Zázračný mandľový olej – jeho použitie a pozitívne účinky

mandlovy-olej

Mandľový olej je všeobecne známy ako „kráľ orechov“, ale vedeli ste, že mocná mandľa skutočne patrí do rovnakej kategórie ako broskyne a čerešne? Tento malý zázračný orech je dôležitým výživovým doplnkom nielen pri jedle, ale aj pri aplikácii na pokožku! Je pozitívne nabitý vitamínmi a výživnými látkami, takže je dokonalé zahrnúť to do vášho každodenného režimu starostlivosti o pleť a vaše telo.

Načo slúži mandľový olej?

Mandľový olej môžeme používať nie len kvôli krásnej pokožke a vlasom. Veľa ľudí nevie, že mandľový olej má blahodrné účinky aj na vnútorné použitie, pre črevá. Je veľmi hustý, takže ho na spotrebu nie je potreba veľa. Je veľmi bohatý na vitamín B a vitamín E – práve tieto vitamíny sú zázrakom pre naše tkanivá v tele. Práve vitamín E je mimoriadne dôležitý. Mandľový olej má teda vyživujúci a protizápalový účinok na vnútorné tkanivá. Za studena lisovaný mandľový olej môžete zaradiť do vašej stravy. Je bohatý na nenasýtené mastné kyseliny, mononenasýtené a omega 3, odporúča ho mnoho odborníkov na výživu, pretože má dobré tuky a pôsobí proti cholesterolu. Môže sa použiť ako dochucovací olej, aby sa nahradil olivový olej.

Použitie mandľového oleja

1) Čistenie

Kto už niekedy počul o tom, ako si umývať tvár olejom? Verte tomu alebo nie, sladký mandľový olej je skutočne vynikajúci na čistenie pokožky od toxínov, otváranie pórov a zadržiavanie vlhkosti, ktorá blokuje vstup špinavých mikróbov. Boli by ste prekvapení, keby ste zistili, že bezpečne odstráni aj make-up. Mandľový olej má rýchle vstrebávanie, preto nemusíte pred ranným nanesením make-upu čakať dlhé minúty.

2) Upokojuje opuchnuté oči

Pred spaním si nezabudnite okolo očí potľapkať mandľový olej. Káva skvele pomáha, aby ste sa cítili bdelí, ale mandľový olej vám skutočne pomôže bdelo vyzerať.

3) Zvlhčuje

Mandle sú nabité vitamínom E, ktorý je silným antioxidantom, ktorý pomáha udržiavať krásnu pokožku, keď starneme. Vitamín E v oleji z mandlí poskytuje aminokyseliny potrebné na to, aby vyplnil to, čo vašej tvári chýba.

4) Drsné ruky a nohy

Obsah zinku v oleji môže pomôcť vyhladiť drsnú zrohovatenú pokožku a pretože je mandľový olej ľahký, nebudete po ňom doma zanechávať mastné odtlačky rúk, či nôh.

5) Udržuje vaše hrubé črevo a konečník zdravé

Buďme úprimní, problémy s hrubým črevom a inými tráviacimi oblasťami sú pre človeka veľmi nepríjemné. Mandľový olej mimoriadne účinne pomáha udržiavať zdravie v tomto konkrétnom dolnom regióne. Konzumácia mandlí znižuje riziko rakoviny hrubého čreva.

Mandľový olej má nespočetne veľa pozitívnych stránok. Ak trpíte na niektorý z hore uvedených problémov, určite zapojte mandľový olej do vášho každodenného života. Po čase uvidíte zlepšenia, za ktorý bude môcť tento malý magický orech s názvom mandľa.