Mihalnice – prirodzené či umelé? 

Mihalnice

Mihalnice – predĺžiť alebo sa spoľahnúť na ich prirodzený vzhľad. To je otázka. Nakoniec, ktorá žena by nechcela krásne, husté, ktoré by podškrtli jej ženskosť a zvodnosť. Aké sú ale výhody a nevýhody umelých mihalníc a dajú sa vypestovať krásne mihalnice, alebo ide o genetickú výhodu?

Mihalnice si predlžovala už Kleoaptra

Málokto vie, že trend maľovania si mihalníc a ich predlžovanie do sveta priniesla práve Kleopatra. Táto egyptská panovníčka si ich predĺžovala zvieracou srsťou, aby bol jej pohľad podmanivý a neušiel žiadnemu mužovi. Tu však platí, že krása má svoju daň a tieto procedúry mali nie príliš šťastné dôsledky. Našťastie dnes si ich už môžeme zvýrazniť šetrnejšími metódami. Stačí si iba vybrať. 

Krajšie mihalnice zo salonu? Čo musíte vedieť! 

Tieto procedúry patria medzi najžiadanejšie v kozmetických salónoch. Ak ste sa pre takýto zákrok rozhodli, je potrebné pozrieť sa na salón, do ktorého sa chystáte. Určite si dajte záležať na referenciách, aby sa nestalo, že sa vám výsledok páčiť nebude. Možno si poviete, že pri mihalniciach sa nedá nič pokaziť, no niet nad dobre odvedenú prácu a prirodzený efekt. 

3D či 4D mihalnice? Aj to je jedna zo základných otázok, ktoré si pri výbere mihalníc musíte zodpovedať. Rozdiel medzi týmito dvoma mihalnicami spočíva v efekte 

3D – sú starším typom

4D – sú ich vynovené sestry. Sú pre oko prirodzenejšie a komfortnejšie. Majú navyše dlhšiu životnosť. 

Mihalnice
zdroj: pexels.com

Pozor! Predlžovanie či zahusťovanie mihalníc sa neodporúča ženám s veľmi citlivými očami. Vzniknúť môžu rôzne alergické reakcie ako začervenanie, vysušenie a slzenie očí. 

Ako dlho vydržia umelé mihalnice? Odpoveď na túto otázku nie je jednoznačná. Je to veľmi individuálne. Mihalnice majú tiež svoj cyklus, teda rastú a vypadávajú. Keďže sa umelé lepia na tie pravé, to ako dlho vydržia závisí od toho akú frekvenciu má rast a vypadávanie u jednotlivca. Väčšinou vydržia umelé 4 a 6 týždňov. 

Ak už umelé máte a rozhodnete sa ich dať dole, v žiadnom prípade si ich neodstraňujte samovoľne. Mohli by ste si natrvalo poškodiť mihalnice! Odborník má špeciálne rozpúšťadlo lepidla, ktoré bezbolestne, šetrne a rýchlo odstráni nadpojené mihalnice.

Mihalnice
zdroj: unsplash.com

Poznáte magnetické mihalnice? Že nie? Je to akýsi medzistupeň pre tie, ktoré si nechcú na svoje mihalnice nič lepiť. Magnetické mihalnice sú umelé mihalnice, ktoré na oku držia pomocou magnetiek, a teda nepotrebujete žiadne lepidlo. Na aplikáciu však potrebujete prax – jedna mihalnica je položená na hornom viečku nad vašimi mihalnicami a druhá ide pod vaše mihalnice. Keďže obe majú magnetky rozmiestnené  na rovnakom mieste, magnety sa priťahujú a týmto spôsobom sa vám zafixujú na oku. O výhodách i nevýhodách magnetických mihalníc, si môžete prečítať viac TU

Ak sa rozhodnete pre prirodzené mihalnice 

Ak vám príroda do vienka nenadelila dlhé a husté mihalnice, ešte nemusíte zúfať. Existujú triky, ktoré vám k odzbrojujúcemu pohľadu pomôžu. Dokonca, ich zvládnete v pohodlí domova. 

Farbenie mihalníc – ak sa vám stále nechce nanášať riasenku, farbenie mihalníc je pre vás ako stvorené. Farba sa zachytí aj na najtenšie časti mihalníc a tým vytvorí skvelý efekt. Farbenie mihalníc môžete vyskúšať doma, alebo sa zveriť do rúk odborníčky v salóne. 

Pomôcky
zdroj: unsplash.com

Olivový olej – počuli ste už, že olivový olej podporuje a posilňuje vlasy? Taký istý vplyv má aj na mihalnice. Stačí, ak si ich pravidelne natierate olejom, pomocou kefky. Tie, ktoré tajomstvo olivového oleja objavili, odporúčajú nanášať si olej aspoň dvakrát za deň. Výsledkom sú dlhšie, silné a dlhé mihalnice. Olivový olej navyše prospieva aj jemnej pokožke očí a bojuje proti vráskam. 

Ricínový olej – ďalším zázrakom je ricínový olej. Tento olej je všestranný a okrem podpory rastu mihalníc sa používa aj na podporu rastu obočia či vlasov. Ricínový olej patrí ale k mastným olejom, preto je dobré používať ho počas noci alebo vtedy, keď viete, že máte dom len pre seba a môžete sa úplne ponoriť do skrášlovacích procedúr. 

Rôzne prípravky na mihalnice – ak preferujete špeciálne pripravený koktail pre mihalnice na internete či v lekárňach nájdete veľa produktov pre rast a podporu mihalníc. Pri tých sa zamerajte na zloženie, aby ste sa vyhli nepríjemným alergickým reakciám. Používajte tie, ktoré obsahujú prírodné zloženie. Rôzne prípravky predstavujú už aj značnú investíciu, nakoľko tie lacné verzie nie sú až také účinné. Minimálna cena za kvalitné séra začína okolo 50 eur.