Módne trendy na jeseň – rozhovor s Karin Kuchárovou

módne trendy_jeseň 2021_Karin Kuchárová

Módne trendy hýbu svetom a menia sa vždy s prichádzajúcou sezónou. Možno ste si ani nevšimli, kedy skončilo leto a už tu máme jeseň. Vonku sa schladilo a určite aj vám chýbajú teplé slnečné lúče.  Netreba však zúfať, pretože jeseň je krásne ročné obdobie, ktoré hýri farbami a hlavne módou. V jeseni máte ešte väčšiu príležitosť ako zažiariť. Fashion blogerka Karin Kuchárová vám prezradí ako na to. 

Karin, blíži sa nám jeseň a nás by zaujímalo ako ty, fashion blogerka, vnímaš toto ročné obdobie? Patrí medzi tvoje obľúbené?

Každé ročné obdobie má svoje čaro. Jeseň je super v tom, že sa dokážete v jednotlivých outfitoch vyblázniť vďaka tzv. vrstveniu oblečenia. Rovnako mám rada  aj babie leto, no jeseň je pre mňa osobne špeciálna aj preto, že hneď na jej začiatku oslavujem narodeniny.

Aké farby budú podľa teba dominantné v jeseni 2021?

Podľa svetových návrhárov a toho, čo vidíme na ešte prebiehajúcich fashion weekoch, by to mali byť žltá, oranžová a ružová. Avšak, klasicky ostávajú in aj nude, telové či zemité farby.

módne trendy_jeseň 2021_Karin Kuchárová
Zdroj: unsplash

Ak by si mala vymenovať 3 módne kúsky, ktoré si určite kúpiť pred jeseňou, ktoré by to boli?

Klobúk v béžovej, hnedej alebo čiernej farbe; čižmy nad kolená – najlepšie špicaté na tenkom opätku a trenchcoat s dvojradovým zapínaním a opaskom.

My vieme, že miluješ topánky a zaujíma nás, aké sú tvoje obľúbené počas jesene a k čomu ich kombinuješ?

Moje najobľúbenejšie sú over the knee boots, teda čižmy nad kolená. Mám ich asi 5. Zvyčajne ich kombinujem s kratšou sukňou či šatami, no niektoré modely sa dajú pokojne nosiť aj k rifliam, avšak, treba mať zdravý úsudok, kedy to vyzerá dobre a kedy už nie… Tiež mám rada chelsea boots, ktoré sú veľmi pohodlné a vhodné na prechodné obdobie. Určite odporúčam aj pánom zaobstarať si aspoň jeden pár tohto typu topánok, ideálne v čiernej farbe.

módne trendy_jeseň 2021_Karin Kuchárová
Zdroj: Karin Kuchárová

Čo ty a kabelky? Aké typy a farebné prevedenia preferuješ?

Väčšinou, ako všetko v svojom šatníku, sa snažím držať v jednej farebnej rovine. Čiže, zväčša prevládajú telové a čierne, mám niekoľko bielych a potom moju srdcovku od Chanel, ktorá je ružová. Priznám sa ale, že ju nenosím vôbec často kvôli jej farebnému prevedeniu. Najviac mojich kabeliek je typ crossbody, potom mám asi 2 také väčšie, kde sa mi zmestí aj notebook a diár, ale mám aj také mini nepraktické, že sa mi tam nezmestí ani mobil (trend posledných sezón).

V poslednej dobe sa opäť vrátil jeden módny trend a to sú ľadvinky. Aký máš na to názor? Vedela by si si predstaviť svoj outfit s takýmto módnym doplnkom?

Nie a nie. Viac k tomu nemám čo dodať. Haha, pre mňa je toto úplne no-go. Hoci tento trend predstavili aj viaceré high end značky, je to podľa mňa krok vedľa.

Vráťme sa ešte k jeseni. Mnohí obľubujú v tomto ročnom období rôzne šatky. Máš aj ty vo svojom šatníku nejaké? Vedela by si nám odporučiť ako ich doplniť k outfitom?

Šatky mám, ale nenosím ich až tak často. Stále, keď si nejakú zaviažem okolo krku, pripadám si ako letuška (smiech). Preto šatky najčastejšie využívam ako doplnok, buď previazané na kabelke (rúčke) alebo vo vlasoch.

módne trendy_jeseň 2021_Karin Kuchárová_šatky
Zdroj: unsplash

 Naša posledná otázka znie: Ako často robíš revíziu šatníka? Je dôležité triediť šatník pravidelne?

Šatník triedim neustále s meniacou sa sezónou. Vytvorím si kapsulu podľa daného ročného obdobia, a štýlu v akom chcem, aby bol. Kúsky, ktoré už potom nebudem nosiť, dávam na bazarik @satnik.sk, kde sa zvyčajne predajú do pár minút, keďže sú stále ešte trendy, ale ja ich nevynosím, a preto ich posúvam ďalej. 

módne trendy_jeseň 2021_Karin Kuchárová
Zdroj: Karin Kuchárová

Ak mám poriadok v oblečení a najmä prehľad v tom čo mám, nemám ráno problém s tým, čo na seba. Pre mňa je revízia šatníka veľmi podstatná, nakoľko je to súčasť mojej práce. Avšak, odporúčam si robiť poriadok v šatníku aspoň raz v roku. Pravidlom nie je mať veľa vecí, no skôr kvalitné kúsky, ktoré sa dajú ľahko kombinovať. V tom spočíva celé umenie pekného obliekania.

WHP banner jeseň 2021

Karin, ďakujeme ti veľmi pekne za príjemný a milý rozhovor. Pevne veríme a dúfame, že našich čitateľov budeš aj naďalej obohacovať o svoje poznatky a skúsenosti zo sveta módy 🙂

Viac o jej životnom štýle, práci a fashion & beauty sa dočítate na jej blogu Karin Kuchárová.com