Na čo nezabúdať pri návšteve wellness centra

Relax v bazéne, saune či soľnej jaskyni patrí medzi obľúbené činnosti mnohých ľudí. Hovorí vám teda niečo návšteva wellness?

Súčasná uponáhľaná doba a zvýšené nároky na pracovné nasadenie majú za následok množstvo stresu, hektické až vypäté situácie a v neposlednom rade aj pocit fyzickej či psychickej únavy. Ľudia hľadajú rôzne možnosti na vypnutie a mimoriadne dôležitý oddych. Jednou z takýchto činností je aj návšteva wellness. Väčšina z nás obľubuje pobyt v teplej vírivke, miluje masáže či vôňu perličkového kúpeľa. Pre mnohých je to priam dokonalý relax. Prečo má wellness pre nás také blahodarne účinky? Jednak posilňuje telo i dušu a pomáha pri strese. Na čo by ste ale nemali zabudnúť pri návšteve takéhoto zariadenia? Ponúkame niekoľko typov.

1. Hygiena

Pred každým vstupom do wellness je dôležité sa osprchovať. Aby ste dosiahli požadovaný efekt a dokonalú detoxikáciu kože, je dobré, aby ste ju zbavili všetkých nečistôt, vrátane parfumov či dezodorantov.

2. Majte po ruke čistý uterák alebo osušku

Súčasťou wellness býva saunovanie, ale aj pobyt vo vírivke či bazéne. Preto je vhodné mať po ruke vždy uterák alebo osušku. Poslúžia vám nielen na utretie tela, ale napríklad i pri pobyte v saune ako podložka.

Pri návšteve sauny či po opustení bazéna je vhodné mať pri sebe osušku alebo uterák
zdroj: 123RF

3. Používajte hotelové papuče 

Klzký obklad pod nohami môže byť občas nebezpečný. Preto je vhodné zaobstarať si hotelové papuče, ktoré majú gumovú podrážku. Tým zabránite pošmyknutiu v okolí bazénov, ale takéto papuče vám poslúžia aj pri presune z jedného miesta na druhé. Navyše plnia hygienickú funkciu a chránia vaše nohy pred nerovnosťami či drobnými predmetmi na dlažbe. Takéto papuče dostanú zvyčajne ubytovaní hostia v danom wellness hoteli, prípadne si ich môžete vypýtať priamo pri vstupe do centra.

4. Župan 

Obľúbené župany dostávajú predovšetkým hoteloví hostia, ktorí využívajú wellness centrá v daných zariadeniach. Sú ľahké, pohodlné a veľmi príjemné. Môžete ich využívať napríklad v soľnej jaskyni, ktoré sú často súčasťou wellness centier, prípadne len tak pri odpočívaní na ležadle. Dokonale vás ochránia pred prípadným chladom, ktorý sa môže dostaviť po vyjdení z horúceho bazéna.

 5. Nezabúdajte na pitný režim

Uvedomte si, že počas aktivity v bazéne či pobyte v saune vaše telo vypotí viacej vody. Preto nezabúdajte na dostatočný prísun tekutín, ktoré je potrebné pravidelne dopĺňať, aby ste zabránili dehydratácii organizmu. Odporúčame obyčajnú vodu alebo ľahké nesladené čaje, najlepšie vlažné, aby vás aj osviežili. Súčasťou mnohých wellness centier je aj automat, prípadne džbán s čistou vodou. Takže aj tento krok od prevádzkovateľov je určite vítaný a vy si nemusíte robiť žiadne starosti.

6. Obľúbená kniha

Kniha alebo časopis možno nie celkom sedia do tohto zoznamu, ale mnohí si čas strávený vo wellness spríjemnia obľúbeným čítaním napríklad v soľnej jaskyni či ležadle. To dokonale dotvorí chvíle oddychu a pomôže vám zabudnúť na každodenné starosti. Preto neváhajte a do batožiny si pribaľte aj knihu, na ktorú počas bežných dní nemáte čas.

Nečudovali by sme sa, keby ste po prečítaní týchto riadkov dostali chuť ísť na dobrú masáž či len tak zrelaxovať do horúceho bazéna. Preto neváhajte a najbližšiu vhodnú príležitosť využite práve na návštevu wellness centra. Oddýchne si vaše telo, ale i duša a budete sa cítiť oveľa lepšie.

Uverejnené ako PR-článok

Mohlo by sa vám páčiť