Čo robiť s darčekmi, ktoré nesadli?

Nevhodné vianočné darčeky pod stromček

Aj vy ste si tento rok pod vianočným stromčekom rozbalili zopár prekvapení, ktoré vás vôbec nepotešili? S úsmevom na tvári ste však za vianočné darčeky poďakovali, no mysľou vám vírili nápady kam ho ukryť? Naložte s nechcenými darčekmi tento rok lepšie a vyťažte z nich čo najviac.  

Ak sa vám Ježiško netrafil do vkusu, nemusí to vôbec znamenať, že darček ostane ležať na dne skrine. Ponúkame vám pár typov, ako s neželaným darčekom naložiť a navyše zaň aj niečo získať.

Vráťte ho späť, odkiaľ k vám prišiel

Ako prvú možnosť by ste mali skúsiť darček vrátiť alebo vymeniť v obchode. Množstvo obchodov najmä po Vianociach ponúka možnosť bezplatnej výmeny alebo vrátenia darčekov, ktoré ste si na list prianí nezapísali. Ak vám Ježiško k darčeku pribalil i účtenku alebo záručný list, výmena by mala byť bezproblémová.

Posuňte ho ďalej

vianočné darčeky
zdroj: 123RF

Ak ste v obchode nepochodili, skúste darčeku nájsť nového majiteľa. Ponúknite darček na predaj cez niektorý z internetových bazárov. S pár fotkami a pekným popisom určite nájdete niekoho, komu váš neželaný darček spraví radosť. Inzerovať môžete na nato určených weboch alebo stránkach na sociálnych sieťach. Existujú však i šikovné aplikácie, cez ktoré sa s potencionálnymi kupcami viete jednoducho dohodnúť.

Darujte ho

Zamyslite sa, komu z vašich blízkych by darček, ktorého sa vy snažíte všemožne zbaviť, urobil radosť a jednoducho mu ho podarujte. Nepozerajte ako naň padá prach. Radšej niekoho obdarujte i keď momentálne nemá žiaden sviatok. Ak vám ani po minútach premýšľania nik nezišiel na um alebo chcete počas Vianoc spraviť dobrý skutok, posuňte darček charite, tá sa postará o to, že sa dostane do rúk, ktoré ho potrebujú.

Niečo za niečo

Nebojte sa, nie ste sami, kto si pod stromčekom našiel niečo, čo ho nepotešilo. Najmä na sociálnych sieťach môžete nájsť špeciálne výmenné burzy, kde si ľudia veci nepredávajú, ale vymieňajú. Naplňte tak osud darčeka tým, že sa dostane k niekomu, kto po ňom túži a navyše i vy získate nový darček, nad ktorým sa môžete radovať.

Dôvod na párty

darček na Vianoce
zdroj: Unsplash

Na párty sa dôvod nájde vždy, no najmä ak prídete s novým konceptom oslavy spojenej s výmenou nechcených vianočných darčekov. Určite u svojich priateľov zožnete pochvalu za skvelý nápad. Zorganizujte párty, na ktorej si medzi sebou povymieňate dary a navyše sa veľmi dobre zabavíte. Urobte si s priateľmi novú povianočnú tradíciu.

Spravte to podľa seba

Je vám ľúto darček vymeniť, či predať lebo vám ho blízki s láskou vyberal? Ak aj vy máte dilemu či si darček nechať i keď sa vám nepáči alebo ho predať, či vymeniť, existuje pre vás i tretia možnosť. Buďte kreatívna a prerobte si darček tak, aby sa vám páčil. Nakúpte si farby, nite, trblietky (čokoľvek, čo potrebujete), nájdite návod ako nato a zabavte sa pri pretváraní darčeku. Už sa len pustite do strihania, prišívania, či maľovania.

Možno ste aj vy tento rok dostali krásne náušnice, no nemáte prepichnuté uši, možno knihu, ktorú ste už čítali a možno len naozaj nevkusný sveter, ktorý sa vám nepáči. Tak či onak, úlohou darčekov je niekoho potešiť a ak sa mu nepodarilo potešiť vás, umožnite mu naplniť jeho osud. Či už nechcené vianočné darčeky predáte, vymeníte alebo darujete, dáte im šancu na nový život mimo útrob vašej skrine.