MASÁŽ V POKOJI DOMOVA S TÝMTO PRÍSTROJOM !

camille-brodard-kmile-feminine-creative-designer-VxAwTeiqDao-unsplash

V súčasnej hektickej dobe sme vystavený neustálemu stresu, ktorý veľmi negatívne vplýva na náš organizmus. Každým dňom meniaca sa situácia okolo pandémie koronavírusu je pre mnohých veľmi náročná a občas potrebujeme načerpať nové sily. Teraz je to však o niečo ťažšie keďže nemôžeme navštíviť wellness ani masážne či kozmetické salóny. 

Nič nie je stratené a my sme si pre vás pripravili vhodné alternatívy. Chcete vedieť ako sa zrelaxovať v pohodlí domova? Zaujíma vás, ktorý masážny prístroj sa oplatí vyskúšať? Čítajte ďalej a všetko sa dozviete v našom článku. 

Aké má výhody domáca masáž?

Masáže sú jedným z najstarších liečebných prostriedkov a už v minulosti Egypťania, Čínania a Indovia vedeli, že prospievajú telu aj duši. Úlohou kvalitnej masáže je uvoľniť nielen svaly, ale aj myseľ. Pri masáži dochádza k vyplavovaniu dopamínu, serotonínu a oxytocínu, teda hormónov šťastia, ktoré prispievajú k dobrej nálade. Domáca masáž ponúka aj tieto výhody:

  • Zlepšuje pohyblivosť častí tela a poskytuje úľavu od bolesti – pravidelným masírovaním môžeme účinne znížiť bolesť a zlepšiť hybnosť postihnutej časti tela.
  • Posilňuje imunitný systém – masáž podporuje správne fungovanie krvného a lymfatického obehu, teda zabezpečuje efektívnejšie vyplavovanie škodlivých látok z tela. 
  • Zlepšuje činnosť tráviaceho traktu – masáž v oblasti brucha je veľmi efektívna pri tráviacich ťažkostiach, pretože pomáha zrýchliť metabolizmus. Pridaním esenciálnych olejov môžeme zmierniť aj nepríjemné menštruačné kŕče.
  • Pôsobí proti stresu a vyčerpanosti – uvoľňujúca masáž je skvelá, aj keď si chcete dopriať psychický relax. Kombinácia horúceho kúpeľa a masáže prispieva ku kvalitnému spánku a celkovému zlepšeniu zdravotného stavu.

Človek by sa mal po dobrej masáži cítiť ako znovuzrodený a plný energie. Aj keď súčasná situácia nám nedovoľuje navštíviť profesionálneho maséra, čiastočne ho môže nahradiť masážny prístroj.

Masážny prístroj pre tvoj domáci relax

Možno práve uvažujete nad tým, že by sa vám hodil do domácnosti masážny prístroj, ale neviete, ktorý si vybrať. Všetko závisí od toho, ktorá časť tela vám spôsobuje najväčšie ťažkosti alebo od toho, ktorú časť tela najčastejšie namáhate. Vybrali sme pre vás niekoľko veľmi užitočných pomôcok, ktoré sú najčastejšie používané a ľudia si ich najviac pochvaľujú.

Vodná vanička na masáž nôh

Po namáhavom dni v práci si vaše nohy zaslúžia poriadny relax. Ak hľadáte masážny prístroj, ktorý dopraje vašim nohám príjemnú masáž, určite si vyberte vodnú vaničku. Tento prístroj podporuje prekrvenie dolných končatín a preto je vhodný najmä pre ľudí, ktorých často trápia studené nohy. Na výber máte rôzne programy a ohrievanie vody. Neexistuje lepšia predstava večerného relaxu ako masážna vanička k dobrému filmu. Jej cena sa pohybuje od 30 do 70 eur.

Masážny vibračný prístroj

Tento masážny prístroj, nazývaný aj hríbik je všestrannou pomôckou na masáž takmer všetkých problematických častí tela. Používa sa na medzilopatkové svalstvo, chrbát, ramená, zadok, stehná, chodidlá, lýtka aj oblasť kľúčnych kostí a podporuje cirkuláciu krvi. Ergonomické držadlo zabezpečuje jednoduchú manipuláciu a prispieva k efektívnej masáži. Funguje vďaka 3 batériám AAA, ktoré nie sú súčasťou balenia a jeho cena sa pohybuje okolo 8 eur.

Drevená masážna pomôcka na chodidlá

Táto pomôcka je určená na boľavé a unavené nohy. Funguje na princípe drevenej podložky s 10 samostatne rotujúcimi valčekmi, na ktorých sa nachádzajú masážne výčnelky. Masáž sa vykonáva v sede na stoličke a trvá minimálne 5 minút. Chodidlá si položíte na valčeky a jemne nimi pohybujte zhora nadol a naopak. V priebehu niekoľkých minút budú vaše chodidlá dokonale prekrvené a zároveň stimulujete masážne body, ktoré pôsobia aj na iné orgány v tele. Cena sa pohybuje od 5 do 10 eur

Masážna pištoľ

Elektronická masážna pištoľ je obľúbenou pomôckou mnohých športovcov, ale aj ľudí ktorí sa zotavujú po zraneniach. Vďaka nej si dokážete vymasírovať celé telo a nepotrebujete na to žiadneho maséra. Funguje na princípe vysielania nervových impulzov na bolestivé miesto, pomocou ktorých by mala bolesť úplne zmiznúť. Pomáha predchádzať svalovej bolesti po vyčerpávajúcom tréningu, zabraňuje únave a tiež hromadeniu kyseliny mliečnej. Cena masážnej pištole sa pohybuje od 50 do 100 eur.

Masáž tváre: Masážny valček na tvár

Masážne valčeky sa používali v Číne už od 17.storočia a slúžia na masáž tváre, krku a dekoltu. Táto jemná masáž stimuluje lymfatický systém, znižuje opuchy, spevňuje kontúry tváre a pomáha odvádzať toxíny z pokožky. Valčeky sa vyrábajú z kameňov nefrit, jadeit alebo ruženín a sú skvelým spôsobom ako sa starať o svoj zovňajšok. Cena masážneho valčeka sa pohybuje od 5 do 40 eur.

Dúfame, že sme vám pomohli pri výbere toho správneho masážneho prístroja. Neutlmujte zbytočne bolesť rôznymi liekmi, ktoré zaberajú len na chvíľu, ale snažte sa bolesť odstrániť. Masáž je rozhodne najúčinnejším spôsobom ako zvíťaziť nad bolesťou, tak si ju doprajte pravidelne.