počas celého roka, pretože pochádzajú väčšinou z Afriky, Ázie alebo Latinskej Ameriky. Pri ich pestovaní je použitých množstvo pesticídov a chémie, ktoré neostávajú len v kvetoch, ale kontaminujú aj okolitú pôdu, vodu a vzduch. Chemicky sa ošetrujú aj pred prevozom a rovnako aj po ňom, a to niekoľkokrát denne, aby ostali dlhšie čerstvé.

Hlavne nech je od srdca

Nech sa už rozhodnete pre akúkoľvek kyticu, dôležité je nezabudnúť, že dar vytvára kontakt medzi darcom a obdarovaným. Je to istý druh dorozumievania prostredníctvom vecí, ktoré môžu vyjadriť viac ako slová. Je to tiež spôsob, ako vyjadriť záujem o druhých, oceniť ich a prejaviť im vďačnosť a jeho význam by mal spočívať predovšetkým v spôsobení radosti obdarovanému.