7 novoročných predsavzatí, za ktoré sa vám zdravie poďakuje

novoročné predsavzatia

Novoročné priania rozdané a silvestrovská kapustnica dojedená. Prvé dni v roku sú ideálne na rýchlu inventúru toho predošlého. Takto pred rokom ste sa taktiež zamýšľali, ako by mal po nasledujúci rok váš život vyzerať a pravdepodobne ste si dali i nejaké to predsavzatie. Podarilo sa vám ich dodržať? Spravte to tento rok inak a dajte si predsavzatia, za ktoré sa vám telo poďakuje.

Sedmička je šťastné číslo a kúsok šťastia sa nám v novom roku určite bude hodiť. Dajte si s nami týchto sedem novoročných predsavzatí:

1. Budem sa viac usmievať

Aj keď zatiaľ neprikladáte úsmevu veľkú váhu, v živote človeka je úsmev naozaj dôležitý. Skúste tento rok rozdávať viac vašich krásnych úsmevov, a na oplátku určite dostanete množstvo úsmevov a dobrej energie i naspäť. Rozžiarte tento rok úsmevmi.

zdravý životný štýl
zdroj: 123RF

2. Budem zdravšie jesť

Asi každý po vianočnom hodovaní pociťuje, že si jeho telo nabralo nejaký ten gram navyše. Zdravá strava ale nie je len o chudnutí. Pravidelným stravovaním pomáhate svojmu organizmu lepšie fungovať. Namiesto návštev reštaurácií a fast-foodov viac varte doma z kvalitných surovín a dodržujte pitný režim.

3. Budem meditovať

Nechceme, aby ste sa vznášali tri centimetre nad zemou ako mnísi v Himalájach. Stačí vypnúť televízor, počítač a mobil, a pár minút do dňa stráviť iba sama so sebou a svojimi myšlienkami. Skúste si nájsť čas iba pre seba. Ak sa vám nedarí nájsť vnútorný pokoj doma, vybehnite do prírody, kúpeľov či do wellness a nájdite si svoje miesto na relax.

4. Budem viac cvičiť

Predsavzatie začať cvičiť je stálicou novoročných predsavzatí.  Skúste si tento rok sľúbiť viac pohybu. Na výber máme v dnešnej dobe široké spektrum cvičení. Každý pohyb je dobrý. Či si zvolíte jogu, ktorá vám dopomôže i k splneniu predchádzajúceho predsavzatia, beh alebo fitness, záleží len na vás. Hlavné je, aby vás cvičenie bavilo a užívali ste si ho, i keď dáte svojmu telu poriadne zabrať.

prechádzka v prírode
zdroj: 123RF

5. Budem viac chodiť do prírody 

Spojte sa tento rok s prírodou a vyhraďte si viac času na jej návštevu. Vyberte sa na výlet do hôr, na huby do lesa, alebo len na prechádzku po parku. Pobyt na čerstvom vzduchu vám dodá nenahraditeľnú energiu a navyše si vychutnáte jedinečné výhľady a scenérie.

6. Budem viac spať

Ak aj vy máte za minulý rok za sebou viac prebdených ako tých prespaných, mali by ste to určite zmeniť. Spánok je pre vaše telo najdôležitejším zdrojom energie. Prežite tento rok bez kruhov pod očami a nastavte si správny režim.

7. Budem dodržiavať predsavzatia

Predsavzatia si nestačí len sľúbiť, treba ich aj dodržať. Nemusí ísť len o tie novoročné, ale čokoľvek, čo si počas roka sľúbite, snažte sa to dodržať, keďže sľuby sa musia plniť. Vďaka tomuto predsavzatiu sa naplní nejeden váš sen.

Ak sa bojíte, že ani tento rok sa vám novoročné predsavzatia nepodarí naplniť, možno vám pomôže pár trikov. V prvom rade utekajte do obchodu a kúpte si poriadny diár, do ktorého si bude zapisovať všetky svoje ciele, predsavzatia a túžby. Rozplánujte si svoje dni, aby ste na nič nezabudli a odškrtávajte si, čo ste už spravili. Taktiež si môžete nainštalovať aplikácie vďaka, ktorým sa predsavzatia naplnia a pomôžu vám dodržiavať pitný režim, pripomenú, že máte ísť spať,  nastavia jedálniček či nastavíte plán cvičenia.

Želáme vám, aby tento rok bol rokom, kedy naplníte všetky svoje novoročné predsavzatia. Nemyslite tento rok iba na svoju kariéru a letnú dovolenku. Spravte tento rok niečo pre svoje telo a myseľ.